Statočný postoj poslanca Čepčeka, hodný poďakovania


26. júla 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Slovenské médiá vydali správu, že hnutie Oľano, ministra financií Igora Matoviča, vylúčilo zo svojich radov poslanca NRSR Martina Čepčeka.[1] Stalo sa tak po nedeľnom hlasovaní o zákone na znevýhodňovanie nezaočkovaných ľudí, za ktorý pán poslanec Čepček nezahlasoval.

Zákon je jasne stavaný tak, aby znevýhodňoval podstatnú časť občanov Slovenskej republiky, keď si to pán hlavný hygienik zmyslí (k čomu skôr či neskôr dôjde). Je to zákon provokačný a nedávna minulosť nám ukazuje,  že môže byť predstupňový pred ďalšími totalitnými nápadmi. Už pôvodný návrh ministra zdravotníctva Lengvarského bol ako z totalitnej komunistickej školy. Ľuďom, ktorí z akejkoľvek príčiny odmietli vakcínu proti covidu – napríklad pre to, že bola vyrobená, či testovaná z buniek  potratených detí, keď už pre nič iné – zakazoval bez testu vstup všade vrátane obchodov a kostolov.

Nový návrh už je jemnejší, ale stále je to krok totalitným smerom, krok do temnej jaskyne, na konci ktorej môže byť absolútny rozpad sociálnych štruktúr národa. Za tento perfídny zákon pritom zahlasovali aj „konzervatívne hviezdy“ z Kresťanskej únie, Záborská s Vašečkom. Áno, ten pán Vašečka, ktorí sa nehanbil napochodovať do KDH s tým, že sa rovno ide stať jeho predsedom, pretože podľa jeho vlastnej logiky bol „autentickejším kresťanom[2] ako vtedajší predseda Hlina, zahlasoval za tento zákon! 

Bude pán Vašečka dávať svoje „slávne“ manželské poradne už iba zaočkovaným párom?

Pán poslanec Čepček bol jediným zástupcom NRSR, ktorý sa zúčastnil na nedávnom verejnom stretnutí s profesorom Dariuszom Okom pri príležitosti vydania jeho knihy „Levanduľová mafia“. Aj z tohto postoja vidno, že mu záleží na Cirkvi, že chce poznať pozadie mnohých škandálov, aby možno mohol proti tomuto zlu zo svojej výnimočnej pozície nejako zabojovať. Pán poslanec o sebe nepotrebuje prehlasovať, že je „dobrým kresťanom“. Aj svojím nedeľným hlasovaním – ktoré ho napokon stálo tak veľa – ukázal, že sa ním skutočne snaží byť.

Martin Čepček by nemal pociťovať smútok, či úzkosť (ak ich pociťuje). Je to správny chlap, ktorý urobil správne rozhodnutie a pokojne sa môže prechádzať po uliciach našich miest. Tí, čo vedia, ako sa zachoval, ho vždy s úsmevom pozdravia. Hovorí sa, že v živote môže prísť zlomový moment, ktorý akoby zadefinoval človeka na celý život. Ak mal niekto napríklad počas SNP možnosť ísť buď ku partizánom, alebo ku gardistom – nech už si vybral akokoľvek – toto jedno rozhodnutie ho už potom sprevádzalo po celý život.

A takýmto zlomovým okamihom pokojne mohlo byť aj včerajšie hlasovanie. Martin Čepček sa rozhodol pre  spravodlivú vec a pridal sa ku partizánskej skupine, ktorá, hoci prehrala, má morálne víťazstvo na svojej  strane. Pán poslanec zabojoval za bežných ľudí a tí mu to nikdy nezabudnú. Až sa o desať rokov bude obzerať späť na hlasovanie z 25.7.2021, bude rád, že sa zachoval tak, ako sa zachoval, kým tí druhí na čele s pani Záborskou a pánom Vašečkom môžu začať hľadať výhovorky. Ale aj tak ich už nikto nikdy nebude brať vážne.

Pán poslanec Čepček, ďakujeme!


[1]https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/595580-cepceka-vyhodili-z-klubu-olano-nemal-respekt-ku-koalicnej-zmluve/

[2]https://www.webnoviny.sk/hlina-dorazne-poziadal-vasecku-aby-neposudzoval-jeho-krestanstvo/ 

MG


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!