Španieli budú trestať protesty pred potratovými klinikami. Čo na to Slováci? - Christianitas

Španieli budú trestať protesty pred potratovými klinikami. Čo na to Slováci?

Mária Magotsová
6. mája 2022
  Spoločnosť   ,


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Prednedávnom obletela Európu správa, že kto bude v Španielsku protestovať pred potratovou klinikou, môže si za to až na rok posedieť za mrežami. Postarala sa o to reforma trestného zákona s tým, že nikto nesmie obťažovať ženy, ktoré sa chcú na klinike zbaviť svojho nenarodeného dieťaťa. Redakcia portálu Christianitas sa zaujímala o to, ako vidia súčasné dianie v Španielsku slovenskí proliferi. Redaktorka Mária Magotsová sa rozprávala s Máriou Švecovou z iniciatívy aktivistov z kresťanských spoločenstiev „9 mesiacov za život“.

Zdroj: archív 9 mesiacov za život

Mária Švecová smutné správy zo Španielska, samozrejme, zachytila. „To, že v jednej krajine Európskej Únie, konkrétne v Španielsku sa modlenie za zastavenie potratov bude pokladať za trestný čin, len hovorí, že hlas za záchranu nevinných sa začína nebezpečne oslabovať,“ zamyslela sa nad tým, že je potrebné vrátiť sa k podstate.

Keď sa kreovala Ústava Európskej Únie, videla som v Čenstochovej na veľkom nadpise pod takzvaným štítom pri slávení svätých omší, ako vtedy na to Poliaci zareagovali. Ich odkaz v preklade znel takto: „Keď v Európskej Únie nie je miesto pre Boha, tak tam nie je miesto ani pre Poliakov. A tu je kameň úrazu,hovorí pre Christianitas Mária Švecová, ktorá si myslí, že je načase zamyslieť sa aj nad nápravou našej Ústavy. „Ako môže byť Slovensko kresťanské, keď to nemáme zafixované v Ústave. Bude to stále len boj s veternými mlynmi…“

Gynekológ o potratoch: Bolo to zlé!

Prolife aktivistka Mária Švecová už zažila počas modlenia pred potratovými klinikami aj skutočné zázraky. „Po prvýkrát som sa začala raz do týždňa modliť asi pred 20-timi rokmi pred poliklinikou Družba v Trnave, kde sa vykonávali potraty. Oslovila ma moja sestra a keďže pred poliklinikou stála osamotená, začala som tam chodiť, aby som ju podporila,“ spomína si s tým, že zažili obdobie útlmu modlitieb, ale aj zvýšenej aktivity vďaka rozbehnutiu Projektu 9 mesiacov za život v roku 2016. Vtedy sa už modlili pred klinikou každý pracovný deň a prichádzalo aj viac modlitebníkov…

Hneď na začiatku som si uvedomila dôležitosť tohto postoja, byť na mieste, kde sa ničia životy nevinných detí. A prišiel 1. júl 2020, keď sme sa v závere modlenia pred gynekologickým centrom polikliniky dozvedeli, že sa na tomto mieste prestali vykonávať potraty. Bol to pre mňa nečakaný „šok“. Po 20-tich rokoch, takáto neuveriteľná správa…“

Zdroj: pixabay.com

Modliacim sa aktivistom to prišla osobne povedať zdravotná pracovníčka a potvrdil im to aj dotyčný gynekológ. A ten im o potratoch povedal jednu veľmi zásadnú vetu: „Bolo to zlé!“

Modlitby za život v Trnave

Mária Švecová je vďačná Pánu Bohu, že ich modlitby za ukončenie poskytovania umelých potratov na poliklinike Družba boli vypočuté. S ich prítomnosťou pred gynekologickým centrom sa vraj najťažšie vyrovnávala zdravotná sestra z tohto oddelenia.

Bola v jednom období dosť nepríjemná, naznačovala ťukanie na čelo, aj slovné ataky… Stalo sa, že nás okoloidúci posielali modliť sa pred parlament. Za celé to obdobie sa však ľudia, ktorí išli okolo, nijako zvlášť negatívne nevyjadrovali, pretože boli medzi nami mamičky s malými deťmi, skôr sa pristavili a pridali sa modliť. Prítomnosť detí odzbrojovala agresivitu,“ povedala pre portál Christianitas Mária Švecová.

Skupinka aktivistov sa od 1. júla 2020 modlí za zastavenie vykonávania potratov na celom Slovensku pred súsoším Najsvätejšej Trojice v Trnave a komu záleží na životoch nenarodených detí, môže sa k nim pridať.

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

„Nezaujímavá“ svätica z Lisieux: Malá Terezka a čo ste o nej nevedeli

Týždeň na Slovensku

„Anklopfzeremonie“ alebo pohľad do habsburských pohrebných rituálov

Vyčíňania krvavej grófky Báthoryčky mali zjavne okultný charakter