Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Redakcia
29. januára 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Minister Matovič ignoruje pandemické nariadenia. Minister Lengvarský si nedá pokoj s očkovaním. Dramaticky pribúda srdcových ochorení. Ako nás USA ochránia pre Rusmi? Tak, ako je ich zvykom. V mene mieru chcú doviezť zbrane, muníciu a vojakov.

Zdroj: wikimedia commons

Igor Matovič kašle na respirátor

Mnohí Slováci musia s respirátorom na tvári stráviť v práci celých 8 hodín, pretože tak nám to nariadila vláda a hlavný hygienik. Zvlášť, keď tu podľa ich slov máme mimoriadne nákazlivý omikron. Neplatí to však pre ministra financií Igora Matoviča, ktorý prišiel na tlačovú besedu pred novinárov bez akéhokoľvek prekrytia tváre. Na otázku, prečo nemá respirátor, keď ho musia mať všetci okolo neho, neodpovedal. Nebolo to po prvýkrát, kedy Matovič odignoroval pandemické príkazy vlastnej vlády. V tomto bode sa určite zhodne so svojím kolegom, ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom, ktorý už dávnejšie vyhlásil, že: „Ja už som si interne povedal, že toto konzílium odborníkov, tento „epitím“ ja už jednoducho budem ignorovať. To sú ľudia, ktorí riešia len to svoje, neriešia nič iné a výsledok sú šialené rozhodnutia. Čiže za mňa hovorím, stačilo.“

Očkovaných očkujme ešte viac?

Ak samotní členovia vlády ignorujú nariadenia, ktoré u nás platia pre bežných ľudí, nečudujme sa, že aj celá krajina ide opačným smerom, ako zvyšok logicky mysliaceho sveta. Európske stredisko pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC) napríklad hovorí, že na boj proti vlne omikron nebude stačiť očkovanie. Veď už je jasné, že pred nákazou nechráni. „V súčasnej situácii nám samotné očkovanie neumožní zabrániť dosahu variantu omikron,“uviedla riaditeľka ECDC Andrea Ammonová.U nás sme však k takýmto konšpirátorským názorom veľmi skeptickí. Minister Lengvarský radšej občanov vyzval, aby s omikronom bojovali prácou z domu, testovaním a – očkovaním. Podľa jeho slov dokonca musíme očkovať čo najviac.

Zdroj: youtube.com

Aj keď zvyšku sveta je už dávno jasné, že pokles účinnosti vakcinácie proti omikronu je významný a podľa údajov z USA bola väčšina nakazených omikronom zaočkovaná, k našim „odborníkom“ sa táto informácia ešte nedostala. Alebo sa minister jednoducho len drží toho, čo nie tak dávno verejne priznal? „Keď skrátka povie Pfizer, že áno, odporúčame tretiu dávku, no tak to skrátka vykonáme…“

Smutné je, že to u nás platí aj pri očkovaní detí. Kým švédske úrady vyhlásili, že deti očkovať nebudú, pretože riziká v tomto prípade prevyšujú nad prínosmi, Slovensko deti veselo očkuje ďalej a na sociálnej sieti ministerstva zdravotníctva svieti dokonca aj takáto absurdná veta: Vráťme deťom ich detstvo očkovaním proti COVID-19.

Právnici spochybňujú povinné očkovanie

Podľa premiéra Eduarda Hegera by bolo vhodné zaviesť u nás povinné očkovanie vtedy, keď „sa objaví variant, ktorý by dostával ľudí opäť do nemocníc“.

Možno by nebolo zlé opýtať sa na skúsenosti odborníkov z Izraela, ktorí s veľkou nevôľou sledujú, ako sa im covid šíri aj po štvrtej vakcíne. Agentúry Reuters a DPA informovali, že Gili Regevová Jochajová zo zdravotného strediska v Tel Avive, ktorá ako prvá na svete skúma účinnosť štvrtej dávky, o jej potrebe dosť pochybuje. „Napriek zvýšeným hladinám protilátok však štvrtá dávka poskytuje iba čiastočnú ochranu pred týmto koronavírusom,“ uviedla vedkyňa s tým, že ľudia sa nakazili, aj keď mali v sebe štyri dávky vakcíny!

Zdroj: pixabay.com

Aj napriek takýmto prelomovým údajom sa ministerstvá zdravotníctva a spravodlivosti vo svojej analýze občanom vyhrážajú, že sa u nás môže povinne očkovať. Advokátka a bývalá zástupkyňa Slovenskej republiky na Európskom súde pre ľudské práva Judr. Marica Pirošíková však v médiách opakovane upozorňuje na rezolúcie Rady Európy z roku 2021. Na jej základe musia štáty zabezpečiť, aby boli občania informovaní, že očkovanie nie je povinné a na nikoho sa nesmie v tomto smere vyvíjať nijaký nátlak. V Právnych listoch súhlasí aj Doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc., emeritný sudca Ústavného súdu Slovenskej republiky: „Povinné očkovanie sa má diať v mene ochrany zdravia. Preto jeho nevyhnutnosť predurčujú faktory ochrany zdravia. S Covid-19 sa spája nízka úmrtnosť. Vykazuje sa 0,23 %.“

Prečo u nás pribúdajú choroby srdca?

Počas minulého roka na Slovensku záhadne rástol aj počet iných ochorení, nielen covidu. V prvom polroku 2021 evidovala Všeobecná zdravotná poisťovňa u 28 775 poistencov diagnózu zlyhávanie srdca. Je to viac ako za celý rok 2018 a roky predtým. Choroby srdca a ciev sú najčastejšou príčinou úmrtia na Slovensku. Aj poisťovňa Union zaznamenala, že u nás prípady zlyhávania srdca rastú. A je to šokujúco vysoké číslo. „Pri porovnaní s 1. polrokom 2018 evidujeme s ohľadom na nárast poistného kmeňa až 65-percentný nárast pacientov na zlyhanie srdca v 1. polroku 2021,“ povedala pre TASR hovorkyňa poisťovne.

Ak je vám zle po vakcíne, tak si to prestaňte nahovárať

Ak niekto po vakcinácii zaznamenal nejaké problémy so srdcom alebo iné zdravotné ťažkosti, tak podľa článku v médiách hlavného prúdu si niečo z toho môžete len nahovárať. Ide o tzv. nocebo efekt a podľa jednej zvláštnej štúdie vraj väčšinu systémových problémov po očkovaní nespôsobuje vakcína, ale vaša psychika. Nad týmto tvrdením sa pozastavil právnik Peter Weis, ktorý vo svojom blogu uviedol: „Je skôr smutné, že v dobe určitej úrovne vedeckého poznania sa niekto stále snaží o zľahčovanie situácie. Tu totiž už nejde o fazuľky, ale o ľudské zdravie.“ A ako veľmi tu ide o zdravie, môžete sledovať aj na internetovej stránke, kde už mnohí Slováci opísali nežiadúce účinky po očkovaní.

Zdroj: flickr.com

Zlí Rusi, dobrí Američania?

Niekto by mohol podobné texty v médiách hlavného prúdu, ako ten o nocebo efekte, nazvať propagandou. A podobné slovo by sme mohli použiť aj pri sledovaní situácie na Ukrajine a jej prezentácii v našej „mienkotvornej“ tlači. Zlí Rusi, dobrí Američania. Tí prví na nás mieria zbraňami tesne spoza ukrajinských hraníc. Tí druhí nás chcú pred touto hrozbou chrániť, a preto nám tu môžu navoziť hoci aj jadrové zbrane. Komu sa nepozdáva obranná dohoda s USA, je automaticky rusofil a kto tvrdí, že Američania nás prídu v podstate okupovať, je konšpirátor.

Problém je, samozrejme, oveľa komplexnejší a takéto čiernobiele videnie rozhodne nie je v tejto situácii múdre. Zvlášť, keď do prípadného konfliktu môže byť veľmi ľahko zatiahnuté aj Slovensko. A to, že by sme mohli ostať bez plynu, surovín či potravín, by už potom bol asi náš najmenší problém…

Aj toto bol jeden z dôvodov, pre ktorý sa v stredu zišli pred prezidentským palácom nespokojní občania. A nebolo ich málo. Tisícky občanov protestovali proti obrannej dohode a za predčasné parlamentné voľby.

Príde veľké zdražovanie

Kým politici a médiá hlavného prúdu neustále rozoberajú očkovanie a vojnu, občania by sa mali pripraviť na to, o čom sa až tak často a nahlas nehovorí. Jeden rožok už čoskoro nemusí stáť ani tých desať centov, ktoré mnohých nedávno nemilo prekvapili v obchode. Čaká nás vlna inflácie a zdražovania, z toho najväčší šok zrejme prinesú ceny energií. Poliaci a Maďari sa na to už dávnejšie pripravili, zregulovali ceny a znížili DPH. Ale na Slovensku sa ešte len teraz začíname rozprávať o tom, že veru treba niečo s tou drahotou robiť, a preto pripravíme – nejakú analýzu. Minister financií Igor Matovič sa už nechal počuť, že zníženie DPH by na rozdiel od našich susedných krajín u nás spôsobilo obrovský problém a výpadok pre štátny rozpočet vo výške 150 až 200 miliónov eur. Pripomeňme, že celoplošné testovanie občanov nás stálo takmer pol miliardy (!) eur.

Titulný obrázok – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Sv. Barbora, panna a mučenica

Katolícka škola v Nemšovej – ďalší kamienok v mozaike proticirkevnej kampane na Slovensku?

Nezvyčajní svätí patróni: Majú ich alkoholici, odsúdení na smrť, ba dokonca aj ľudia nachádzajúci sa vo výťahu. Viete, komu pomáha svätá Bibiána?

Môže v strednej Európe vzniknúť katolícky superštát?