USA: Polícia v Minneapolise po smrti Floyda a odsúdení Chauvina rezignovala na aktivitu


14. septembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Ľavicovo liberálne šialenstvo v praxi prináša ďalšie trpké ovocie. Polícia, ktorá sa stala terčom neustáleho obviňovania z rasizmu, sexizmu a homofóbie, sa vo viacerých miestach USA rozhodla, ľudovo povedané „kašľať na to“. Reakcia to je pochopiteľná. Načo by niekto mal nastavovať krk v dennodenných stretoch s drogovými dílermi, miestnymi gangmi, prostitútkami a ľavicovými demonštrantmi len preto, aby ho potom nejaká trikrát preoperovaná bytosť nejasného pohlavia vláčila po súdoch a médiách. Pohodlnejšie je dostať plat a inkluzívne sa prizerať na to, ako sú pokojní občania multikultúrne obohacovaní. Potom si raz, alebo dvakrát pripnúť k uniforme dúhovú vlajku a mať svätý pokoj.

Najmarkantnejšie je možné pozorovať túto pasívnu rezistenciu v Minneapolise, meste, kde smrťou drogového dílera Georgea Floyda, demonštráciami BLM a následným odsúdením policajta Chauvina, odštartovala ďalšia fáza neomarxistickej kultúrnej revolúcie. Príslušníci polície v Minneapolise zaviedli v reakcii na neustále ľavicové šikanovanie prudké zmeny a prijali prístup, ktorý v podstate znamená, že dávajú ruky preč od každodenného porušovania zákona v meste, kde náhle počet násilných úmrtí vyskočil na najvyššiu úroveň za posledné desaťročie. Toto zistenie priniesla agentúra Reuters, ktorá čerpala svoje informácie zo státisícov policajných hlásení za uplynulé mesiace.

Analýza ukázala, na základe 2,2 milióna policajných hlásení, že za rok od Floydovej smrti policajti zastavili o 85 % menej áut pri vymáhaní pravidiel cestnej premávky. O 75 % klesol počet ľudí, ktorých policajti kontrolovali na ulici kvôli ich podozrivosti. Evidovaných je menej prípadov opitosti, bitiek aj menej drogovej kriminality. A keďže sa nekontrolujú autá, klesol významne aj počet zabavených nelegálnych zbraní.

K pasívnej rezistencii sa pridružil navyše fakt, že až štvrtina členov policajného zboru dala výpoveď, zrejme pod dojmom toho, ako bol Chauvin odsúdený na 30 rokov väzenia za to, že sa príliš snažil. Zvyšok zboru sa potom rozhodol príliš sa nesnažiť. Jeden z bývalých policajtov, ktorý nechcel byť menovaný, agentúre Reuters doslova uviedol, že policajní dôstojníci, znechutení situáciou otvorene hovorili podriadeným, aby na prílišnú aktivitu rezignovali: „Nadriadený nám povedal – Vôbec vám to nebudem vyčítať, pokiaľ sa vám nechce nič robiť. Flákajte sa na stanici. – Toto, hovoria.“

Bumerang liberálnej hlúposti sa otočil a smeruje do zátylku liberálnych aktivistov, ktorí väčšinou pochádzajú zo strednej triedy. Ich aktivizmus je reálny len v blahobytnej a dobre stráženej spoločnosti, v ktorej sa im daňoví poplatníci rôznymi kanálmi na ich parazitický spôsob existencie, nedobrovoľne skladajú. Násilie, deštrukcia a nepokoje znamenajú pre liberálov, ktorí sú vo väčšine zvyknutí na pohodlie a neoplývajú veľkou ochotou riskovať život, predzvesť konca ich boja. Liberál totiž, ako klasický výplod zbohatlíckych elít, vo svojej hlúposti už od 18. storočia verí tomu, aj keď to bude popierať, že zvyšok ľudstva je tu na to, aby za neho robil nepríjemnú prácu a on ho za odmenu potom tupil a šikanoval. Kým stará elita vedela, že musí riskovať život a ísť príkladom, liberál, ako príslušník novej „elity“ chce len parazitovať.

Udalosti v Minneapolise sú ukážkou toho, ako reálne funguje svet. Nikto nebude robiť nepríjemnú nadprácu pokiaľ nemusí. Ani policajti, ani zdravotné sestry, ani učitelia. Ak si liberáli mysleli, že je pre bežných ľudí ťažké rezignovať na civilizáciu a utiahnuť sa do svojej džungle, kde sa na rozdiel od liberálov vedia o seba postarať, tak boli veľmi naivní.

BM

Titulný obrázok – Flickr

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!