Týždeň na Slovensku - Christianitas

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
25. júna 2022
  Politika Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Sulíkovci sa opäť hádajú s Matovičom a opäť nebudú chodiť na koaličné rady. Prvé slovenské benzínky hlásia nedostatok paliva, ale dôležitejšie je vyvesovať dúhové vlajky. Keď vyjdete na ulicu, každý druhý človek by vám povedal, že má celej tejto vlády dosť. A tento vtip poznáte? Európska únia vraj nikdy nikoho k očkovaniu nenútila.

Zdroj: pixabay.com

Stále viac Slovákov chce pád vlády

Z prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ vyplýva, že pád zoskupenia, ktoré nám aktuálne vládne, by privítalo už takmer 57 % Slovákov. A je predpoklad, že tieto čísla budú aj naďalej stúpať, pretože to najhoršie k nám ešte neprišlo. Počkajme si na tohtoročnú zimu.

Zrejme aj pre silnejúcu averziu v spoločnosti voči vláde, to už strana Borisa Kollára, Sme rodina, nevydržala a začína hovoriť o predčasných voľbách. Podľa posledných prieskumov sú na hranici zvoliteľnosti do parlamentu a je tak potrebné dištancovať sa od zlých elementov v koalícii a zachrániť si kožu. Trochu nám to pripomína udalosť spred pár rokov, kedy kapitán opustil stroskotanú loď Concordia medzi prvými a 32 cestujúcich zahynulo. Pekná paralela so Slovenskom, čo poviete?

Zdroj: fb Richard Sulík

Slovensko bude platiť boháčovi

Tak, ako sme predpovedali už pred niekoľkými týždňami, Slovensko musí boháčovi Jaroslavovi Haščákovi zaplatiť takmer 10 000 eur. Nariadil nám to Európsky súd pre ľudské práva. Ten zistil, že Slovensko porušilo Haščákovo právo na súkromie. Buďme však radi, že je to „len“ táto suma, pretože známy finančník pôvodne v tomto prípade žiadal 66 000 eur. Ale bola to veru veľká sláva, keď ho viedli za mreže. Igor Matovič vtedy prízvukoval, že je to „skorumpovaný vagabund a mafián“. Haščák vyšiel spoza mreží už po mesiaci.

Zdroj: fb Igor Matovič

Vyhoďte ho dverami, vráti sa oknom

Dlhé mesiace hádok a priekov skončili predbežne v stredu, kedy parlament predsa len schválil prorodinný balíček ministra financií Igora Matoviča. Musel. Lebo celé Slovensko už zaplavili bilbordy, že to Igorovi prešlo. Do poslednej chvíle však bola tipovačka, ako to celé vlastne skončí, pretože stranu OĽaNO podporili len Sme rodina a ĽSNS. Verejnosť bola svedkom aj ďalšej parlamentnej show, kedy sa naši páni poslanci nevedeli zhodnúť na tom, kto je fašista a kto nie je. Čerešničkou na torte bolo, keď poslankyňa Janka Bittó Cigániková pobehovala po parlamente oblečená v dúhovej zástave a na rovnakú aktivitu vyzvala aj ostatných.

A kým sa v parlamente hádajú a robia si zle, desiatky benzínok na celom Slovensku už hlásia nedostatok palív. Niekde nemajú naftu, inde chýba všetko. Skrátka nenatankujete. A ak tankujete, tak v porovnaní so začiatkom roka je už cena vyššia o 30 %.

Zdroj: pixabay.com

Slováka na dovolenke spoznáte podľa rúška

Takto pred rokom nám náš hlavný hygienik Ján Mikas neodporúčal cestovať na dovolenku do zahraničia, lebo veď je pandémia a občania musia byť zodpovední. Následne ho občania odfotili, ako si užíva v Chorvátsku. Situácia sa, zdá sa, bude opakovať aj tento rok, pretože dovolenková a prázdninová sezóna ešte ani poriadne nezačala a hlavný hygienik už pripomína, že „naďalej platia vyhlášky a odporúčania k prekrytiu dýchacích ciest“. My zas pripomíname, že podľa titulkov z liberálnej tlače sa na dovolenku v mnohých častiach sveta dostanete aj bez očkovania či respirátora. Svet rezignoval, Slovensko ešte z posledných síl skúša, čo si občania nechajú…

Zdroj: pixabay.com

Kto je tu teda antivaxer?

Ozaj – očkovanie. Vedeli ste, že Európska únia nikdy nikoho nenútila k očkovaniu? Že sa vám to nezdá, lebo to nie je pravda? Lebo ste na vlastnej koži zažili, ak kvôli práci denne prechádzate hranice, že ste očkovanie mať museli, inak by ste sa nedostali do práce? Nuž, vaša chyba. Podľa slov českej eurokomisárky Věry Jourovej v Štandarde, EÚ o povinnej vakcinácii nikdy neuvažovala a ak niekto tvrdil opak, tak iba antivaxeri…!

Naša prezidentka Zuzana Čaputová však ešte pred pol rokom, v decembri, hovorila, že povinné očkovanie bude nevyhnutné a ešte v januári sa z tejto myšlienky tešil aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Preto sa zamýšľame na tým, či aj oni sú antivaxeri? Zo slov českej eurokomisárky sa nám to totiž práve takto javí.

Čo nové na fronte

A čo nové na fronte? To, čo vždy. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj chce ďalšie zbrane a ďalší balík sankcií proti Rusku. Medzitým už Nemecko pre pokles dodávok plynu z Ruska vyhlásilo stav ohrozenia a v zime očakáva odstávku priemyslu…


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!