Útek USA z Afganistanu a podnikateľské aktivity rodiny Joea Bidena


25. septembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Letecká základňa Bagram severne od Kábulu bola najväčším vojenským objektom, ktorý v Afganistane v uplynulých 20 rokoch využívali vojaci USA a NATO. Jej súčasťou bola aj väznica, v ktorej zadržiavali tisíce bojovníkov Talibanu a Islamského štátu. Spojené štáty základňu odovzdali afganským silám začiatkom júla a dnes patrí Talibanu.

A prečo to Biden urobil? Prečo tak ľahko pustil Afganistan i vojenskú základňu Bagram? Aj Trump chcel stiahnuť vojakov z Afganistanu, ale vojenskú základňu Bagram, ktorú vybudovali Američania, chcel ponechať vo vlastníctve USA na podobnom základe ako základňu Guantánamo na komunistickej Kube.

Prečo to teda Biden všetko pustil? A komu dal Afganistan?

Nie je bez zaujímavosti, že rodina Bidenovcov vlastní desaťpercentný podiel v čínskej spoločnosti vyrábajúcej lítiové batérie. Najdôležitejším afganským vývozným nerastom je lítium, pričom hodnota zásob sa odhaduje na 1 až 3 bilióny (bilión = tisíc miliárd) dolárov.

Biden „veľkoryso” opustil Afganistan a Číňania sa teraz dohodujú s Talibanom na prevzatí strategickej základne Bagram a ťažbe lítia. Je to vlastne veľmi jasná dohoda: vy nám dáte Afganistan a my vám budeme platiť desatinu od spoločnosti vyrábajúcej batérie (mimochodom, od zvolenia Joea Bidena za prezidenta vzrástla cena jej akcií o 300 %).

MH

Zdroj: dorzeczy.pl, titulný obrázok – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!