Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
6. augusta 2022
  Politika Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Dnes o ďalšom neúspešnom pokuse dostať Fica za mreže, o drahej elektrine, nevydarenom synovi Richarda Sulíka a o tom, ako veľmi sa hnevá ukrajinský prezident.

Ďalší pokus dostať Fica za mreže

Koalícii sa stále nedarí dostať Fica a Kaliňáka za mreže. A to je zlé, pretože na tom si postavili svoju politickú kampaň. Policajný vyšetrovateľ pred pár dňami prišiel s obžalobou v kauze Súmrak, prokurátor mu to však stopol pre vážne chyby. A tie urobili preto, že sa veľmi ponáhľajú. Nuž, nečudujeme sa, za tie roky, čo sú pri moci, sa veľmi nemajú čím chváliť, preto by im Fico za mrežami výrazne nahnal preferencie. Už len vymyslieť spôsob, ako to spraviť čo najskôr.

Na snímke poslanec Národnej rady SR Robert Fico (Smer-SD) počas 66. schôdze Národnej rady SR 29. júna 2022 v Bratislave.
FOTO TASR – Jakub Kotian

Lengvarský to prepískol, ide na koberček

Minister zdravotníctva Lengvarský ide na koberček k premiérovi Hegerovi. Vymenoval totiž za riaditeľku Zdravotníckej implementačnej agentúry pani, ktorá nemá veľmi dobré meno už zo svojho pôsobenia v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. To už zaskočilo aj Hegera, ktorý žiada vysvetlenie. Je možné, že to žiada aj Hegerov stranícky šéf Matovič, ktorý má Lengvarského dlhodobo v zuboch. Podľa zákulisných rečí z parlamentu je len otázkou času, kedy Lengvarského hlava padne. Hovorí sa o tom napokon už dosť dlho.

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (OĽaNO) počas 66. schôdze Národnej rady SR 29. júna 2022 v Bratislave.
FOTO TASR – Jakub Kotian

Elektrina je drahá a bude ešte drahšia

Ceny elektriny stúpajú (nielen na Slovensku) do závratných výšin. Ešte začiatkom mája boli pritom na polovičnej úrovni. Úrad pre reguláciu sieťových odvetí predstavil katastrofický scenár, ktorému sa zrejme v blízkej dobe nevyhneme.

Bez riadneho prijatia mimoriadnych opatrení v tejto oblasti hrozí pre jednu bežnú domácnosť nárast ročných nákladov na energie až o 1 782 eur,“ varuje úrad s tým, že keďže nie sú dané žiadne pravidlá, môže sa stať – a je to dokonca vysoko pravdepodobné, že dodávatelia elektriny začnú pre regulované segmenty odberateľov nakupovať elektrinu v rámci existujúcich právne záväzných pravidiel.

Ak ste nepochopili, čo to znamená, tu je jednoduché vysvetlenie. Bude to celé výrazne drahšie.

Tipovačka na rozpad vlády stále trvá

Na konci augusta by sme mali zistiť, či sa naša vláda rozpadne alebo nerozpadne. Ministerka Remišová hovorí, že všetci, (rozumej Richard Sulík), ktorí chcú teraz z vlády odísť, sú zbabelci. Podľa opozičných poslancov títo „všetci“ nemusia byť tak celkom zbabelci, ako skôr pragmaticky uvažujúci ľudia, ktorí tušia, že jeseň bude na Slovensku veľmi zlá, a preto si takticky pripravujú pôdu na ústup.

Sulíkovi sa syn naozaj vydaril

V každom prípade, minister hospodárstva Richard Sulík má teraz aj iné starosti. Syna, ktorý šokoval svojou aroganciou na sociálnej sieti. 26-ročný Filip Sulík verejne zhadzoval ženy a odkazoval im, že sa skrátka musia zmieriť s tým, že „muži sú prirodzene polygamní“. Sulík mladší je toho názoru, že čím má žena viac mužov, tým má nižšiu hodnotu, u mužov to však podľa neho neplatí. Otca určite nepotešil ani tým, keď napísal, že čo sa týka klimatickej krízy – je mu to úplne jedno.

Ešte nedávno minister médiám hovoril, aký je na svojho syna pyšný, ale potom, ako sa zistilo, že Filip sa nezmestí do kože, zrejme musel svoje slová prehodnotiť. Nie je to totiž všetko, čo tento fagan vystrája.

Je zakladateľom a výkonným riaditeľom platformy, na ktorej majú ľudia za peniaze plniť rôzne úlohy. Chcete vedieť aké? Nakrútiť porno napríklad. Alebo zjesť psie exkrementy. Túto úlohu mimochodom splnil za 100 eur chlapec v školskom veku, čo mladého Sulíka – nesmierne pobavilo. Ako totiž povedal, on by si za to nechal zaplatiť aspoň 10-tisíc…

Na snímke minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas príhovoru po podpise zmluvy o výstavbe závodu Volvo v industriálnom parku Valaliky pri Koššiciach. V Bratislave 1. júla 2022 v Bratislave.
FOTO TASR – Pavel Neubauer

Čo nové na fronte?

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa hnevá. A hnevá sa veľmi. Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International totiž zverejnila správu, podľa ktorej Kyjev ohrozuje civilistov, pretože umiestňuje svojich vojakov do obytných zón, aby odtiaľ bojovali s Rusmi. Nie je nám celkom jasné, či Zelenskyj vôbec túto závažnú informáciu poprel, pretože jediné čo k tomu povedal bolo, že „Amnesty chce preniesť zodpovednosť z agresora na obeť“.

Aj iné veci Zelenského nahnevali. „Pripomínam niektorým európskym lídrom, aby ukrajinských dôchodcov, vnútorne vysídlené osoby, učiteľov a ďalších ľudí závislých od rozpočtu, nerobili rukojemníkmi svojej nerozhodnosti alebo byrokracie. Pomoc vo výške osem miliárd eur je teraz pozastavená. Je to buď zločin, alebo omyl. Nechcem menovať krajinu, ktorá tento proces brzdí. Dúfam, že je to len omyl,“ odkázal Európskej únii.

My si tieto jeho slová netrúfame komentovať, nie sme totiž žiadni dezoláti. Ale taký americký denník The Washington Post sa asi nahneval tiež. Podľa ich slov sa totiž starostovia niektorých ukrajinských miest domnievajú, že Zelenskyj a jeho administratíva odsúvajú regióny na vedľajšiu koľaj, aby si udržali kontrolu nad miliardami a miliardami dolárov z medzinárodnej pomoci.

Titulný obrázok – pixabay.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!