Štrasburg odkázal Slovensku: Dúhové zväzky schválite, či sa vám to páči, alebo nie - Christianitas

Štrasburg odkázal Slovensku: Dúhové zväzky schválite, či sa vám to páči, alebo nie


19. januára 2023
  Krátke správy

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu rozhodol, že Rusko, ktoré svojim občanom neumožňuje uzavrieť homosexuálny zväzok, porušuje ich práva. Toto rozhodnutie sa stalo precedensom, ktorý sa môže v blízkej dobe týkať aj Slovenska.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

O čo vlastne ide? Ôsmy článok Európskeho dohovoru o ľudských právach, ktorým sa riadi aj Slovensko, garantuje právo na rešpekt súkromia a rodinného života. A Európsky súd pre ľudské práva rozhodol, že tento článok zahŕňa aj právne uznanie pre páry rovnakého pohlavia.

Zaujímavé je zdôvodnenie tohto rozhodnutia. Sudcovia v pomere 14:3 argumentovali tým, že súčasné trendy v Európe sú také, že jednoducho museli rozhodnúť v prospech LGBT zväzkov.

Krajiny, ktoré podpísali dohodu Európskeho dohovoru o ľudských právach, a neumožňujú žiadnu právnu formu takýchto zväzkov, tak majú po novom porušovať ľudské práva. Medzi také krajiny patrí aj Slovensko.

Podľa informácií, ktorú už stihla zverejniť na sociálnej sieti Iniciatíva Inakosť, sa čoskoro chcú obrátiť na Ústavný súd a žiadať uzákonenie dúhových zväzkov aj na Slovensku.

Mimochodom, nezaostáva za nimi ani naše ministerstvo spravodlivosti, ktoré dnes na tlačovej konferencii predstavilo návrh zákona, ktorý uľahčí život párom rovnakého pohlavia.

Nadácia Slovakia Christiana, ktorej aktivity pri obrane učenia katolíckej Cirkvi reprezentuje svojím obsahom a zameraním aj portál Christianitas.sk, bude už v blízkej dobe na tieto „novinky“, ktoré by sa mali dotknúť aj Slovenska, reagovať.

MM

Zdroj: Euractiv.sk, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne