Španielsko: „Nová matematika pre „nového človeka“ - Christianitas

Španielsko: „Nová matematika pre „nového človeka“


27. augusta 2021
  Krátke správy

Socialistická vláda Pedra Sáncheza pokračuje v Španielsku v morálnej revolúcii, ktorú pred rokmi začal predseda vlády José Luis Zapatero. 29. decembra minulého roku bol presadený nový vzdelávací zákon a nedávno boli schválené jeho vykonávacie predpisy. Podľa týchto predpisov sa majú deti v materských a základných školách (od 3 do 12 rokov) počas hodín sexuálnej výchovy okrem iného venovať „osobnému skúmaniu sexuality“ a zúčastňovať sa tzv. „stimulačných hier“.

„Genderová perspektíva“ sa má zaviesť nielen do humanitných predmetov, ale aj do matematiky. Z učebných osnov zmiznú napríklad rímske číslice alebo princíp rovnoramenného trojuholníka, na druhej strane sa objavia prvky charakteristické pre „novú matematiku“, ktorej cieľom je vychovávať žiakov v „sociálno-emocionálnom zmysle“ a pomôcť im „zvládať pocity“. Ako uvádza vládny dokument: „Osvojovanie si emočných schopností počas učenia matematiky podporuje pohodu študentov a záujem o matematickú disciplínu a motiváciu z rodového hľadiska.

Podľa kritikov socialistickej reformy jej výsledkom bude formovanie ďalších generácií sexuálne rozpálených ignorantov bez elementárnych znalostí matematiky a humanitných vied. Líder Ľudovej strany Pablo Casado uviedol, že nové školské osnovy sú preniknuté „mimoriadnou zvrátenosťou“, ktorá rodičom odníma ústavné právo vychovávať deti podľa vlastného náboženského a morálneho presvedčenia.

Podobne uvažuje Santiago Abascal, líder strany Vox, ktorý adresoval vládnej strane apel: „Ruky preč od našich detí (…), treba skoncovať s indoktrináciou a historickou amnéziou, s laboratóriom sexuality pre predškolákov, s útokmi na rodinu, s nenávisťou voči Španielsku!

Je jasné, že bez odstránenia „progresívnej“ ľavice z vlády a prevzatia moci koalíciou ľudovcov s Voxom nebude možné zastaviť ničivé zmeny v školstve.

MH

Zdroj: wPolityce.pl, titulný obrázok – Flickr


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Prečo katolík nemôže za žiadnych okolností schvaľovať LGBT hnutie a komunity

Nominalizmus a jeho důsledky – VII

Kauza katolíckej školy v Nemšovej: Toto odkazuje ukričanej menšine bývalý kolega!

Svätý Mikuláš čaká na našu pomoc!