USA: Texaský guvernér Abbott nabáda občanov, aby žalovali potratových doktorov


19. júla 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Štáty Texas a Florida patria momentálne k najkonzervatívnejším štátom v USA. Nielenže miestni guvernéri Greg Abbott a Ron de Santis zbavili svojich občanov výstrelkov koronahystérie, akými sú rúška a vakcinačný vládny nátlak, ale navyše vystupujú ako aktívni odporcovia umelých potratov.

Týmto postojom zodpovedá aj celková nálada na juhu USA, ktorá podľa jedného z posledných prieskumov verejnej mienky signalizuje, že až 44 % obyvateľov Juhu by uvítalo odchod svojich štátov z liberálmi ovládaných USA a rovnaký postoj majú až dve tretiny republikánskych voličov. Je teda zrejmé, že v rámci Spojených štátov prebieha kultúrna vojna na plné obrátky, obohatená na Juhu z liberálnej strany o najnovšie odstraňovanie sôch južanských generálov Jacksona a Leeho z námestí v Charlotteville.

Novým príspevkom do kultúrnej vojny, zo strany konzervatívcov, je zas iniciatíva republikánskych zákonodarcov v Texase, ktorí vyzývajú občanov, aby zažalovali lekárov potratových kliník vykonávajúcich ilegálne umelé potraty, či ktoré vyvíjajú nátlak na matky, aby umelý potrat podstúpili. Táto aktivita má byť zastrešená novým zákonom, ktorý má tieto žaloby zdôvodňovať a podporovať.

Už na jar republikáni v Texase schválili zákon, podľa ktorého tehotné ženy nemôžu podstúpiť umelý potrat pokiaľ lekár zachytí tlkot srdca dieťaťa. Liberálny časopis Newsweek v reakcii na tento zákon nariekal, že mnohé ženy vtedy ešte ani netušia, že sú tehotné a zákon sa vzťahuje aj na prípady znásilnenia a incestu.

Guvernér Greg Abbott, ktorý je známy aj tým, že je pripútaný na invalidný vozík, pri podpise zákona uviedol: „Stvoriteľ nás obdaril právom na život, napriek tomu milióny detí toto svoje právo kvôli potratom každý rok stratí. V Texase sa snažíme tieto životy zachrániť.“

Teraz prichádza texaská administratíva s výzvou, aby občania žalovali vykonávateľov potratov. S dodatkom, že komu sa podarí žalobu dotiahnuť do víťazného konca, ten dostane od štátu odmenu, za každé preukázané a odsúdené vykonanie ilegálneho potratu, 10 000 dolárov.

Nový zákon, na základe ktorého začnú v Texase ponúkať túto odmenu, by mal platiť od 1. septembra. Liberáli prešli do protiútoku a snažia sa ho zastaviť. V žalobe, ktorú podali proti tomuto zákonu tvrdia, že porušuje ústavné právo Texasaniek. Právnička Jennifer Rubinová napísala v komentári pre liberálny Washington Post: „Uvážte len potenciál obťažovania, špehovania, vydierania a ďalšie pomstychtivé správanie namierené proti ženám.“ Je však zaujímavé, ako liberálom odrazu vadí špehovanie a vydieranie. Sú to totiž presne tie športové odvetvia, v ktorých sú liberáli obzvlášť výkonní a zdatní. Udávanie a šikanovanie za politicky nekorektné správanie je predsa ich parketa.

BM

Titulný obrázok – Flickr

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!