USA: hnutie BLM páli Sväté písmo


6. augusta 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

V meste Portland, štátu Oregon, ktoré sa v posledných mesiacoch preslávilo najintenzívnejšími nepokojmi z celých Spojených štátov boli cielene ničené kresťanské symboly. Účastníci zapaľovali aj americké zástavy a popri tom dochádzalo aj k verejnému páleniu Svätého písma.  

Tento akt protikresťanskej nenávisti okomentoval na sociálnych sieťach syn prezidenta Trumpa nasledovne: „Teraz prechádzame do fázy pálenia kníh. Som si dokonale istý, že názov Antifa nevyjadruje skutočnú podstatu hnutia. Stačí len odstrániť predponu „anti“ a bude to presné. Antifa by mala byť skratkou pre antifašizmus a obhajuje ľavicové ideológie, ako je anarchizmus a marxizmus, pričom násilie používa ako prostriedok na dosiahnutie cieľa. Dokedy sa budeme tváriť, že Antifa nie je skupina skutočných fašistov?“ Tiež sa pýtal, čo má pálenie Svätého písma spoločné s protestom proti brutalite polície.

Polícia v Portlande je oslabená a frustrovaná. Následkom nepokojov sa zvyšuje kriminalita. Podľa miestnej televíznej stanice KATU, je polícia v porovnaní s minulým rokom terčom omnoho častejších streleckých útokov. Zároveň sa v USA znižujú rozpočty na políciu.

Demokratický kandidát na prezidenta Joe Biden povedal pre Fox News, že je ochotný znížiť rozpočet polície ešte viac.

BM

Zdroj: Kath net