Týždeň na Slovensku (alebo čo sa udialo v týždni od 29. novembra do 3. decembra…) - Christianitas

Týždeň na Slovensku (alebo čo sa udialo v týždni od 29. novembra do 3. decembra…)


4. decembra 2021
  Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Zdroj: Pixabay

Len po týždni lockdownu sme sa dozvedeli, že potrvá zrejme dlhšie, ako boli pôvodne sľubované dva týždne. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský totiž po pár dňoch nevylúčil, že prídu nejaké úpravy. Slovákom neostáva iné len dúfať, že obmedzenia nepotrvajú až do polovice mája, tak ako to bolo pred rokom. Ale keďže sa na scéne po Alfe a Delte objavil už aj Omikron, s  optimistickým pohľadom na rýchle ukončenie núdzového stavu si radšej počkáme.

***

Novinka na koronavírusovom trhu s menom pätnásteho písmena gréckej abecedy zamestnala aj slovenských odborníkov, ktorých premiér Eduard Heger promptne požiadal o radu. Zistilo sa, že Omikron je pravdepodobne oveľa infekčnejší ako Delta. Predsedníčka Juhoafrickej lekárskej asociácie Angelique Coetzee síce v Andrew Marr Show vysvetlila, že Omikron má len mierne príznaky a panika nie je namieste, u nás doma sme však zodpovední a radšej v opatreniach pritvrdíme. Aj v úvahách o povinnom očkovaní. Bývalý premiér Peter Pellegrini síce zaočkovaný nie je, ale každému to odporúča. Na jeho stranu sa pridala aj šéfka Za ľudí Veronika Remišová, ktorá si myslí, že jedinou cestou ako sa dostať von z pandémie je očkovanie.

A čo na to odborníci? Prekvapivo sa našli aj takí, ktorí s týmto názorom rozhodne nesúhlasia. „Nie je mi jasné, čo sa má očkovaním dosiahnuť. Daný problém má viacero rovín. Ide o ochorenie, ktorého úmrtnosť/smrtnosť je 0,26 %. Umelo vytvorená panika doslova ženie ľudí do vakcinácie, ktorá v podstate nemá nijaký medicínsky zmysel. Miesto pôvodných 2 dávok sa už celkom verejne hovorí o tretej, štvrtej dávke. O preočkovaní každý rok, každých deväť mesiacov. Ľudia sa majú dať zaočkovať, lebo… budú slobodní, budú chránení, budú môcť cestovať. Nie preto, lebo neochorejú. Lebo očkovanie malo pôvodne znížiť vírusovú nálož, zľahčiť priebeh ochorenia. Opak je pravdou. Očkovaní chorejú jedna radosť, resp., sú PCR pozitívni (pozrite Seychely). Očkovaním doslova ženieme vírus do toho, aby mutoval. Nie je pravdou, že očkovaním zabránime vzniku nových mutácií. Naopak, očkovaním ich vznik podporujeme. Je to podobný efekt, ako keď neuváženým používaním antibiotík vytvárame multirezistentné baktérie,“ vyhlásil už začiatkom leta pre portál 40plus.sk MUDr. Ján Lakota, CSc.

Aj v TA3 sa počas týždňa objavila odborníčka, lekárka, ktorá si trúfla kritizovať spôsob liečby covidových pacientov na Slovensku. Etela Janeková sa preslávila tým, že jej na covid nielenže nezomrel, ale ani nebol hospitalizovaný (!) nijaký pacient a stovky ich vyliečila ivermektínom. „Covid je akútne ochorenie, ktoré začína v ambulancii a len nemanažovaný pacient sa dostane do ťažkého stavu,“ povedala lekárka, ktorá postup liečby covidových pacientov od začiatku študovala zo zahraničnej literatúry. Janeková vie, že veľa jej kolegov s ivermektínom nesúhlasí, ale pripomína im, že 67 štúdií preukázalo pri včasnej liečbe s pomocou tohto lieku veľmi dobré výsledky.

Nemilou pointou rozhovoru v TA3 však je, že súhlas na liečbu ivermektínom sa lekárke skončil začiatkom septembra a musela požiadať o ďalšie povolenie. V čase rozhovoru (pred týždňom) súhlas na liečbu ivermektínom, napriek skvelým výsledkom vo svojej ambulancii, stále nemala. „Momentálne ho nepoužívam,“ priznala lekárka, ktorá apelovala na Ministerstvo zdravotníctva, aby podporilo osobné vyšetrenie covidového pacienta lekárom. Janeková dokonca poslala na ministerstvo materiály s postupom liečby a vlastnými skúsenosťami. Ministerstvo jej slušne poďakovalo a lekárka sa dozvedela, že oni už odborníkov na tieto záležitosti predsa majú…

(A vás váš lekár ako liečil? Odkázal vám cez telefón, aby ste si dali paralen a zavolali sanitku, keď bude zle?)

***

Zdroj: TASR

Igor Matovič prišiel po „Daňovej revolúcii“ s ďalším revolučným nápadom. Seniori by mali dostať 500-eurové poukážky. Nebude to však zadarmo. Musia sa dať, samozrejme, zaočkovať. A kým minister financií nadšene manifestoval, ako mu záleží na životoch našich dôchodcov, minister hospodárstva Richard Sulík nad tým len prevrátil oči. „Bude to fiasko,“ predpovedal. Za pravdu mu dal aj minister školstva Branislav Gröhling. Ten má obavy, ako potom vláda ľudí dostane napríklad na štvrtú dávku, keď im teraz za to budeme platiť… (!!!) Matovič sa po kritike kolegov nad svojím nápadom ešte raz zamyslel a rozhodol sa, že aby sa azda dôchodcom nezdalo 500 eur za vakcínu primálo, pridal by aj bonus –100 eur na energie…

***

Slováci sa počas týždňa schuti zasmiali na ministerke Remišovej, ktorá sa ešte stále nedoučila, aká je na Slovensku výška DPH. Pred pár mesiacmi už raz na túto otázku v televíznom vysielaní nesprávne odpovedala, ale ak si myslíte, že si to po tej hanbe poriadne zapamätala, mýlite sa. Ministerka to stále nevie. „Ja musím v hlave držať dosť čísiel z eurofondov. Tak mi hádam diváci odpustia,“ vyhlásila.

***

Zdroj: TASR

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková chce, aby šírenie nepravdivej informácie bolo po novelizácii Trestného zákona trestným činom. Neviete, čo sa skrýva za týmito slovami? Vysvetlí to Kolíkovej kolegyňa, ministerka Remišová: „Trestať za názor, hoci aj v danom momente nepravdivý, je v 21. storočí a v dobe ťažko vybojovanej slobody slova šialenosť a pripomína zákony komunistickej totality. To, že šíriť neoverené, alebo doslova nepravdivé informácie sa nemá, je celospoločenský konsenzus a prirodzený morálny zákon. Ale posielať za to do väzenia je nebezpečný nápad, ktorý ohrozuje slobodu slova a základné princípy demokracie.

V princípe celý problém jednoducho vysvetlil poslanec Tomáš Taraba: „Pani Kolíkova by si mala rozmyslieť, či naozaj trvá na prijatí zákona, že šírenie nepravdivej informácie bude trestný čin, pretože z hviezd z pandemickej komisie veľa ľudí nemusí zostať na slobode

Redakcia

Obrazový materiál: Pixabay, TASR


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!