Teroristický útok na misiu v Mozambiku: Zastrelili taliansku rehoľnú sestru - Christianitas

Teroristický útok na misiu v Mozambiku: Zastrelili taliansku rehoľnú sestru


16. septembra 2022
  Krátke správy

Islamskí extrémisti v noci zo 6. na 7. septembra zaútočili na centrum v meste Chipene v Mozambiku a podpálili všetky stavby diecézy.

Zachránili sa 45-ročný don Loris Vignandel, pôvodom z Corva a bývalý farár v Chions (Pordenone), a don Lorenzo Barro, ktorý bol rektorom diecézneho seminára v meste na Destra Tagliamento, zatiaľ čo sestra Mária De Coppi, misionárka komboniánka, narodená v roku 1939, prišla o život.

Spomienková sv. omša za sestru Máriu De Coppi
zdroj: youtube.com

Sestra Mária pôsobila v Mozambiku 59 rokov, do krajiny sa prvýkrát dostala v roku 1963 po 31-dňovej plavbe loďou. Mozambik bol v tom čase ešte portugalskou kolóniou. Po získaní nezávislosti krajinu sužovala zničujúca občianska vojna.

Sestra Mária získala mozambické občianstvo a cítila sa „súčasťou tejto krajiny a ľudí, medzi ktorými prežila svoj život“. Pôsobila v rôznych misiách v provincii Nampula a svoju službu zavŕšila najvyššou obetou, aby zostala blízko svojho ľudu.

MH

Zdroj: trevisotoday.it, ilustračné foto – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku