Taliansko: Promigrantský starosta odsúdený na trinásť rokov


27. októbra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Mestečko Riace v Kalábrii je už takmer štvrťstoročie pútnickým miestom vyznávačov kultu migranta z celého sveta. Každý štvrtý obyvateľ mesta s 1900 obyvateľmi je imigrant.

Všetko vďaka dnes už bývalému starostovi Domenicovi Lucanovi, ktorý z celého srdca miloval migrantov, a najmä jednu migrantku zo Somálska, kvôli ktorej opustil svoju manželku a dve deti. Progresívny svet ocenil úsilie pána Lucana už pred 11 rokmi. V ankete o najlepšieho starostu na svete sa umiestnil na treťom mieste. O šesť rokov neskôr ho americký týždenník Fortune vyhlásil za 40. najvplyvnejšieho muža planéty. Získal tiež mierovú cenu mesta Drážďany. Svetové médiá jemu a jeho mestu venovali stovky článkov a reportáží. O starostovi i raji na zemi, ktorý vytvoril, boli natočené tri hagiografické filmy.

Problémy nastali pred štyrmi rokmi. Začalo sa to podozreniami na drobné nezrovnalosti a skončilo sa to katastrofou.

Po dôkladnom vyšetrovaní prokuratúra vzniesla obvinenie, z ktorého sa ježili vlasy na hlave: Podpora nelegálneho prisťahovalectva vrátane organizovania fiktívnych manželstiev, vďaka ktorým bolo prišelcom udeľované právo pobytu, sprenevera finančných prostriedkov EÚ a štátnych dotácií, získavanie finančných prostriedkov vďaka falošným faktúram, daňové zločiny a organizovanie systému korupčných prepojení medzi radnicou a osobami biznisu.

Prokurátor žiadal sedem rokov väzenia. Súd v Locri však po analýze dôkazov vyniesol šokujúci rozsudok: 13 rokov väzenia. Somálska manželka dostala 4,5 roka.

Vysoký trest je dôsledkom zmien v trestnom zákonníku, ktoré zaviedli progresívci a kontestátori z Hnutia piatich hviezd (najpočetnejšieho parlamentného zoskupenia), pre ktorých je každý podnikateľ podvodník a každý úradník a politik zlodej. Teraz žiadajú Lucanovo oslobodenie, pretože to vraj myslel dobre. A hovoria, že sudca v Locri je spiatočník a rasista.

MH

Zdroj: DoRzeczy.pl, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!