Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Redakcia
22. januára 2022
  Spoločnosť


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Liberáli naďalej útočia na kresťanov. Podporujeme biskupa Haľka a ďakujeme mu za jeho nekompromisný postoj. Držiteľka Pulitzerovej ceny tvrdí, že na Slovensku by mohli Američania trénovať ukrajinských vojakov. Minister obrany Naď jej neverí. Naše biatlonistky nejdú na olympiádu, nedali sa očkovať. Slovenský covid zákerne číha v každom kostole, poľský a maďarský sa ich bojí.

Ďalší útok na slovenských kresťanov

Len minulý týždeň sme vás informovali o tom, že podľa jedného z najpopulárnejších slovenských politikov u nás veriaci vedú kultúrne vojny s liberálmi. Petrovi Pellegrinimu sme dokázali, že situácia je úplne opačná a podobne ako vo svete, aj u nás sa útoky na kresťanov stupňujú čoraz viac. A ešte ani poriadne nevyschol atrament na minulom článku a pribudol nám ďalší, mimoriadne nechutný útok na veriacich. A čo je horšie – od rovnakého človeka z rovnakého „seriózneho denníka“, ako pri výsmechu veriacej speváčky Simy Magušinovej.

Biskup Jozef Haľko
zdroj: TASR

Katolícky biskup Jozef Haľko si totiž dovolil skritizovať verejnoprávnu televíziu za seriál, ktorý sa vysiela v hlavnom vysielacom čase, a ktorý divákom predstavil intímne scény medzi dvoma ženami, žijúcimi v lesbickom vzťahu. „To, ako bol tu prezentovaný lesbický vzťah si nezadá ani s marxisticko-leninskými príručkami, ako treba manipulovať diváka,“ odkázal biskup, ktorý upozornil na to, že nevhodné scény mohli vidieť aj deti. To, že sa Jozef Haľko odvážil ozvať, rozzúrilo Rada Ondřejíčka, neslávne známeho člena redakcie denníka Sme, ktorý na biskupa na sociálnej sieti vulgárne zaútočil s tým, že ho treba urážať, koľko sa dá. V jeho podaní ide už o druhý útok s podtónom agresivity voči kresťanstvu. Ak teda ide o to, kto je na Slovensku agresívny a voči komu, tak nám tu dlhodobo vyskakuje jeden denník, jedno meno a jedna téma – urážky kresťanov.

Ak niekto vulgárne uráža katolíckeho biskupa, nemôžeme okolo toho prejsť mlčaním,“ vyhlásil správca Nadácie Slovakia Christiana Martin Komár. Nadácia spustila verejnú podpisovú akciu na podporu biskupa Haľka, ktorú stále môžete nájsť aj na našom portáli, spolu s krátkym zamyslením redaktora Mateja Gavláka. „Je aj povinnosťou katolíkov zastať sa svojho pastiera, ktorý sa nebál a vyšiel s kožou na trh, čo je už dnes skôr výnimočný čin, než norma,“ odkazuje náš kolega.

Tieto slová sú zvlášť aktuálne aj vo svetle najnovších údajov Štatistického úradu. K rímskokatolíckej viere sa u nás prihlásilo 3,04 milióna ľudí. Ak pripočítame aj gréckokatolíkov, vyjde nám to na vyše 60 % ľudí. Máme preto právo, ale aj povinnosť vplývať na aktuálne dianie v spoločnosti a ozvať sa, keď niekto vieru našu a našich otcov uráža či zneucťuje.

Tak ako politička Lucia Ď. Nicholsonová. V priebehu týždňa sme totiž na Slovensku nezaznamenali len jeden útok namierený voči katolíkom. Nicholsonová sa obliekla do obtiahnutej sukne s podobizňou Panny Márie Guadalupskej a fotku zavesila na internet. Zrejme ako odpoveď na to, že počet veriacich u nás neklesá až tak veľmi, ako by si to liberáli želali. Preto tých „zadubených katolíkov“ treba poriadne poprovokovať.

Kto tu klame?

Ticho okolo našej obrannej dohody s USA je už veľmi zvláštne. Rovnako je v médiách ticho aj o tom, že na Ukrajine sa môže v blízkej dobe odohrať niečo veľmi nepríjemné. Niektorí novinári to však už hovoria na rovinu – vojna. Prestížny americký denník The New York Times informoval, že v prípade ruskej invázie na Ukrajinu, by na našom území mohli Američania trénovať Ukrajincov na boj proti Rusom. Otázkou je, prečo sa také zásadné informácie musia Slováci dozvedieť z americkej tlače a tiež, prečo náš minister obrany tvrdí, že vplyvné médium ako The New York Times, držiteľ 132 Pulitzerových cien, vzor profesionálnej žurnalistiky, by mohol publikovať neoverené informácie. (Komu veríte?)

Zdroj: picryl.com

Kto nás tak ohrozuje, že potrebujeme zvýšenú ochranu a na oplátku na seba necháme namieriť rakety zo štátu, ktorý nás doteraz neohrozoval,“ pýta sa známy slovenský právnik Peter Weis. „Nedávna skúsenosť v Poľsku (bitka amerického vojaka s policajtmi) alebo dlhodobé skúsenosti Japoncov na Okinawe a mnoho, mnoho ďalších naznačujú, že prítomnosť vojsk USA nebýva pre domácich obyvateľov príjemnou skúsenosťou,“ dodáva Weis.

Zmizli spisy eštebákov

Na ministerstve vnútra skartovali zásadné dokumenty – osobné spisy stoviek eštebákov, ktorí aktívne pôsobili v 50., 60. a 70. rokoch. Teda v čase, kedy bola u nás napríklad tragickým spôsobom prenasledovaná Cirkev, masakrovaní radoví veriaci, kňazi a rehoľníci. Stalo sa tak ešte za ministrovania Roberta Kaliňáka. Spisy mal podľa rozhodnutia súdu z roku 2002 získať Ústav pamäti národa, ktorý skúma fungovanie totalitného režimu na Slovensku a dokumenty mu mali pomôcť v rekonštrukciách pôsobenia príslušníkov ŠTB. Ústav podal trestné oznámenie a nám neostáva iné iba pýtať sa: Kto ešte stále pôsobí na takých pozíciách, žeby mu spis mohol uškodiť, prípadne zničiť kariéru či povesť?

Zdroj: wikimedia commons

Šport alebo politika?

Slovenské biatlonistky, sestry Remeňové nie sú očkované proti covidu a preto sa nemôžu zúčastniť olympiády v Pekingu. Organizátori totiž v duchu hesla: Nie je dôležité vyhrať, ale zaočkovať sa, trvajú na vakcinácii športovcov. Mária a Zuzana, ktoré majú za sebou naozaj výbornú sezónu, boli teda z účasti na hrách v Číne vylúčené. „Nič iné nám nezostáva, len vychádzať z tejto situácie,“ priznal šéf slovenských biatlonistov Peter Vozár s tým, že rovnaká požiadavka je aj u organizátorov majstrovstiev sveta juniorov a kadetov v USA, takže ani tam sestry Remeňové nemôžu ísť súťažiť.

Zdroj: youtube.com

Na omše nie, na nákupy áno

Nezaočkovaní na Slovensku už môžu okrem potravín a lekární beztrestne vstúpiť aj do obchodov s oblečením či obuvou. Chrámy sú síce pred nimi stále zatvorené, ale keď sa konečne otvoria, aspoň tam nevakcinovaní prídu pekne oblečení. Smolu však majú ich deti. Neočkovaní rodičia si totiž môžu ísť kúpiť topánky, ale do hračkárstva sa nedostanú. Logiku v tom nehľadajme, žiadna tu nie je. A ten, kto bol počas predchádzajúcich dní lyžovať v Poľsku či kúpať sa v maďarských wellnessoch, si určite všimol aj to, že nie je covid ako covid. Kým ten slovenský na vás striehne na každom rohu a v každom kostole, poľský a maďarský covid šokujúco nevyžaduje rúška, ani kontroly v kaviarňach či segregáciu veriacich v chrámoch.

Zdroj: pixabay.com

Povinné očkovanie?

Minister financií Igor Matovič si nemyslí, že cesta povinného očkovania u nás ešte má zmysel. Podľa jeho slov, ten kto sa chcel dať zaočkovať, už tak urobil. Občanov však predsa len ešte trochu postrašil. „Tých, ktorí tak neurobili, zaočkuje omikron sám.“ Jeho kolegovia z vlády, zrejme aby nerobili nadarmo svoju domácu úlohu (analýzu možnosti povinného očkovania na Slovensku), sa však okamžite ohradili. Minister zdravotníctva Lengvarský naďalej trvá na povinnom očkovaní, pripúšťa však, že by išlo len o vybrané skupiny.

Ministerka spravodlivosti Kolíková vyhlásila, že ich analýza sa zaoberá „celou škálou dôvodov, pre ktoré by bolo potenciálne možné zaviesť povinné očkovanie“. Počkáme si na samotnú analýzu, ale emeritný sudca Ústavného súdu Doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc, už pred mesiacom publikoval v Právnych listoch obsiahly text, kde sa venoval medzinárodným aj domácim právnym predpisom ohľadom povinného očkovania a jeho záver znie: „Zavedenie povinného očkovania proti COVID-19 nie je nevyhnutné z dôvodu ochrany zdravia.“


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Sv. Barbora, panna a mučenica

Katolícka škola v Nemšovej – ďalší kamienok v mozaike proticirkevnej kampane na Slovensku?

Nezvyčajní svätí patróni: Majú ich alkoholici, odsúdení na smrť, ba dokonca aj ľudia nachádzajúci sa vo výťahu. Viete, komu pomáha svätá Bibiána?

Môže v strednej Európe vzniknúť katolícky superštát?