Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Redakcia
19. februára 2022
  Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Bratislavská liberálna kaviareň smúti, Američania netrafili dátum ruského útoku na Ukrajinu. Covid končí na celom svete a konečne to pochopila aj naša vláda. Krčméry stále hovorí o hrôzach omikronu, jeho objaviteľka o nátlaku, aby tajila neškodnosť tohto variantu. Súdna reforma neprešla, ministerku potopila vlastná koalícia. Donúti ju to konečne odstúpiť?

Zdroj: youtube.com

Pomohol list premiérovi?

Stálo nás to síce zruinovanú ekonomiku, ale – dočkali sme sa. Po tom, ako Česi a rovnako aj iné štáty oznámili koniec covid pasov a tým aj segregácie občanov na ľudí a podľudí, konečne dorazil zdravý rozum aj na Slovensko. Premiér Eduard Heger oznámil, že: „Covid ostáva prítomný v našich životoch a na základe aktuálnej situácie a poznatkov, ktoré dnes máme, už nebude diktovať pravidlá, ako máme žiť.“ Mohli by sme sa síce pýtať, či tie šialené pravidlá naozaj diktoval samotný covid, alebo naša vláda za výdatnej pomoci hlavného hygienika, ale – na čo? Odpoveď poznáme.

Nás aj tak najviac zaujíma to, že od 28. februára môžu ísť konečne na bohoslužby aj ľudia, ktorí sa rozhodli nedať sa zaočkovať. Už celý týždeň predtým mohli síce neočkovaní veriaci behať po obchodoch od výmyslu sveta, ale predsa len – na prístup k bohoslužbám skrátka musí byť súhlas vlády a hlavného hygienika.

K tomuto láskavému dovoleniu určite prispel aj úctivý list cirkví premiérovi s prosbou o prehodnotenie ich rozhodnutia, ktoré vykázalo neočkovaných veriacich pred dvere chrámov. A keď sa dlho nič nedialo, tak aj opakovaná zdvorilá požiadavka o zmenu situácie. Nevieme síce, že by im premiér nejako odpovedal, ale z tohto uvoľnenia je jasné, že podobný list by si cirkvi mali pripraviť aj na jeseň. Vtedy sa podľa slov profesora Krčméryho chystá ďalšia covidová vlna. A profesor Krčméry vie, o čom hovorí. Jeho sestra je totiž podľa medializovaných informácií a verejne dostupných zdrojov vrcholovou manažérkou firmy Pfizer.

Profesor Krčméry rovnako hovorí, že omikron vôbec nie je taký nevinný, ako si všetci myslíme a ako nám to ukazujú dáta z iných štátov. Práve naopak. O tri až šesť mesiacov, podľa jeho slov, na vlastnej koži pocítime veľmi negatívny dopad omikronu v podobe postcovidového syndrómu. Veľkou smolou je, že Krčméry toto zverejnil v čase, kedy novinové titulky plnila juhoafrická doktorka a objaviteľka omikronu Angelique Coetzee. Tá pre zahraničnú tlač priznala, že na ňu vysokopostavení politici a vedci (najmä z Európy) tlačili, aby nikomu nehovorila, že omikron má len veľmi mierny priebeh.

Dátum vojny netrafili

Pripravili ste si doma zásoby potravín, sviečok a liekov pre prípad vojny na Ukrajine? Američania ju ohlasovali na stredu, žiaľ, ich očakávania sa nesplnili, aj keď Čaputová nasvietila Prezidentský palác do ukrajinských farieb. „Vojny v Európe sa zriedka začínajú v stredu,“ vysvetlil situáciu pre denník Die Welt ruský veľvyslanec pri EÚ Vladimír Čižov. Putin teda v stredu pustil samovar, popíjal čaj a zabával sa pri analýzach bratislavskej kaviarne, ktorá vie lepšie ako on, kedy sa vojna začne a ako sa skončí.

Zdroj: wikimedia commons

Smutné na tom je, že keby ste na ulici zastavili 10 Slovákov, tak 9 z nich vám s veľkou pravdepodobnosťou vôbec nebude vedieť vysvetliť, o čo v tomto konflikte vlastne ide. Nebude to však s týmto národom až také beznádejné, lebo aj napriek niekoľkomesačnej snahe hlavného mediálneho prúdu o manipulovanie verejnej mienky, si väčšina Slovákov stále myslí, že za problémy medzi USA a Ruskom, môžu – USA. Veľká rana pre našu prezidentku a zákonodarcov, ktorí už skúsili všetko, čo sa dalo, aby Slovákov presvedčili, že tí zlí sú predsa Rusi.

A aby toho nebolo málo, ešte si aj slovenskí hokejisti dovolili vytrieskať Američanov v hokeji. Vyhrali sme nad nimi 3:2. Berme to ako malú satisfakciu za podpísanú obrannú dohodu s USA, vďaka ktorej sa môžeme stať vďačným terčom pre amerických nepriateľov.

Matovič nás (opäť raz) zachránil

Nedocenený vizionár Igor Matovič opäť raz zachránil Slovensko. Vymyslel spôsob, ako zatočiť s katastrofálnym zvýšením cien energií a ušetriť národu miliardu eur. Pôvodne uvažoval o špeciálnej dani pre elektrárne, ale nakoniec sa rozhodol pre riešenie, ktoré je mu viac blízke. Veľkolepé, v žiari reflektorov a také, aké nikde inde nie je. V duchu hesla „Po nás potopa“ budú na najbližšie tri roky podľa jeho slov ceny energií pre domácnosti garantované a budú sa odoberať za súčasnú cenu až do roku 2024 (kedy budú na Slovensku ďalšie parlamentné voľby).

Slovenským domácnostiam budú závidieť domácnosti naprieč celou Európou,“ oznámil s nadšením minister financií. Ak ste sa aj vy po týchto jeho slovách začali báť, tak neostáva iné ako dúfať, že snáď mu to tentokrát vyjde. Aj keď história nás, žiaľ, učí inak.

Ešte raz pripomeňme, že táto regulácia sa týka len domácností. To znamená, že ak sa počas leta vyberiete do Tatier a budete sa tam chcieť aj ubytovať, tak rátajte s tým, že hotelom a gastro prevádzkam, ktoré nepoložil na kolená lockdown, sa zvýšili náklady na energie aj o tristo percent. Výsledkom bude, že sa váš pobyt poriadne predraží, možno si ho už ani nebudete môcť dovoliť a to, samozrejme, povedie k ďalšej vlne krachov prevádzok.

Zdroj: flickr.com

Slovensko valcuje inflácia

Už vieme, kto je zodpovedný za infláciu na Slovensku. Môže za to jediný človek. Volá sa Peter Kažimír a je guvernérom Národnej banky Slovenska. Prvý o tom informoval minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý Kažimíra obvinil, že „robí figu borovú, berie obrovské peniaze prakticky za nič“. Keby Kažimír lepšie hlasoval a lepšie bojoval na zasadnutiach guvernérov v našom mene, takú infláciu by sme tu nemali. Ak ste si teda mysleli, že za infláciu môžu prehnané a nezmyselné opatrenia vlády počas pandémie alebo masívne tlačenie peňazí v hodnote miliárd a miliárd eur, tak ste sa mýlili. Na Slovensku je to opäť inak.

Kedy Kolíková konečne odstúpi?

Richard Sulík si nedával servítku pred ústa ani pri najnovšej kauze, ktorá rozvadila koalíciu natoľko, že jedného svojho partnera vo vláde (Kollára a Sme rodina ) nazval „nádorom na krku“ a druhého (Remišovú a Za ľudí) obvinil z malosti. Išlo o reformu súdnictva a súdnej mapy z dielne ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá ňou nahnevala nielen sudcov, ale aj radových zamestnancov justície a zástupcov miest a regiónov, ktorí prišli protestovať pred parlament.

Za iných okolností a v inej krajine by takéto protesty od vlastných ľudí viedli k odstúpeniu ministerky. Paradoxom je, že ju k tomu vyzýva nielen opozícia, ale aj jej vlastný kolega z koalície minister Matovič, ktorý jej už dlho nevie prísť na meno.

Zdroj: youtube.com

Bola prvým ministrom na rane, ktorý mal po smrti Lučanského odstúpiť, lebo to bolo svojím spôsobom aj jej zlyhanie a tiež zlyhanie systému, za ktorý bola zodpovedná,“ povedal. Podľa jeho slov Kolíková okupuje kreslo, ktoré jej nepatrí a chodila sa do Prezidentského paláca intenzívne dohadovať o tom, ako povaliť vlastnú vládu. Pred necelým rokom ministerka čelila aj kauze s prenájmom budovy, pri ktorom ju strana OĽaNO obvinila z konfliktu záujmov. Jej brat totiž podniká s biznismenom, ktorý prenajal ministerstvu spravodlivosti budovu. Kolíková vtedy odmietla odstúpiť a ak neodstúpi ani potom, čo jej v podstate vyslovila nedôveru vlastná koalícia, tak ju mnohí môžu podozrievať z toho, že vlastná stolička je jej prednejšia, ako stav súdnictva na Slovensku.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!