Transsexuálni športovci – koniec športu - Christianitas

Transsexuálni športovci – koniec športu


20. januára 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Plavec Lia Thomas(-ová) z Pennsylvánskej univerzity vyhral(-a) preteky žien Yale/Dartmouth na 200 a 500 yardov voľným štýlom. Thomas je transsexuál, ktorý ešte pred tromi rokmi vystupoval ako muž. Pikantériou na príbehu je skutočnosť, že druhé miesto v tejto súťaži získala Isaac Henigová, ktorá sa práve mení zo ženy na muža.

Henigová v júni minulého roka v denníku The New York Times tvrdila, že hoci si nechala odstrániť prsia (čo má tiež vplyv na rýchlosť a kvalitu jej plávania), prerušila hormonálnu liečbu, aby mohla naďalej súťažiť so ženami. „Ako transrodový športovec som sa dostala do ťažkej situácie. Mohla som začať hormonálnu liečbu, ktorá by urýchlila moju tranzíciu, alebo som mohla počkať a pokračovať v súťažení v ženskom tíme. Vybral(-a) som si druhú možnosť,“ povedala Henigová.

V prípade Lie Thomas(-ovej) je to inak. Diskusia okolo neho vypukla pred mesiacom, keď tento plavec bez problémov vyhral podujatie Zippy Invitational v Ohiu a do cieľa doplával s náskokom 38 sekúnd pred druhou Annou Sofiou Kalandazeovou. Takýto veľký náskok vyvolal početné protesty. Zdôraznilo sa, že Thomas celý život trénoval ako muž a svaly má vyformované tvrdým tréningom. Hoci podmienkou pre zaradenie do súťaže bolo absolvovanie supresívnej terapie testosterónom, telesná a svalová stavba z obdobia prípravy mužov nesúvisí s aktuálnou hladinou testosterónu a musí výrazne ovplyvňovať výkon v súťaži, keď súperkami sú fyzicky slabšie stavané ženy.

Ženské kruhy na to čoraz častejšie upozorňujú a poukazujú na to, že muži, ktorí sa považujú za ženy, veľmi ľahko vyhrávajú ženské súťaže, čím pripravujú svoje súperky o možnosti štipendií a ďalšej kariéry. Fox News cituje jedného z rodičov, ktorý sa po súťaži hlasno dožadoval zmien v pravidlách, ktoré športovcom umožňujú. „Všetko je prevrátené hore nohami. V diskusii nie sú pripustené vedecké argumenty,“ povedal rozrušený rodič dievčaťa, ktoré prehralo súťaž s biologickým mužom.

Štart transsexuálov v ženských športoch, v ktorých budú mať vždy výhodu oproti svojim súperkám, možno skutočne len ťažko považovať za čestnú súťaž. Ideológia priamo pred našimi očami zabíja šport.

MH

Zdroj: sportsjone.com, wpolityce.pl, titulný obrázok – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Sv. Melor, mučeník

„Nezaujímavá“ svätica z Lisieux: Malá Terezka a čo ste o nej nevedeli

Týždeň na Slovensku

„Anklopfzeremonie“ alebo pohľad do habsburských pohrebných rituálov