Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
16. júla 2022
  Politika Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V priamom prenose sledujeme ďalší diel telenovely s názvom „Ako sa zbaviť Matoviča“. Sulík hovorí, že plynu máme dosť, analytici hovoria o zavádzaní občanov. Všimli ste si, že už neexistuje status plne očkovanej osoby? Vychádzajú na povrch nové fakty o útoku sfetovanej mládeže na biskupa Haľka. A čo nové na fronte? Vojna sa skončila, tvrdí Zelenskyj. To len Rusi nechcú priznať porážku.

Chcú sa zbaviť Matoviča

Bol tu ďalší pokus o to, aby sme sa zbavili Igora Matoviča. Problém je však v tom, že ak ho vyhodia dverami, vráti sa oblokom. Nechcú ho ako premiéra? Vráti sa ako minister. Jeho vlastná koalícia ho už má po krk, pretože je jasné, že najmä on, jeho spôsob komunikácie a jeho nápady sa postarali o to, že tejto vláde už neverí rekordných 73 % Slovákov a samotnému Matovičovi až 85 % obyvateľov. Sulíkova SaS svoju prítomnosť v koalícii podmieňuje Matovičovou hlavou a mnohí sú si istí, že ten už teraz špekuluje, ako sa z toho opäť raz vyvliecť. Uvidíme na konci augusta. Zatiaľ nás minister financií pobavil rovnako infantilným statusom na Facebooku, ako to robí už celé roky. Veď si pozrite obrázok.

Zdroj: fb Igor Matovič (snímka obrazovky)

Kto tu klame?

Minister hospodárstva Richard Sulík hovorí, že plynu máme v zásobníkoch dosť, vystačí nám vraj na celú budúcu vykurovaciu sezónu. Predseda výboru Národnej rady SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský však hovorí, že to nie je pravda.

Neviem, z čoho Richard Sulík vychádza pri tvrdení, že máme v zásobníkoch 49 % celoročnej spotreby plynu, keď uznávané medzinárodné zdroje ukazujú niečo iné,“ tvrdí Kremský s tým, že je zbytočné zavádzať a chlácholiť občanov.

Za pravdu mu dali aj analytici z Dát bez pátosu, ktorí sú rovnako presvedčení, že plynu je málo a zima bude náročná. Po tom, ako sa strhla búrlivá diskusia o tom, kto má pravdu, minister Sulík na internete odkázal:

Tým čo sa smejú, ho vypneme.“ … A v takejto krajine my žijeme…

Zdroj: pixabay.com

Nepovedali pravdu o tom, ako to bolo

Kauza biskupa Jozefa Haľka na festivale Pohoda v spoločnosti ešte stále rezonuje. Postupne totiž vychádzajú najavo ďalšie informácie, ktorými nás liberálna tlač nepokladala za potrebné obťažovať a všetky okolnosti útoku na jeho spovednicu sme si museli dohľadať sami z videí účastníkov konfliktu.

Zatiaľ čo médiá hlavného prúdu informovali o tom, ako je „hrozné, že na festival prišiel biskup šíriaci homofóbiu,“ zistilo sa, že Jozef Haľko nikomu neublížil, nič zlé nepovedal, aj napriek tomu, že prvotné informácie sa nás o tom snažili presvedčiť. Sfetovaná mládež sa s ním totiž neprišla rozprávať. Prišli sa biskupovi vysmievať a urážať ho. On pokojne sedel v spovednici a venoval sa ľuďom, ktorí mali záujem o duchovný rozhovor. Aj napriek tomu sa organizátor festivalu, Michal Kaščák, verejne ospravedlnil za to, že sa festivalu katolícky biskup zúčastnil. A sedel tam v drevenej chatke s rozmerom 2×2 metre. Neuveriteľné. Až sem nás doviedla naša toľko ospevovaná „tolerancia“.

Zdroj: fb Robert Furiel

Koľko dávok bude konečne dosť?

Všimli ste si, že už neexistuje status plne očkovanej osoby? Po avizovaných dvoch dávkach vakcíny proti covidu a nečakanom „boosteri“ (tzv. posilňujúca dávka) sme sa dozvedeli, že občania by sa mali očkovať aj štvrtou dávkou. Aby boli plne chránení. Lebo po tých troch dávkach nie sú. Známy „odborník“, profesor Krčméry, ktorý o tom vie veľa, pretože jeho sestra pracuje pre Pfizer, sa už vyjadril: Buď začneme očkovať 4. dávkou, alebo sprísnime karanténne opatrenia.“

Neveríme štátu

Že v prípade akejkoľvek krízy sa na štát neoplatí priveľmi spoliehať, to už Slováci veľmi dobre vedia. Preto je u nás momentálne obrovský dopyt po palivovom dreve a podľa predajcov majú aj zákazníkov, ktorí drevo v obave pred tohtoročnou zimou, skupujú na celé kamióny. O 80 % stúpli nákupy sporákov na tuhé palivo a nákup elektrocentrál narástol o 115 %. Pre porovnanie, situácia je rovnaká aj v Česku, kde sú však sporáky na tuhé palivo už vykúpené a na nový tovar sa čaká 10 mesiacov. Rovnako sa v doteraz nevídanej miere aj české domácnosti, tam, kde je to možné, zásobujú drevom. Jeho cena vzrástla na viac než trojnásobok.

Zdroj: pixabay.com

Čo nové na fronte

Vojna, zdá sa, skončila. Toto vyhlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj s tým, že Rusi „nemajú ani štipku odvahy na to, aby priznali porážku a stiahli svojich vojakov z ukrajinského územia“. A keďže podľa jeho slov už nepriateľa porazili, na fronte sa medzitým úspešne rozbehol nový biznis – so zbraňami. Už aj západní lídri si všimli, že ich samopaly, ktoré majú slúžiť na obranu Ukrajiny, sa objavili na čiernom trhu a ukrajinská vláda pre podozrenie z obchodovania so zbraňami musela odvolať niektorých svojich diplomatov. Dokonca aj naša NAKA informovala, že boli „na návšteve“ u brata známeho slovenského zápasníka a ten im vcelku podrobne opísal, ako sa k najnovším modelom vojenských zbraní dostal. Jednoducho. Policajtom mal prezradiť, že zbrane získal od Ukrajincov.

Zdroj: fb Volodymyr Zelenskyj

Aj napriek škandálu však na Ukrajinu smeruje ďalšia miliarda eur na obnovu. Zelenskyj už dokonca rozparceloval zničené územia a jednotlivým členským štátom EÚ a USA pridelil, ktorú časť Ukrajiny majú obnoviť. USA by sa mali napríklad postarať o Charkov, ale Čierneho Petra si vytiahli Česi. Majú obnoviť oblasť Luhanska, ktoré okupujú Rusi. Na Slovensko Zelenskyj nemyslel, asi vie, že máme čo robiť, aby sme sa postarali sami o seba…

Titulný obrázok – pixabay.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!