Televízia Lux priniesla rozhovor s austrálskym kardinálom Pellom


14. januára 2021
  Krátke správy - Cirkev

Televízia LUX priniesla rozhovor s austrálskym kardinálom Georgeom Pellom, ktorý bol po zbavení obvinení zo zneužívania mladistvých minulý rok prepustený na slobodu. „Otázka spočívala v tom, či som spáchal alebo nespáchal tieto strašné činy, a ja som ich nespáchal. Základom pre dlhodobé uzdravenie je jedine pravda a jedine pravda je základom spravodlivosti, pretože spravodlivosť znamená pravdu pre všetkých“, povedal kardinál Pell.

Celý rozhovor so svetoznámym vysokopostaveným prelátom katolíckej Cirkvi si môžete pozrieť tu (http://www.tvlux.sk/archiv/listing/&type=relacia&id=267)

Už 79-ročného kardinála, emeritného prefekta vatikánskeho Ekonomického sekretariátu, vlani v apríli austrálsky Najvyšší súd jednomyseľne zbavil viny zo zneužívania mladistvých. Vo väzení pritom strávil vyše roka z celkom šesťročného trestu.

Rozhodnutie o zrušení rozsudku kardinála Pella zdôvodnil austrálsky Najvyšší súd skonštatovaním odôvodnenej možnosti toho, že sa trestný čin nestal a mohlo by tak dôjsť k odsúdeniu nevinnej osoby. Kardinál George Pell po prepustení uviedol, že ťažká nespravodlivosť, ktorú utrpel, je teraz odstránená.

Na verejnosť už dávnejšie prenikli aj informácie v súvislosti s odstúpením a vyšetrovaním kardinála Becciu. Podľa týchto informácii existujú oprávnené podozrenia, že kardinál Becciu sa podieľal na kompromitovaní kardinála Pella v Austrálii. Možným motívom boli jeho finančné machinácie, z ktorých je kardinál Becciu podozrivý a ktoré mohol kardinál Pell, ako prefekt Ekonomického sekretariátu odhaliť.

Kardinál George Pell si písal vo väzení denník, v ktorom sú jeho myšlienky a postrehy nielen o celej kauze, ale aj o smutnom čase vo väzení, ktorý mu pomáhala prežiť intenzívna modlitba, Ruženec a slávenie Svätej omše. Denník kardinála Pella vyšiel v decembri minulého roku.

Oslobodenie kardinála Pella austrálskym Najvyšším súdom je triumfom spravodlivosti a pravdy a zároveň aj silným úderom antiklerikálnym kruhom v Austrálii, ktoré zinscenovali mediálny a osobný lynč na kardinála Pella.

Kauze kardinála Pella sme sa venovali aj na našom portáli christianitas.sk tu: Slovenský kňaz s martýrom dnešných čias… tu: Poľovačka na kardinála Pella… alebo tu: Kardinál Pell, vojna proti kresťanstvu…

BK

Zdroj: KBS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!