V nemeckých kostoloch sa pre veriacich otvárajú vakcinačné centrá - Christianitas

V nemeckých kostoloch sa pre veriacich otvárajú vakcinačné centrá


30. novembra 2021
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V kostoloch mnohých nemeckých miest začali lekári očkovať proti koronavírusu. Počas prvej adventnej nedele, 28. novembra, sa očkovanie uskutočnilo napríklad v Kostole sv. Mikuláša v Lipsku, kde sa mohli veriaci dať zaočkovať druhou a treťou dávkou vakcíny. Podobná možnosť sa naskytla protestantom v luteránskom Kostole Panny Márie v Drážďanoch. Ako informovala katolícka diecéza Drážďany-Meissen a Evanjelická cirkev Sasko-Anhaltsko, akcia bola vykonaná spoločne s Červeným krížom a miestnymi lekármi.

Katedrálne spoločenstvo vo Wormse a pridružená farnosť sv. Martina, pripravili možnosť očkovania počas troch po sebe nasledujúcich adventných nedieľ v budove katedrálneho kostola.

Toto je náš príspevok voči dramatickému nárastu počtu infekcií a voči situácii na jednotkách intenzívnej starostlivosti,“ povedal kňaz Tobias Schäffer. Pripomenul tiež, že všetky vedecké stanoviská odporúčajú očkovanie, ako jediné účinné východisko z pandémie. Na „Adventné očkovanie“, ako túto akciu nazvali a ktorá sa možno stane už trvalou súčasťou kresťanských Vianoc, sa môžete prihlásiť cez stránku katedrálnej farnosti.

V Paderbornskej katedrále sa bude možné očkovať aj 11. decembra. Arcidiecéza Paderborn vyzvala všetkých dobrovoľníkov, aby sa zaočkovali tromi dávkami. „Všetkých srdečne pozývame, nikto sa nemusí dohodnúť na termíne,“ apeloval farár katedrály o. Joachim Göbel.

Nemecká katolícka agentúra KNA, informujúc o „adventnej“ očkovacej kampani v kostoloch pripomenula, ako už v lete odborníci upozorňovali, že „chrámy s viacerými vchodmi a východmi by boli dobrými miestami na očkovanie“. Často sú tiež centrálne umiestnené a pacienti sa k nim ľahko dostanú. Toto inovatívne zistenie by mohlo pomôcť s dlhodobým problémom mnohých západných cirkví, ktoré už nestíhajú financovať svoje chrámy. Z chrámov budú vakcinačné centrá.

Očkovanie sa bude vykonávať aj v zariadeniach iných náboženských spoločností. Mesto Essen oznámilo, že v týchto dňoch sa v dvoch mešitách a v komunite alavitov uskutočnia očkovacie kampane.

V poslednej dobe mnohí nemeckí biskupi vyzývajú na očkovanie. Čoraz viac sa ozývajú aj hlasy volajúce po povinných očkovaniach. Problémom, v súvislosti s akceptovaním podobného postupu, je vyjadrenie Kongregácie pre náuku a vieru, ktoré upozorňuje, že očkovanie musí byť dobrovoľné. Avšak s dokumentami kongregácií si v Nemecku (a nielen tam) nikdy príliš ťažkú hlavu nerobili. Pred niekoľkými dňami Stála rada Nemeckej biskupskej konferencie označila očkovanie za „morálnu povinnosť“. Predseda nemeckého katolíckeho episkopátu biskup Georg Bätzing 26. novembra podporil prijatie tretej vakcíny, tzv. fixačný prostriedok. „Očkovanie pomáha prekonať krízu, uľavuje na jednotkách intenzívnej starostlivosti a zachraňuje životy,“ napísal na Twitteri biskup z Limburgu. Zároveň informoval, že už dostal tretiu dávku vakcíny.

BM

Zdroj: eKAI, titulný obrázok – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!