Texaský protipotratový zákon opäť v platnosti. Bidenov zásah vyšumel


11. októbra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Radosť všetkých svetových liberálov, vrátane slovenských, ktorí minulý týždeň vo svojich médiách informovali o tom, ako bol najnovší protipotratový zákon v Texase zablokovaný, vydržala len do víkendu. V sobotu už texaský generálny prokurátor Attorney Ken Paxton na Twitteri informoval, že 5. odvolací súd USA zrušil nariadenie súdu nižšieho stupňa a dodal, že Texas bude ďalej bojovať s federálnym zasahovaním.

Nadšenie liberálov vyplývalo z rozhodnutia texaského okresného sudcu Roberta Pitmana, ktorý v stredu pozastavil výkon protipotratového zákona vydaním dočasného obmedzujúceho príkazu po tom, ako ministerstvo spravodlivosti Bidenovej administratívy, pod vedením generálneho prokurátora Merricka Garlanda žalovalo štát Texas, v snahe zablokovať zákon.

Už vzapätí po rozhodnutí sudcu Pitmana sa vyjadril Johnatan Saenz, prezident spoločnosti Texas Values, že sudcovo rozhodnutie je „úplne politické a vôbec nie právne“, pričom dodal, že tento príkaz bude určite čoskoro zrušený:

Nikto nie je prekvapený, že sudca vymenovaný Obamom uvaril niekoľko falošných dôvodov, ktorými zakázal našim štátnym súdom a úradníkom z Texasu vykonávať ich prácu. Viem, že to bude zrušené, pravdepodobne do konca týždňa. V stávke sú životy a urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme chránili dieťa s tlčúcim srdcom.“

Táto správa o zvrátení byrokratických zásahov ultraliberálnej Bidenovej administratívy, ku ktorej sa upínajú s nádejou zraky všetkých ľavicových liberálov, prichádza pred začatím procesu obnoveného posudzovania práva žien na umelý potrat. Ten začne na Najvyššom súde USA v decembri a môže zvrátiť rozsudok z prípadu Roe verzus Wade, ktorý v 70. rokoch legalizoval v USA umelý potrat. Správa z Texasu sa v tomto kontexte zmenila v priebehu jedného týždňa z liberálne optimistickej na zarazenú.

BM

Zdroj: Life Site News, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!