Otec Marian Kuffa: „Ak by som šiel vždy podľa OTP, tak by veľa ľudí zomrelo!“ - Christianitas

Otec Marian Kuffa: „Ak by som šiel vždy podľa OTP, tak by veľa ľudí zomrelo!“


17. januára 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Televízia Markíza nakrúcala v priestoroch hospicu v Žakovciach, ktorý vedie kňaz Marián Kuffa. A ide o prekvapivo decentnú (aj keď iba 3-minútovú) reportáž! Kuffa hovorí, že v zariadení mali počas prvej a druhej vlny covidu 80 nakazených ľudí. V súčasnej dobe majú však už iba devätnásť pozitívnych. Kňaz hovorí, že väčšinou chodia nakazení zvonka a že medzi rezidentmi sa nákaza bežne nešíri.

Redaktor Ján Tribula ďalej hovorí, že aj napriek tomu v tejto komunite zaznamenali problémy s koronavírusom, a „farár nevedel, kde skôr hasiť“, ale že za celé dva roky od prepuknutia pandémie umrel v žakovskom hospici iba jeden človek – a aj ten, hoci mal covid, umrel na onkologické ochorenie.

Otec Kuffa hovorí, že v jeho zariadení je 90 % rezidentov zaočkovaných a že on sám ich k ničomu nenúti, ani im nehovorí svoje názory. Ľudia bez domova prichádzajú väčšinou v noci. Kňaz do „markízackého“ mikrofónu rozpráva, ako to u nich po nociach bežne chodí:

Dobrý večer, dobrý večer, potrebujem pomôcť pán farár.

Máte OTP?

Čo je to OTP?

Predstavte si,“ hovorí ďalej otec Kuffa, „že ja by som šiel podľa OTP – tak on zomrie. Nemá žiaden doklad o očkovaní, testovaní či prekonaní. A teraz čo? Mačka vo vreci. My nielenže sme OTP, či OP, ale my sme jasne otvorení aj pre nakazených, aj pre podozrivých. Ak si podozrivý, ideš do karantény, ak si nakazený, okamžite do izolačky.

Televízia ďalej nakrúcala aj v kaplnke hospicu, v ktorej sa aj naďalej slúžia sväté omše. Pravda, veriaci sú tu rozdelení do ôsmich skupín. Na otázku Markízy, či si kňaz hľadá nástupcu, hovorí, že tak robí už tridsať rokov. Redaktor Tribula ďalej hovorí, že mnohí otca Kuffu milujú, no „časť ľudí ho tvrdo kritizuje za jeho názory a miešanie sa do politiky“. Kňaz však vždy len povie svoj názor, keď cíti, že je to práve nutné.

Padla aj otázka, či otec Kuffa neľutuje, že nemá rodinu. On sám hovorí, že to veľmi ľutuje, že nemá manželku a dcérku a že by za ne obetoval všetko, avšak, ako kňaz poznamenáva, „láska k Bohu niečo stojí“. Redaktor TV Markíza svoj príspevok napokon končí slovami:

Žakovská fara už 30 rokov otvára svoje dvere pre ľudí, pre ktorých majú inde zatvorené a farár nerobí rozdiely, lebo podľa jeho slov si každý zaslúži dôstojnosť, a nie je podstatné, či u neho klope veriaci alebo neveriaci.

Celú reportáž si môžete pozrieť na tejto adrese: https://www.tvnoviny.sk/domace/2049532_kuffa-o-rezime-v-zakovciach-otvorene-je-aj-pre-nakazenych-nepozerame-na-otp

MG

Titulný obrázok – youtube.com

***

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia. Objednať si ju môžete na adrese:

https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!