Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
17. septembra 2022
  Politika Spoločnosť

Pellegrini chce zákon o psychiatrickom vyšetrovaní ministrov. Veru, zišiel by sa. Hokejisti sa definitívne dohodli, kde sa môžu zarábať krvavé peniaze a kde nie. Predseda parlamentu nám potvrdil, čo sme už dávno vedeli. Liberálny Denník N podľa jeho slov neprináša pravdu. A čo nové na fronte? Výstava funkčných zbraní. Samozrejme, happyendom sa to neskončilo.

Odvolávania na dennom poriadku

Máme menšinovú vládu a nových ministrov, predbežne troch. Z tých starých sa odvolával minister vnútra Roman Mikulec, ktorý bol podozrivý z rodinkárstva a musel kolegom z parlamentu vysvetľovať, prečo dostala dobrú zákazku firma, kde bol v minulosti jeho brat konateľom. Nakoniec to „vykecal“.

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) počas 71. schôdze NR SR v Bratislave 13. septembra 2022.
FOTO TASR – Jaroslav Novák

Zákon o psychickom vyšetrovaní ministrov

Odvolávaniu bude možno opäť raz čeliť minister financií Igor Matovič, naznačila tošéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. „Ešte pár statusov pána Igora Matoviča, a myslím si, že príčetní poslanci koalície si uvedomia, že naozaj tento človek nemôže byť naďalej členom vlády, ktorú chcú podporovať, ani minister financií,“ povedala.

Statusy však napokon ani neboli nutné, minister predviedol v parlamente takú hysterickú scénu a tak z plných pľúc kričal na „zloduchov, mafiánov a vrahov“, až predseda Hlasu Peter Pellegrini vyhlásil, že „je čas na prijatie zákona o psychiatrickom vyšetrení ministrov“. Ak sa tak stane, o jeho výsledkoch vás budeme určite veľmi rýchlo informovať.

Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas 71. schôdze NR SR v Bratislave 13. septembra 2022.
FOTO TASR – Jaroslav Novák

Všetkým bude zima, len Maďarom nie

Obyvatelia Európy by si už mali začať nakupovať teplé svetre, ktoré im odporúčajú „odborníci“ z Bruselu, pretože čoraz jasnejšie vidieť, že táto zima bude pre nás mrazivá. S jedinou výnimkou a tou je Maďarsko. Ruský Gazprom im totiž zvýši dodávky zemného plynu aj v septembri a októbri, a prúdiť bude cez plynovod TurkStream, ktorý prechádza Tureckom, Bulharskom a Srbskom.

To znamená, že Maďari nebudú musieť pre nedostatok plynu zavádzať žiadne obmedzenia. Slováci sa však môžu inšpirovať príkladom ministerky Remišovej, ktorá už vo svojej domácnosti zaviedla nové energetické pravidlá: ,,Nosíme teplejšie oblečenie, namiesto trička sveter, hrubé ponožky…“

Ilustračná fotografia, zdroj: pixabay.com

Z KHL sú krvavé peniaze, z NHL nie?

Medzi hokejistami to naďalej vrie. Po tom, čo štátny tajomník pre šport Ivan Husár vyhlásil, že naši športovci by nemali hrať za ruskú KHL, pretože si tak zarobia iba „krvavé peniaze“, ho mnohí z nich vysmiali. Napríklad tenista Martin Kližan. „Ivan Husár, slušne Vám to napíšem. Sám ste pochoval slovenský šport. Či už pri nástupe do funkcie alebo počas pandémie,“ odkázal mu.

Prekvapil však bývalý hokejista Michal Handzuš, ktorý odstúpil z pozície člena Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja. Nepáčilo sa mu totiž, že nezakázali hráčom z KHL reprezentovať. Handzuš tvrdí, že je to preňho zásadná vec a „preto si neviem ďalej predstaviť moje ďalšie pôsobenie pri takomto smerovaní organizácie“.

Jeho kolegovia z výboru však vyhlásili: „Máme za to, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú ako medzinárodné dohody, tak naše zákony. Budeme sa teda opierať o Olympijskú chartu, podľa ktorej má byť šport nástrojom spájania.“

Denník N radšej nečítajte, radí predseda parlamentu

Šéf parlamentu Boris Kollár odporučil v televíznej debate na TA3 jednému z moderátorov, aby prestal čerpať informácie z Denníka N.

Môžem Vás ubezpečiť, že nie je správne čítať Denník N, lebo ten neprináša pravdu, on si pravdu vymýšľa,“ vyhlásil Kollár. Viac k jeho slovám ani dodávať nemusíme.

Snímka obrazovky, zdroj: relácia TA3 – Téma dňa

Čo nové na fronte?

Rusi sa zatiaľ nevyjadrujú k úspechu ukrajinskej armády, ktorá mala získať späť rozsiahle územia. Podľa vojenských analytikov to momentálne vyzerá na ticho pred búrkou.

A voľný čas sa dá dovtedy tráviť kadejako. Ukrajinskí dobrovoľníci napríklad usporiadali v Černigove výstavu funkčných zbraní pre deti. Jeden 10-ročný chlapec si vyskúšal nabitý raketomet a zranil pritom sedem ľudí.

Titulná ilustračná fotografia – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku