Vaše deti a tajomstvo profesora Dumbledora: Je gay a povedali im to až po 20 rokoch - Christianitas

Vaše deti a tajomstvo profesora Dumbledora: Je gay a povedali im to až po 20 rokoch

Mária Magotsová
16. mája 2022
  Spoločnosť  


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V našich kinách sa objavil nový film: Fantastické zvery a tajomstvá Dumbledora. Ide o voľné pokračovanie knižnej série o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorý si získal veľkú popularitu medzi deťmi na celom svete. Ale za akú cenu? Po prvých troch minútach filmu totiž profesor Dumbledore kinu plnému malých detí emotívne oznámi, že je – gay.

Zdroj: youtube.com

Mládež, ktorá od detstva čítala knižky o Harrym Potterovi, zažila v kine šok. Tvorcovia filmu im hneď v úvode naservírovali informáciu o tom, že najpozitívnejšia, najsilnejšia a najcharakternejšia postava z celej série, riaditeľ školy v Rockforte, profesor Albus Dumbledore je gay. Táto informácia zaznie počas filmu ešte niekoľkokrát, zásadne s citlivou hudbou v pozadí a vo vypätých situáciách, kedy sa režisér snaží vyvolať v divákovi pochopenie a súcit.

Profesor Dumbledore, ktorý o svojom „životnom štýle“ v predchádzajúcich knihách či filmoch deti a mládež „neinformoval“, z týchto scén zásadne vychádza ako človek, ktorý prežil v živote veľké trápenie a my jednoducho musíme byť na jeho strane.

Tlak LGBT silnie

Smutná je cesta, ktorá viedla k tomu, že aj vaše dieťa sa môže od svojich kamarátov dozvedieť, že homosexuálne správanie je v poriadku, lebo veď aj Dumbledore je gay. Ani jedna z prvých siedmich kníh potterovskej série, ktoré autorka Joanne K. Rowlingová napísala pre deti, totiž nič také ani v najmenšom nenaznačovala. Napriek tomu je podpísaná v tomto filme ako spoluautorka scenára. Prečo sa teda rozhodla vyjsť s takouto informáciou na verejnosť práve teraz, keď vo svete silnie tlak LGBT komunity na to, aby sa ich životný štýl stal prirodzenou normou? A práve teraz, keď si už mnohé deti po toľkých rokoch a pokračovaniach postavy z potterovskej ságy obľúbili?

Prečo to urobila?

Spisovateľku pred dvoma rokmi práve táto komunita prenasledovala a kritizovala za jej výroky o tom, že žena je žena a muž je muž. Postavili sa proti nej aj herci z potterovských filmov, z ktorých táto žena spravila megahviezdy a vďačia jej za obrovské zárobky. Následne sa v šoubiznise začalo hovoriť, že Rowlingová definitívne skončí a príde o príjmy práve preto, ako veľmi pobúrila LGBT.

Chcela si azda spisovateľka práve takto zabezpečiť stratenú priazeň ľudí, ktorí z obrovskej časti ovládajú zábavný priemysel na celom svete? Nevieme naisto, len uvažujeme, čo ju vlastne mohlo viesť k tomu, aby po toľkých rokoch spravila z Dumbledora gaya a nasmerovala po toľkých rokoch od uvedenia knižnej ságy pozornosť detí celého sveta práve na homosexuálne správanie.

Zdroj: youtube.com

Je to len otázka prirodzeného procesu a času a mnohé deti v dôsledku propagácie dúhovej agendy prijmú tieto myšlienky za svoje,“ upozorňuje verejnosť šéfka organizácie Vote Family Mattea Mertaová, ktorá poukazuje na problém propagácie LGBT subkultúry medzi deťmi v zahraničí.

Nie je to vôbec náhoda, že v súčasnosti sa čoraz viac detí označuje za gayov, lesby a transrodové osoby ako kedykoľvek predtým v histórii,“ zdôrazňuje kanadská publicistka v článku, ktorý nedávno uverejnil aj portál Christianitas.sk. Faktom tiež je, že podľa prieskumov oveľa viac detí čítalo Harryho Pottera ako Bibliu, takže vplyv samotných postáv knižnej série na naše deti je nesmierny.

Čo hovorí Katechizmus katolíckej Cirkvi

O tom, či je knižná séria o Harrym Potterovi vhodná pre kresťana a zvlášť pre kresťanské deti, sa už polemizuje dlho. Možno si pamätáte na „kauzu“ z roku 2020, kedy sa liberálne médiá vysmievali zo zoznamu, ktorý koloval medzi veriacimi ľuďmi na internete a ktorý spisoval všetky okultné praktiky, kapely, filmy či knihy, pri ktorých by mal byť kresťan mimoriadne opatrný a vyhýbať sa im.

Katechizmus katolíckej Cirkvi však hovorí jasne:

Treba odmietnuť všetky formy veštenia: uchyľovanie sa k satanovi alebo k zlým duchom, vyvolávanie mŕtvych alebo iné praktiky, o ktorých sa mylne predpokladá, že „odhaľujú“ budúcnosť. Používanie horoskopov, astrológia, čítanie z ruky, výklad predpovedí alebo osudov, jasnovidectvo a uchyľovanie sa k médiám prejavujú vôľu mať vládu nad časom, nad dejinami a nakoniec nad ľuďmi a zároveň túžbu nakloniť si skryté mocnosti. Sú v protiklade s úctou a rešpektom spojenými s láskyplnou bázňou, ktoré sme povinní mať jedine voči Bohu.“ (KKC, 2116)

Rovnako jasne hovorí Katechizmus katolíckej Cirkvi aj o homosexualite:

Tradícia, opierajúc sa o Sväté písmo, ktoré predstavuje homosexuálne vzťahy ako veľmi závažnú zvrátenosť, vždy hlásala, že „homosexuálne úkony sú svojou vnútornou povahou nezriadené“. Sú proti prirodzenému zákonu. Zatvárajú totiž pohlavný úkon pred darom života. Nepochádzajú z opravdivého citového a sexuálneho dopĺňania sa. V nijakom prípade ich nemožno schvaľovať.“ (KKC, 2333, 2357)

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Kniha Plinia Corrêu de Oliveiru Revolúcia a Kontrarevolúcia bola po prvýkrát publikovaná ešte v apríli 1959, a po vyše šesťdesiatich rokoch a mnohých prekladoch do svetových jazykov ju má napokon k dispozícii aj slovenský čitateľ. Uvedená práca vychádza z pevného historického a filozofického predpokladu: z nevyhnutnosti dodržiavať Kristov zákon nielen jednotlivcami, ale aj štátmi a všetkými spoločenskými vrstvami.

V roku 1960 Plinio Corrêa de Oliveira založil Sociedade Brasileira de Defesa de Tradição, Familia e Propriedade (Brazílska spoločnosť pre ochranu tradície, rodiny a vlastníctva) – organizáciu, ktorá sa neskôr rozšírila do mnohých krajín celého sveta pod názvom TFP (Tradition, Family, Property – Tradícia, rodina, vlastníctvo) a inšpirovala v mnohom aj katolíckych aktivistov na Slovensku, ktorí už od roku 2016 obhajujú kresťanské hodnoty.

Publikáciu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/prof–plinio-oliveira-revolucia-a-kontrarevolucia/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!