V Nemecku budú od roku 2022 kuracie embryá chránené, ale ľudské nie - Christianitas

V Nemecku budú od roku 2022 kuracie embryá chránené, ale ľudské nie


18. júna 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Nemecká ministerka poľnohospodárstva Julia Klӧcknerová v roku 2020 iniciovala zákon zakazujúci zabíjanie kuracích embryí. Jej humánnemu srdcu nedalo spávať, že sa ročne zabije v Nemecku 45 miliónov kuracích embryí samcov, ktoré sú pre poľnohospodárov neefektívne, pretože nedokážu klásť vajcia a nemajú ani dostatočné množstvo mäsa.

Nemeckí zákonodarcovia, dojatí temným osudom kuracích embryí, rozhodli, že od roku 2022 bude ich zabíjanie zakázané, pretože tieto embryá sú „citlivé na bolesť od siedmich dní“ od počatia.

David Engels z Bruselskej univerzity to sarkasticky komentoval na Twitteri: „Keď sa kuracie embryo teší väčšej ochrane života ako ľudské embryo, tak viete, že ste dosiahli najlepšiu možnú Európu.“

V Nemecku môžu byť nenarodené deti zabité umelým potratom z akéhokoľvek dôvodu až do 12 týždňa od počatia. Zo špeciálnych dôvodov sú umelé potraty dovolené aj v neskoršom štádiu tehotenstva.

Je zaujímavé pozorovať, ako zákonodarcovia svojím konaním popierajú vlastné argumenty, ktoré používajú na obhajobu umelých potratov ľudských bytostí. Zatiaľ čo pri sliepkach ich trápi citlivosť na bolesť už po siedmich dňoch, tak pri ľudskej bytosti sú schopní veriť, že sa stáva plnohodnotnou bytosťou chránenou zákonom až po 12 týždňoch, alebo v niektorých štátoch až po narodení.

Do Neba volajúce (o pomstu a trest) mučenie nenarodených detí, pri ich zabíjaní umelým potratom, ich necháva chladnými, ale nad utrpením kuracieho embrya sa dojímavo rozcitlivejú. Pritom aj z hľadiska ateistického evolucionizmu, predstavuje ľudské embryo kvalitatívne vyšší stupeň vývoja, tak prečo nedať aj jemu ochranu aspoň po siedmom dni života?

Odpoveď je zrejmá. Tu totiž vôbec nejde o nejaký ateistický evolucionizmus, ktorý by mal svoju, aj keď zvrátenú, logiku. Metafyzické sily, ktoré ženú (doslova) svojich poskokov do týchto krkolomných útekov pred realitou, kašlú na logiku a myšlienkovú konzistenciu; a už úplne na to, že sa ich služobníci zosmiešnia. Ich cieľom je usmrtenie čo najväčšieho počtu ľudských bytostí a celá logika im môže byť ukradnutá.

BM

Zdroj: PCH24, Life Site News, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!