Transgenderová ideológia už začala ničiť aj ženský šport - Christianitas

Transgenderová ideológia už začala ničiť aj ženský šport

Matej Gavlák
1. júna 2021
  Spoločnosť  

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5c/2008_Summer_Olympics_-Womens_100m_Round_2-_Heat_1.jpg

22. mája uverejnil portál USA Today zaujímavý príspevok atlétky Chelsey Mitchellovej (na titulnom obrázku) zo štátu Connecticut. Slečna Mitchellová už v úvode svojho zúfalého listu uvádza: „Bola som najrýchlejším dievčaťom v Connecticute. Ale transgenderové atlétky z toho urobili nespravodlivý boj.

Nespravodlivý boj

Mala by som sa cítiť sebavedomo,“ začína Chelsea svoju esej, „no namiesto toho musím neustále rozmýšľať len nad svojím tréningom, (nad tým, že) všetko, čo som spravila pre maximalizovanie svojho výkonu, nemusí stačiť, jednoducho preto, že na čiare bude aj transgenderova bežkyňa s enormnou fyzickou výhodou.

Nádejná športovkyňa sa sťažuje, že preteky, ktoré predtým bežne vyhrávala, už nedokáže vyhrávať a to pritom nie preto, že by sa zhoršila, ale pre niečo, čo vníma ako zjavnú nespravodlivosť: „Prišla som o štyri ženské štátne majstrovské tituly… V šprinte na 55 m som v roku 2019 spadla na tretiu pozíciu, za dve transgenderové bežkyne. S každou stratou je stále ťažšie a ťažšie skúšať všetko odznova.

Slečna Mitchellová hovorí, že je zdrvená. Ona a ďalšie tri jej ženské bežecké kolegyne sa preto obrátili na súd a podali podnet proti asociácii CIAC, čo je skratka pre Connecticutskú medziškolskú atletickú konferenciu. Bežkyne sú toho názoru, že CIAC ženy a dievčatá v ženských športoch nespravodlivo znevýhodňuje a diskriminuje.

Chelsea píše: „CIAC dovoľuje transgenderovým atlétkam zúčastňovať sa na dievčenských a ženských súťažiach. Vďaka tomu začali dve transgenderové atlétky súťažiť v dievčenských behoch. Len v sezónach 2017, 2018 a 2019 vyhrali tieto (dve) pretekárky 15 ženských bežeckých titulov...“

Argumentom ženských bežkýň proti transgenderovým súťažiacim je jednoduchý fakt, že transgender osoby sú „v priemere jednoducho väčšie a silnejšie“, čo ženy a dievčatá, samozrejme, silno znevýhodňuje. Požiadavku slečny Mitchellovej a jej troch bežeckých kolegýň však federálne súdy zamietli. Chelsea je z tohto rozhodnutia rozčarovaná a hovorí o akomsi kruhu opakujúcich sa sklamaní, ktoré ju v posledných rokoch postihujú: „Vždy, keď idem na štartovaciu čiaru, snažím sa presvedčiť samú seba, že dokážem prekonať všetky nespravodlivosti, že môžem vyhrať, aj keď je súťaž nastavená proti mne.

Autorka na záver svojej eseje publikovanej v USA Today tiež spomína ďalšie športovkyne, ktoré kvôli transgenderovým súťažiacim prišli o vrcholové pozície vo svojich disciplínach.

Transgender na olympiáde

Proti transgenderovej revolúcii v športe sa opatrne začínajú ozývať aj ďalšie vrcholové športovkyne. Agentúra Reuters priniesla správu, že sa belgická vzpieračka Anna Vanbellinghenová ohradila proti transgeder súťažiacemu v jej disciplíne na olympijských hrách, ktoré sa budú konať tento rok (ak ich však medzitým nezrušia) v japonskom Tokiu. Vanbellinghenová sa vyjadrila, že účasť transgenderovej osoby menom Laurel Hubbard(-ová ?) v ženskom vzpieraní je „zlým vtipom“.

Každý, kto trénoval vzpieračstvo na vrcholovej úrovni, vie vo svojich kostiach, že toto je pravda: táto konkrétna situácia (s transgender súťažiacim) je neférová k športu, aj k atlétom“, vyjadrila sa pani Vanbellinghenová pre oficiálny webový portál olympijských hier. „Niektorí atléti úplne prichádzajú o životné príležitosti – medaily a kvalifikácie na olympiádu – a my sme voči tomu bezmocní.

Podobne sa vyjadrila aj osoba menom Caitlyn Jenner(-ová), ktorá kandiduje na guvernérku Kalifornie. Caitlyn Jenner(-ová) je transgenderová osoba, biologický muž, ktorý vyhral zlatú olympijskú medailu v desaťboji z Montrealu 1976 ešte ako muž v mužskej kategórii. Jenner(-ová) sa vyjadril(-a):

Je to otázka spravodlivosti. Preto som proti biologickým chlapcom súťažiacim v dievčenských školských športoch. Jednoducho to nie je spravodlivé. A my musíme ochraňovať dievčenské ženské športy na našich školách.

Niekoľko amerických štátov podľa BBC už zvažuje zákony, ktoré by obmedzovali, či zakazovali účasť transgenderovým osobám na dievčenských a ženských športových podujatiach.

Samozrejme, BBC nezabúda dodať, že postoje pani Jennerovej sú v príkrom rozpore s rôznymi aktivistickými združeniami transgenderovej komunity, ktoré ich považujú za „nebezpečné a diskriminačné“. Je však otázne, do akej miery by s aktivistami súhlasili pretekárky, ktorým sa kvôli novým pravidlám rúcajú ich ťažko vydreté kariéry a ony pritom s tým nedokážu nič urobiť.

Zdroje:

https://eu.usatoday.com/story/opinion/2021/05/22/transgender-athletes-girls-women-sports-track-connecticut-column/5149532001/

https://www.reuters.com/lifestyle/sports/transgender-weightlifter-hubbards-presence-tokyo-unfair-rival-2021-05-31/?utm_campaign=trueAnthem%3A%20Trending%20Content&utm_medium=trueAnthem&utm_source=facebook&fbclid=IwAR3wrDLIcnjPBZt90Gu43AARlI0v1CJ4f-Q2-1GnkNpuk2wu2uXiKUum0_M

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-56960011

Titulný obrázok


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!