„Správni“ ľudia na správnom mieste. Aspoň v Nemecku - Christianitas

„Správni“ ľudia na správnom mieste. Aspoň v Nemecku

Mikuláš Hučko
2. augusta 2022
  Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Irma Stetter-Karpová, predsedníčka Ústredného výboru nemeckých katolíkov (vľavo), zdroj: wikimedia commons; Wolfgang Rothe, homosexuálny kňaz a „expert na whisky“ (vpravo), zdroj: youtube.com, koláž: Christianitas.sk

Šesťdesiatšesťročná pani Irme Stetter-Karpová je od roku 2021 predsedníčkou Ústredného výboru nemeckých katolíkov (ZdK). Výbor už roky pomáha episkopátu pri riadení Cirkvi v Nemecku. Na synodálnej ceste sa tento rok rozhodlo o jeho formalizácii zriadením tzv. Synodálnej rady zloženej z biskupov a členov ZdK, ktorá by mala spoločne prijímať najdôležitejšie rozhodnutia týkajúce sa Cirkvi v krajine.

Na to, že podporuje zrušenie povinného kňazského celibátu, zasadzuje sa za kňazské svätenie žien, požehnávanie homosexuálnych párov a podobné „vylomeniny“ si už širšia verejnosť akosi zvykla.

Pani Irma sa však angažuje všestranne. V novembri 2021 vyzvala na „solidaritu v očkovaní“ pod heslom: „Čas čakania sa skončil. Potrebujeme povinné očkovanie, a to hneď!“Pretože táto otázka bola pre ňu taká jasná, požadovala aj politické rozhodnutie o povinnom očkovaní. „Chceme sa vzdať života?“ – kládla rečnícku otázku.

Na tie životy, ktoré akože chcela chrániť očkovaním má však, mierne povedané, osobitný pohľad, keď zároveň žiada „zlepšenie“ prístupu k službám v prípade – neuveríte – umelého potratu, čiže vraždy nenarodených detí.

Irme Stetter-Karpová ako správna ľavičiarka na stránkach časopisu Christ&Welt pochválila vládnu koalíciu, ktorá je v súčasnosti v Nemecku pri moci, za to, že zrušila zákaz reklamy na služby spojené s vraždou nenarodených detí. Tým to však neskončilo. Stetter-Karpová tiež vyjadrila želanie, aby lekárske „prerušenie tehotenstva“ bolo v Nemecku „široko dostupné“ a ľútosť nad tým, že nemecké ženy najmä na vidieku dnes nemajú ľahký prístup k službám pri vraždách nenarodených detí, pretože, ako píše, chýba „gynekologická starostlivosť“. Taktiež zdôraznila, že je potrebné zabezpečiť všeobecný prístup k umelým potratom; podľa jej názoru treba na to pamätať pri vzdelávaní lekárov. To by znamenalo, že lekári v Nemecku by sa v rámci štúdia medicíny učili ako zabíjať nenarodené deti.

Je zaujímavé, že babička Stetter-Karpová tieto veci horlivo presadzuje napriek tomu, že sama sa narodila ako dvanáste dieťa v rodine!

Jej myšlienky úplne korešpondujú s iniciatívou ľavicovej vládnej koalície sociálnych demokratov (SPD) a Zelených, čo svedčí o ďalšom štádiu skazy, do ktorého sa katolíctvo v Nemecku dostalo.

Zdroj: wikimedia commons

Ešte aj Federácia nemeckej katolíckej mládeže (BDKJ), zastrešujúca katolícke detské a mládežnícke združenia, kritizovala skutočnosť, že interrupcie nie sú v celom Nemecku plne dostupné. Podľa hovorcu združenia katolíckej mládeže „to vystavuje tehotné ženy ďalšiemu časovému tlaku, čo sťažuje rozhodovanie sa pre interrupciu alebo proti nej“.

Anglickému spisovateľovi G. K. Chestertonovi je pripisovaný výrok: „Heréza je pravda, ktorá sa zbláznila.“ Čo je tou pravdou? Angažovanosť laikov v Cirkvi. A herézou je podieľanie sa na riadení Cirkvi. Na druhej strane sv. Tomáš Morus povedal, že: „Niet heretika, ktorý by tvrdil iba zlé nepravdivé veci.“ Tieto citáty mi prichádzajú na um vždy, keď čítam správy o postupe „slávnej“ Synodálnej cesty v Nemecku.

Súčasné misijné poslanie Cirkvi nie je možné bez angažovania sa laikov. K tomuto poslaniu je povolaný každý kresťan. 

Ďalšou exotickou postavou v Nemecku je morálny teológ Stephan Goertz, ktorý sa domnieva, že Cirkev by mala povoliť – mimomanželský sex!

Prof. Stephan Goertz pôsobí v Mainzi. O svojej predstave hovoril v rozhovore pre médiá diecézy Osnabrück, ktorú vedie biskup Franz-Josef Bode, zástupca hlavy nemeckého episkopátu.

Podľa Goertza zákaz mimomanželského sexu vraj už dnes nemá zmysel – máme novú dobu, s ktorou treba držať krok! V minulosti takýto zákaz bol opodstatnený, pretože… neexistovala antikoncepcia a hlavným účelom manželstva bolo splodiť deti. Dnes je situácia iná, tvrdí Goertz – existuje antikoncepcia a sexualita je viac než len plodenie detí. Preto by sa podľa neho mali staré zákazy zrušiť.

Pán profesor zrejme ako dieťa nechodil na hodiny náboženstva, lebo tam by určite počul, že Cirkev môže povoliť napríklad jesť mäso hoci aj na Veľký piatok, lebo je to cirkevné prikázanie, ale nemôže zrušiť šieste prikázanie, pretože je – Božie.

Goertzove názory sú, samozrejme, v súlade s názormi väčšiny členov Synodálnej cesty. Stačí si prečítať názory kardinála Marxa. V Nemecku by chceli povoliť homosexuálny sex, heterosexuálny mimomanželský sex a onanizmus, pretože podľa nich všetky tieto „aktivity“ sú zamerané predovšetkým na psychickú pohodu a budovanie vzťahov – s druhými alebo so sebou samým, a to predsa nemôže byť nič zlé. Pri takejto pokrokovosti pána profesora je možné, že neunikne pozornosti organizátorov slovenskej Pohody, ktorí sa asi ešte spamätávajú zo šoku, ktorý im spôsobil netolerantný výrok „homofóbneho“ biskupa a pozvú ho, aby im pripomenul slová „klasika“, že „Pán Boh je pohoďák“, aby tie najprogresívnejšie denníky s ním urobili dlhé rozhovory a portál .týždeň mu poskytol priestor pre vlastnú týždennú rubriku.

Ako ďalšieho „do partie“ by mohli zavolať kňaza, ktorého by Progresívne Slovensko dávalo za vzor „bigotnej slovenskej cirkvi“ – Wolfganga Rotheho, farára mníchovskej farnosti. Páter Rothe by si určite zaslúžil významnú zmienku v nejakej knihe rekordov už len za to, že v roku 2021 (zrejme po prvý raz v dejinách) ako kňaz jednej krajiny zažaloval spolubrata, kňaza z inej krajiny, za to, že tento obhajoval dvetisícročnú náuku článkom odsudzujúcim homosexuálnu mafiu v Cirkvi, ktorý bol uverejnený v nemeckom teologickom časopise Theologisches, obviniac ho z „nenávistných prejavov proti LGBT osobám“.

Po tom, ako Rothe na nemeckom súde neuspel podľa svojich predstáv, rozhodol sa, že svoje vrelé sympatie k LGBTQ+ komunite prejaví 16. júla osobnou účasťou na sprievode v znamení šesťfarebnej dúhy. „Rothe sa v čiernych nohaviciach, čiernej košeli, s golierom a dúhovou vlajkou zúčastnil na sprievode, na ktorom sa zúčastnilo približne 140 skupín,“ uvádza sa na webovej stránke Merkur.de.

https://www.merkur.de/bilder/2022/07/17/91672029/29389670-christopher-street-day-in-muenchen-s70.jpg

Zo svojej strany by som chcel požiadať o odpustenie za to, čo sa v našej Cirkvi stalo ľuďom s inou orientáciou,“ povedal otec Rothe a dodal: „Plne sa stotožňujem s cieľmi LGBT.

Kňaz sa otvorene priznáva, že dlhé roky žije v hriechu volajúcom o pomstu do neba. V roku 2021 požehnával homosexuálnym párom počas bohoslužby. Začiatkom tohto roka vydal knihu o homosexuálnom životnom štýle s názvom Gewollt. Geliebt. Gesegnet. (Chcený. Milovaný. Požehnaný.).

Wolfgang Rothe
zdroj: youtube.com

Všetky tri spomínané tragické postavy sú „správnymi“ ľuďmi na správnom mieste. V dnešnom Nemecku, samozrejme, kde sa katolícka Cirkev každý týždeň viac a viac vzďaľuje od evanjelia. Šesťdesiatšesťročná babička Irma miesto toho, aby sa venovala vnúčatám a pomáhala ich viesť k Bohu, má ako „angažovaná laička“ ambíciu podieľať sa na vedení Cirkvi spolu s rovnako progresívnymi biskupmi k „svetlým“ zajtrajškom za potlesku sveta. „Morálny“ teológ Stephan Goertz si myslí, že otvoriť sa svetu znamená podľahnúť mu a že Cirkev môže na základe „demokratického hlasovania“ vyhlásiť, že to, čo je objektívne a fakticky hriešne, už hriešne nie je len preto, lebo to tvrdia dnešní psychológovia formovaní neomarxistickou Frankfurtskou školou.

A na Wolfganga Rotheho a na jeho predstavených už nemožno aplikovať ani slová proroka Ezechiela o pastieroch, ktorí „… pasú sami seba!“, pretože oni nielenže zanedbávajú svoje ovce, ale sami sa stávajú dravcami.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!