Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Redakcia
5. februára 2022
  Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Trikrát očkovaní politici sú doma s covidom. Predstavitelia cirkví poslali nášmu kresťanskému premiérovi list, kde mu vysvetľujú, čo je to náboženská sloboda. Prezidentka si myslí, že nie je americká agentka.

Očkovaní politici po troch vakcínach ochoreli

Počas týždňa si covid našiel našich trikrát očkovaných politikov a hlavného hygienika. Ochorel Ján Mikas, ministri Veronika Remišová, Roman Mikulec a rovnako sa spomínali aj menej známe poslanecké mená. O nejakej ochrane vakcíny pred ochorením už teda naozaj škoda hovoriť. Všetci majú mať ľahký priebeh a pracujú z domu, čím sa potvrdili informácie o tom, že nový variant covidu, ktorý zasiahol Slovensko, nie je nič také, čo by nás malo desiť. „Môžu mať mierny kašeľ. Nie sú žiadne výrazné príznaky,“ vyhlásila o svojich pacientoch lekárka, ktorá ako prvá popísala omikron – Angelique Coetzee.

Zdroj: youtube.com

Na základe týchto informácií naďalej ostáva niekde vo vzduchoprázdne visieť otázka, prečo sú naše kostoly pre neočkovaných veriacich ešte stále zatvorené. Aj na príklade našich politikov totiž vidíme, že covid sa šíri aj medzi ľuďmi, ktorí majú v sebe tri dávky vakcíny – a práve takí môžu beztrestne bohoslužby navštevovať. Neočkovaný veriaci, ktorý sa do práce musel každý týždeň testovať, má však prístup na bohoslužby stále zakázaný!

Kedy otvorí naša kresťanská vláda chrámy pre všetkých?

Predstavitelia kresťanských cirkví a židovskej náboženskej obce napísali nášmu premiérovi Eduardovi Hegerovi, známemu členovi katolíckeho spoločenstva Martindom, úctivý list, v ktorom ho prosia, aby „z hľadiska duchovného života spojeného s náboženským vyznaním, ktoré patrí k základným právam a slobodám definovaným aj v Ústave SR, boli za esenciálne pokladané i bohoslužby.“ Stalo sa tak až potom, čo táto absurdná situácia čoraz viac dvíha tlak neočkovaným veriacim a čoraz hlasnejšie sa ozývajú laici, ktorí poukazujú na neuveriteľné porušovanie náboženskej slobody v tomto, kedysi kresťanskom, štáte. V situácii, kedy sa hovorí, že máme najkresťanskejšiu vládu v dejinách Slovenska, nám neostáva iné iba pýtať sa: A naozaj máme?

Cirkvi v liste píšu, že vždy ochotne prijmú primerané pravidlá, faktom však je, že na dlhú dobu prijali aj tie absolútne neprimerané. Už naozaj prišiel čas s týmto šialenstvom skončiť.

Zdroj: flickr.com

List s prosbou o otvorenie brán chrámov pre neočkovaných odniesol premiérovi arcibiskup Stanislav Zvolenský, či sa ale tejto otázke Heger venoval na najbližšom zasadnutí vlády, jasné nie je. Vláda totiž musela najprv prerokovať ďalší nákup antigénových testov. Veríme, že list na úrade vlády nezapadne prachom a že okrem napísania listu sa dočkáme od vedúcich predstaviteľov cirkví v prípade nerešpektovania tejto žiadosti aj ráznejšieho prejavu nespokojnosti. Nie je totiž nijakým tajomstvom, že zo strany štátu išlo spomínaným obmedzením o jeden zo spôsobov, ako donútiť k očkovaniu čo najviac obyvateľov.

Koho je to prezidentka?

Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila s prejavom o situácii na Ukrajine. Radšej to však nemala robiť, pretože sa na ňu po jej slovách zosypala spŕška kritiky a niektorí ju dokonca neváhali označiť za agentku americkej ambasády. Prezidentke sa to nepáči a zvažuje právne kroky. Pripomeňme, že naša prezidentka pracovala 16 rokov (do roku 2017) v mimovládke Via Iuris, ktorú financovala Nadácia otvorenej spoločnosti Georga Sorosa a prispela aj americká ambasáda. Podporila kontroverznú obrannú dohodu Slovenska s USA a neobrátila sa na Ústavný súd, ako to bolo v prípade referenda o predčasných voľbách.

Vráťme sa však k tomu, čo Čaputová povedala: „Javí sa, že pán prezident Putin je pripravený použiť silu, aby si vynútil aspoň časť svojich požiadaviek.“

Zdroj: wikimedia commons

Podľa nedávneho prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza však s prezidentkou väčšina Slovákov nesúhlasí a z napätia medzi Ruskom a Ukrajinou obviňujú najmä USA a NATO. Ak by si azda niekto myslel, že jeden prieskum na zistenie nálady na Slovensku je málo, tak máme aj iný. Podľa agentúry Median SK viac ako polovica Slovákov hovorí, že v rámci obrannej dohody by sa s Američanmi nemalo spolupracovať a prítomnosť ich vojakov by prekážala až 64 % obyvateľov.

A čo na to Čaputová? Hovorí, že títo ľudia môžu byť len „zmätení“.

Prezidentke samotnej sa však národ podarilo zmiasť dokonale. Podľa medializovaných informácií totiž jej prejav vznikol na počítači poslanca Progresívneho Slovenska Tomáša Valášeka, známeho tým, že pôsobil pre NATO. Mnohí sa teda môžu oprávnene pýtať – je naša prezidentka naozaj apolitická? (Čaputová tvrdí, že prejav na jeho počítači písala poslancova manželka, jej poradkyňa…)

Posledný nech zhasne

Pred koncom roka 2021 ekonómovia predpokladali, že inflácia na Slovensku dosiahne približne 7 % a potom bude klesať. Začiatkom februára však už u nás inflácia stúpla podľa Eurostatu na takmer 9 %, čo znamená, že ceny u nás rastú rýchlejšie, ako sa očakávalo a toto zrejme ešte ani zďaleka nie je koniec. Kým Maďari zastropovali ceny nevyhnutných potravín a Poliaci majú na potraviny dokonca nulovú DPH, na Slovensku sa stále nič nedeje. Preto obyvatelia prihraničných oblastí vzali poľské a maďarské obchody a čerpacie stanice útokom. Podľa prepočtov môže bežný Slovák napríklad len na benzíne, ktorý natankuje v Poľsku, ušetriť približne 20 eur.

Zdroj: pxhere.com

Nuž, ako sa hovorí, posledný nech tu zhasne…


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!