Tragédia kresťanov v Severnej Kórei - Christianitas

Tragédia kresťanov v Severnej Kórei


15. júna 2022
  Krátke správy

Minimálne 50 000 kresťanov zadržiava vláda Severnej Kórey vo svojich pracovných táboroch. Previnili sa tým, že vlastnili Bibliu alebo vyznaním svojej viery.

Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) je dlhé roky na čele zoznamu krajín, kde sú kresťania najviac prenasledovaní. V štáte zároveň dlhodobo funguje silná antikresťanská indoktrinácia. Podľa správ z OSN je v severokórejských pracovných táboroch zadržaných najmenej 50 000 kresťanov. Trestným činom, za ktorý boli odsúdení, bolo vyznanie viery v Krista. Z dôvodu problematického prístupu nezávislých pozorovateľov do Severnej Kórey sú však tieto údaje iba odhadované a podľa všetkého bude toto číslo ešte oveľa vyššie.

Vyšetrovanie komisie OSN pre ľudské práva ďalej jasne preukázalo, že sloboda sa tu nerešpektuje vo všetkých ohľadoch, a to vrátane náboženstva a prejavu. Za to, že v tejto krajine máte doma Bibliu alebo sa modlíte, sa bez súdu dostanete do neľudských gulagov, z ktorých sa mnoho ľudí už nikdy nevráti. Akákoľvek náboženská činnosť sa považuje za trestný čin. Kresťanstvo je nazývané „ópiom ľudstva“ a misionári sú prirovnávaní k „upírom pijúcim krv“.

Od roku 1948 sa stalo 25 miliónov obyvateľov tejto krajiny otrokmi jedinej dedičnej diktatúry na svete, kde sa moc presúva z otca na syna a jediné povolené uctievanie sa týka najvyššieho vodcu a predsedu strany práce Kim Čong-una a rodiny Kimovcov.

MM

Zdroj: OSN, TK KBS, titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Filmy a seriály, ktoré ukazujú, že viera má čo ponúknuť

V tejto chvíli sa už celkom zjavne zdá, že Cirkev môže zachrániť azda len… návrat k tradičnej liturgii

Evanjelizácia dnes alebo päť otázok, na ktoré treba dať odpoveď najprv

Epidémia nekritickosti a jej dôsledky (1. časť)