Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Redakcia
26. februára 2022
  Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Hokejisti sa odmietli stretnúť s prezidentkou a politikmi. Slovensko sa vyhráža Putinovi sankciami, ministerka Remišová už vypla plyn vo svojom byte. Pandémia sa skončila, aj keď je denný prírastok chorých v päťciferných číslach. Prečo tak odrazu?

Zdroj obrázku: TASR

Hokejisti to natreli politikom

Naši hokejisti s bronzovou medailou z olympiády v Pekingu ešte pred príletom domov oznámili, že sa nestretnú s politikmi a prezidentkou. Človek nemusí byť práve veľký mysliteľ, aby pochopil, čo im tým chceli odkázať. Ľudia, ktorí počas minulých dvoch rokov systematicky pracovali na zničení akéhokoľvek náznaku športovania a nariadili aj také absurdity ako prechádzky s rúškom vo voľnej prírode, sa chcú odrazu priživiť na sláve športovcov. Predviesť na Facebooku spoločné fotky a na jeseň, kedy má prísť podľa predpovede profesora Krčméryho ďalšia vlna, možno opäť zatvoriť športoviská? Aj úspešná plavkyňa Martina Moravcová v jednom z rozhovorov len neveriacky krútila hlavou nad tým, ako Slováci dokázali počas tejto pandémie úplne eliminovať šport. Na rozdiel od okolitých krajín. Aj na rozdiel od Ameriky, takej obdivovanej súčasnou vládou. 

Ohýbanie pravidiel

Hokejisti sa teda stretli s niekoľkými tisíckami svojich fanúšikov na oslavách v Bratislave, kde neplatili žiadne zákazy zhromažďovania, ani rozostupy, aj rúško malo len minimum ľudí. Ako je to možné? „Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva SR našiel spôsob, ako oslavnú akciu zorganizovať v súlade s aktuálne platnými opatreniami,“ oznámili organizátori. Škoda, že sa tento spôsob nenašiel v čase, keď mnohí nespokojní občania chceli protestovať proti nekompetentným rozhodnutiam a nariadeniam vlády. Ale, žiaľ, covidová situácia bola v tom čase mimoriadne zlá.

Pripomeňme, že v deň, kedy hokejisti so svojimi fanúšikmi oslavovali na Námestí SNP, nám médiá hlavného prúdu oznámili, že pribudlo viac ako 13 000 chorých…

A toto dvihlo zo stoličky aj známeho speváka Paľa Haberu, ktorý oslavy sledoval pred televíziou a na sociálnej sieti poriadne „vypenil“. „Znamená to, že už aj my hudobníci môžeme zase konečne pracovať a hrať?“

Ľudia sa teda oprávnene musia pýtať – naozaj tieto šialené pravidlá platia pre všetkých rovnako? Prečo sa koniec „pandemických“ opatrení oznámil v deň, kedy pribudlo podľa oficiálnych údajov viac ako 18 000 infikovaných? „Musíme sa s covidom naučiť žiť,“ dozvedeli sme sa v ten deň od vlády. Preto aj my chceme vedieť – a čo sa stalo, že tak odrazu…?

Tak ako šialene sa táto pandémia začala, tak šialene sa aj končí. Nelogicky a popretím všetkého, čo sme doteraz počúvali. A prechodom z krízy medicínskej, do krízy vojenskej a ekonomickej.

Zdroj: TASR

Remišová to natrela Putinovi

Denník N, manifest bratislavskej liberálnej kaviarne, vyšiel nedávno v tlačenej podobe s obrovskou titulkou, na ktorej svietilo jediné slovo. Vojna. A toľko po tej vojne túžili, až sa im to konečne splnilo. Ruský prezident Vladimír Putin vo štvrtok ráno zaútočil na Ukrajinu a zvyšku Európy odkázal, že kto sa do toho zamieša, ten to určite oľutuje.  

Naši maďarskí susedia útok odsúdili, ale keďže im (podľa vlastných slov) záleží na bezpečnosti občanov, tak zároveň vyhlásili, že oni s tým nechcú mať nič spoločné. Jedna z najväčších mysliteliek v slovenskej vláde, ministerka Veronika Remišová, sa však nezľakla a na protest vypla vo svojom byte plynové kúrenie. Takto chce Putinovi dokázať, že nebude závislá na dodávkach z Ruska. Našťastie je jar už za dverami, takže jej deti doma nepomrznú.

A pokiaľ ide o dodávky z Ruska, Slovensko je síce závislé na nákupe energetických surovín od ruských firiem, aj pokiaľ ide o import zemného plynu a ropy, tak drvivá väčšina pochádza z Ruska, ale báť sa ničoho nemusíme. Tesne pred týmito udalosťami sme stihli expresne rýchlo podpísať obrannú dohodu s USA a ich vojaci s technikou, ktorí sa presúvajú na naše územie, nám určite zabezpečia aj energie, aj potraviny. Lebo veď Slovensko je potravinovo sebestačné len na 40 %.

Pripravme sa na to, čo príde

Západný svet avizoval, že jednou zo sankcií, ktorú uvalí na Rusko, bude stopnutie certifikácie plynovodu Nord Stream 2. Ruský exprezident Dmitrij Medvedev v reakcii na to pobavene vyhlásil: „Vitajte v odvážnom novom svete, kde Európania čoskoro zaplatia 2 000 eur za tisíc metrov kubických zemného plynu.“

Po týchto slovách azda už každý Slovák pochopil, že zdražovanie, o ktorom sme doteraz počúvali, bude ničím v porovnaní s tým, čo nás čaká v najbližšom období. A plynu možno máme dostatok do konca tejto zimy, čo tu ale bude na budúci rok, to nikto nechce predpovedať.

Zdroj: Youtube

Myslieť a pýtať sa zakázané   

Áno, Putin napadnutím Ukrajiny hrubo porušil medzinárodné právo a doplatia na to nevinní. Každý konflikt má ale dve strany. A za posledné desaťročia medzinárodné právo neporušilo len Rusko, ale aj jeho nepriatelia.  

Nemali by sme sa nechať vťahovať do sporov svetových veľmocí, zvlášť keď sme opäť – ako pri téme covid – skončili tak, že v médiách hlavného prúdu sa prezentuje len jedna strana a jeden názor. A ten, kto si dovolí nesúhlasiť s oficiálnym hlavným prúdom alebo sa len jednoducho pýta, je opäť automaticky označený za rusofila, dezoláta a konšpirátora.

Najnovšie si to vypočul bývalý premiér Ján Čarnogurský, ktorý v RTVS diskutoval o situácii na Ukrajine a vysvetľoval dôvody ruských krokov. Mal aj oponentov, ktorí s ním dôrazne nesúhlasili, ale aj napriek tomu sa na RTVS zniesla kritika, pretože v nej dostal priestor. Podľa súčasných štandardov skrátka môžu verejne diskutovať len tí, ktorí majú názor rovnaký ako aktuálna propaganda. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Čo nás zachráni?

V momentálnej situácii už pre nás, kresťanov, naozaj nemá zmysel špekulovať nad tým, kto je v tomto spore zlý a kto je dobrý. Modlime sa a prosme Boha, aby nám daroval mier. Pomáhajme utečencom. A pripojme sa na žiadosť pápeža Františka k pôstu na Popolcovú stredu a obetujme ho za pokoj na Ukrajine. A určite môžeme urobiť aj viac. Ak túto situáciu nezvládajú vyriešiť naši politici, spravme to my. Pôst o chlebe a vode nielen v tento jeden deň, pokánie a modlitby, svätý ruženec – zmôžu veľa. Veď aj muži zo starozákonného mesta Ninive svedčia, že po ich pôste sa „Boh zmiloval a nepostihol ich nešťastím, ktorým ich zamýšľal postihnúť.“


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!