USA: Biskup Strickland žiada verejné pokánie od Joe Bidena za jeho nekatolícke postoje


20. novembra 2020
  Krátke správy - Cirkev

Biskup Joseph Edward Strickland z texaského Tyleru včera vyzval pravdepodobného novozvoleného prezidenta USA, Joe Bidena, aby „činil pokánie“ za svoje postoje k potratom a manželstvu, ktoré sú v rozpore s katolíckym učením. Biden sa totiž verejne prezentuje ako katolík a za katolíka ho označila aj Bikupská konferencia USA, keď mu posielala gratuláciu k zvoleniu.

Biden podporoval homosexuálne „sobáše“ a súčasne je aj presvedčeným zástancom práva na umelý potrat. Počas volieb sa však rád prezentoval ako katolík, najmä pred hispánskymi voličmi a dokonca si pri vystúpeniach nasunul okolo ruky ruženec. V minulosti podporoval väčšinu zákonov, ktoré sú v rozpore s katolíckou vierou a učením.

Ako biskup prosím, aby pán Biden činil pokánie zo svojho odporovania katolíckemu učeniu o potratoch a manželstve, pre svoju vlastnú spásu a pre dobro nášho národa. Túži po najvyššom úrade v krajine a musí sa riadiť pravdou, ktorú nám zjavil Boh. Modlím sa, aby našiel Pravdu,“ napísal biskup Strickland na svojej stránke.

Bidenovo pokánie však nie je pravdepodobné, už vzhľadom na ľudí, ktorými je obklopený. Jeho viceprezidentka, Kamala Harrisová, je radikálnou ľavicovou liberálkou a bude to pravdepodobne práve ona, ako naznačuje Bidenov mentálny stav, kto bude riadiť administratívu v Bielom dome, spolu so svojím manželom.

Na biskupovej stránke sa už od mája nachádzala séria príspevkov s názvom Morálne koherentné katolícke občianstvo, v ktorých sa snažil formovať veriacich katolíkov k správnemu posudzovaniu postojov v politike a ich zlučiteľnosť s katolíckym učením. V príspevkoch sa okrem iného uvádza:

Žiadam veriacich v tejto diecéze, aby si uvedomili, že ktokoľvek, kto priamo podporuje potraty, nie je prijateľný pre vedenie tejto spoločnosti. Uvedomujem si, že to vylučuje obrovské množstvo potenciálnych vodcov z našich úvah, ale musíme sa pevne držať učenia a urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme podporili iba tých vodcov, ktorí rešpektujú a chránia základné právo na život nenarodených.“

Biskup Strickland kritizoval na jesennom plenárnom zasadnutí Biskupskej konferencie USA aj gratuláciu, ktorú zaslali biskupi Bidenovi k zvoleniu za prezidenta.

BM

Zdroj: LifeSiteNews

Prosíme Vás o PODPORU! Pomôžte nám prebudiť SVEDOMIE Slovenska, brániť Vieru a hodnoty kresťanskej civilizácie. Christianitas.sk pomôžete aj jedným eurom. ĎAKUJEME!

Bankové spojenie: SK7765000000000020594299