Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
9. júla 2022
  Politika Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Tlieskame ministrovi Krajniakovi. Konečne povedal nahlas to, čo všetci dávno vieme. Za infláciu nemôže Putin, ale EÚ. Tlieskame aj arcibiskupovi Boberovi. Pripomenul štátu, kde je jeho miesto. Vláda sa tento týždeň predbežne udržala. Kto si tipne, či budú spolu aj na konci augusta? Záhada nových nemocníc – tak budú alebo nebudú? Kto ešte nebol na Ukrajine, nech si zaobstará nepriestrelnú vestu, vstup je voľný.

Za infláciu môže EÚ

Aj vy zo všetkých médií hlavného prúdu počúvate, že za vysoké ceny môže Putin? Tak dobre čítajte, čo Slovákom odkazuje minister práce Milan Krajniak: „Nenechajte sa oklamať! Vysoké ceny energií, tým pádom aj vysoké ceny potravín a ďalších tovarov nespôsobil Putin. Inflácia brutálne stúpala už na jeseň, vojna na Ukrajine to iba zhoršila. Ale základom vysokej inflácie v Európe sú čoraz vyššie ceny energií spôsobené najmä chybnou zelenou politikou EÚ…“ Nič viac k tomu dodávať netreba. Snáď len – prečo je v poriadku, keď to povie minister, ale keď to isté povie obyčajný človek, tak je proruský troll?

Zdroj: fb Milan Krajniak

Prijímanie do úst a kritika štátu

V Nitre bola celonárodná Cyrilo-metodská púť. Naša redakcia pri tejto príležitosti zaznamenala dve zaujímavé dve veci, na ktoré by sme radi upozornili. Jeden z našich popredných politikov si trúfol ísť na Sväté prijímanie do úst, aj keď hlavný hygienik, ktorý sa pasuje do úlohy odborníka na prijímanie Eucharistie, to vyložene neodporúča. A arcibiskup Bernard Bober (konečne) nahlas povedal, že štát už nikdy nesmie hovoriť o bohoslužbách ako o hromadnom podujatí a nikdy by sa už nemal vrátiť ich zákaz tak, ako sme to zažili počas pandémie.

Toto neurobili ani v iných, oveľa sekulárnejších krajinách,“ kritizoval predstaviteľov vlády. Čakali sme na tieto slová dosť dlho, a preto mu ešte aj teraz silno tlieskame.

Zdroj: T2.sk

Kto ešte nebol na Ukrajine?

Kto z našich ministrov ešte nebol na Ukrajine? Natália Milanová napríklad, a preto sa tam vybrala na výlet konečne aj ona. Nie je o nej počuť až tak veľa, ale je to naša ministerka kultúry. Slovákov pobavila aj tým, že sa v meste Ľvov prechádzala, na rozdiel od domácich, v nepriestrelnej veste. Ako vtipne podotkli sociálne siete: „To je ako keby ste sa s horolezeckou prilbou na hlave prechádzali už v Poprade.“

Zdroj: fb Natália Milanová

Vláda sa udržala. Zatiaľ

Padne vláda alebo nepadne? Tento týždeň bol plný napätia. Opäť sa raz riešilo, či strana SaS vydrží v koalícii alebo Richard Sulík zasa „povalí“ vládu. Ale povedzme si to na rovinu, podľa prieskumov by mu za to viac ako polovica Slovákov poďakovala. Predbežný záver je taký, že sulíkovci vypovedali koaličnú zmluvu a znamená to, že sa nechcú ďalej pozerať na Matoviča ako na ministra slovenskej vlády a od premiéra Hegera očakávajú, že vypracuje novú zmluvu. Ak sa to nestane do konca augusta, potom SaS opustí koalíciu. Pozitívom je, že už máme aspoň predbežný termín, pretože takto to bola tipovačka z týždňa na týždeň.

Blokované weby sa vrátili. Nevieme dokedy

Kto ovláda médiá, ovláda myseľ. Zrejme preto sa naša vláda tak úporne snaží umlčať akúkoľvek kritiku v médiách a blokovať nepohodlné weby. Na sociálne siete ešte nemajú celkom taký dosah, ako by chceli, ale aj na tom sa už pracuje, veď požiadali Facebook, aby lepšie cenzuroval slovenské stránky. Ale späť k webom. Hlavné správy sa vrátili. Nevieme, prečo ich vlastne zablokovali, lebo konkrétny dôkaz stále nebol zverejnený, a dokonca aj Transparency International si to všimla.

„Nedostatočne zdôvodnené sa nám javí aj samotné rozhodnutie, ktoré po doručení od NBÚ zverejnili blokované Hlavné správy. Chýbajú v ňom napríklad aj konkrétne príklady škodlivých dezinformácií,“ upozornila mimovládka.

Zdroj: fb Volodymyr Zelenskyj

Čo nové na fronte

Na fronte sa Američania s Rusmi naďalej doťahujú – ako už pomaly zľudovelo – do posledného Ukrajinca. USA pošlú Zelenskému zbrane za 700 miliónov dolárov. Ale inak sa správy z frontu držia aj v rovine nepríjemných slovných prestrelok. Veľvyslanec v Berlíne, Andrij Meľnyk, vyhlásil, že ukrajinský nacionalista Stepan Bandera, ktorý svojho času desil aj Čechov a Slovákov, nebol vrah. Naštval tým nielen EÚ, ale špeciálne Poľsko a Izrael. Dokonca aj liberálna tlač, priaznivo naklonená krajine s modrožltou vlajkou uznala, že v tomto prípade sa zatlieskať nemôže. Ani kričať „sláva Ukrajine“.

Sankcie voči Rusku pokračujú a Rusi na to reagovali vyhlásením, z ktorého behá mráz po chrbte. „Nápad potrestať krajinu, ktorá disponuje najväčším jadrovým arzenálom, je sám osebe absurdný…“

Titulný obrázok – pixabay.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!