Španielsky homosexuál sa priznal, že si homofóbny útok na seba vymyslel


10. septembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

V pondelok všetky svetové médiá bili na poplach a referovali o stupňujúcom sa násilí voči homosexuálnej komunite na Iberskom polostrove. Pozadu nezostali ani slovenské liberálne úderky (viď napr. tu1, tu2 alebo tu3), pričom bude teraz zábavné sledovať, či prinesú opravu informácie, aby náhodou nedošlo k nebezpečnému šíreniu hoaxov.

Mladý muž sa totiž podľa španielskeho ministerstva vnútra priznal, že k žiadnemu napadnutiu nedošlo, pričom krvavý nápis „marcion“ – vulgárne označenie homosexuála v španielčine, ktorý mu malo údajne vyrezať do zadnej časti tela osem zlých homofóbov, mu s jeho súhlasom vyrezal priateľ. Toto vyhlásenie španielskeho ministerstva vnútra potvrdili noviny La RazonEl Mundo. Monitorovanie v štvrti, kde sa mal incident odohrať, taktiež nepotvrdilo jeho reálnosť.

Medzitým však, po tom ako v pondelok nahlásil svoje zneuctenie, sa rozbehla dobre naolejovaná a bezchybne fungujúca mašinéria mediálnej a politickej hystérie. Španielska liberálna tlač žila týmto príbehom celý týždeň a vo viacerých mestách sa konali demonštrácie vyjadrujúce solidaritu s „obeťou“, ako aj s údajne „prenasledovanou“ LGBT komunitou. Pripomeňme len, že Španielsko má jedny z najliberálnejších zákonov, široko podporujúcich homosexuálov, pričom súčasná ľavicová vláda Pedra Sáncheza robí ešte aj v takomto stave každodennú nadprácu v podobe tých najšialenejších politických korektností.

Aj v tomto prípade už mala mimoriadne zasadať vládna komisia pre boj proti násiliu. Zrejme boli nachystané ďalšie sankcie proti každému prejavu nenávisti, možno aj šepkanému doma manželke pod perinou. Do toho však prišlo trápne priznanie „obete“ homofóbneho násilia a – ticho. Médiá, predtým tak rozhorúčené pre pravdu, žeby ich neschladila ani polárna expedícia, sa odrazu prestali ku kauze vyjadrovať.

BM

Zdroj: PCH24, interia.pl, titulný obrázok – wikimedia commons

1 https://www.topky.sk/cl/11/2179223/Otrasny-pripad–Spanielsko-je-sokovane-dalsim-homofobnym-utokom

2 https://svet.sme.sk/c/22737122/spanielsko-je-sokovane-dalsim-homofobnym-utokom.html

3 https://www.teraz.sk/spravy/spanielsko-je-sokovane-dalsim-homo/575215-clanok.html

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!