Veľká Británia: Matka zatknutá pred očami svojich detí za kritiku rodovej ideológie - Christianitas

Veľká Británia: Matka zatknutá pred očami svojich detí za kritiku rodovej ideológie


7. októbra 2022
  Krátke správy

Polícia grófstva Surrey vykonala raziu v dome Caroline Farrowovej, matky, manželky a novinárky, ktorá podrobuje kritike gender ideológiu z pohľadu katolíckeho morálneho učenia. Je obvinená z písania „obťažujúcich“ príspevkov na Twitteri na tému tzv. pohlavnej identity.

Zdroj: youtube.com

Caroline Farrowovú zatkli v jej dome v Guilforde pred očami jej piatich detí, keď pripravovala nedeľný obed. Na žiadosť o vydanie príkazu na domovú prehliadku policajti odpovedali, že ho „nepotrebujú“.

Polícia zaistila elektronické zariadenia, prehľadala dom kvôli drogám a obvinenú odviezla na policajnú stanicu, kde ju zadržiavala až do pondelkových skorých ranných hodín.

Keď bola konfrontovaná s predloženými záznamami, poprela, žeby s nimi mala niečo spoločné.

Boli mi ukázané materiály, z ktorých zverejnenia ma polícia obviňuje. Žiadny z nich nebol mojím dielom,“ povedala novinárka médiám.

Caroline Farrowová, riaditeľka britsko-írskej pobočky CitizenGo, sa k policajnému zásahu vyjadrila na Twitteri: „Je hrozné, že polícia môže niekomu veriť na slovo a jednoducho prísť a zatknúť vás.“ Ako zdôraznila, násilný zásah policajtov bol vysvetlený potrebou „preveriť obvinenia, ktoré bolo potrebné vyšetriť“, napísala.

Nespočetné množstvo žien v podobných situáciách však nemá také šťastie. Vyhadzujú ich z práce v médiách, vyhadzujú ich z personálnych rád, prekladajú ich a odstraňujú z univerzitných pozícií,“ dodala a poukázala na to, že presadzovanie politických a spoločenských požiadaviek transrodových osôb ide na úkor práv žien.

Na rozdiel od bežných crowdfundingových stránok CitizenGO nebude zničené kvôli falošným obvineniam z údajnej transfóbie. Účinne sa staviame proti transrodovej loby,“ zdôraznila.

Ak bude Farrowová obvinená podľa zákona, hrozia jej až dva roky väzenia. Vyšetrovanie prípadu pokračuje.

MH

Zdroj: catholicherald.co.uk, Twitter, YouTube, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Byzantský mystik Gregor Palama vo svetle katolíckej viery (Druhá časť)

Nominalizmus a jeho důsledky – VI

Slovenský konzervativizmus už nepotrebuje diskusie, potrebuje kontrarevolúciu

Katolícky ateizmus – najnebezpečnejšia forma modernizmu?