Sonda novín The Washington Post do života mladej čarodejnice a liberálnej aktivistky

Matej Gavlák
5. novembra 2021
  Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Jedny z najrešpektovanejších amerických novín, The Washintgton Post, priniesli zaujímavú reportáž zo života mladej okultistky a čarodejnice Vivien Bennettovej, žijúcej v texaskom meste Austin. Článok napísala reportérka Michelle Boorsteinová, ktorá má v novinách na starosti náboženské témy, a ktorá s Viv strávila nejaký čas, aby jej „výstredný“ životný štýl sama lepšie spoznala a pochopila. Jeho názov znie: Od kúziel ku podcastom: ako vyzerá život dospievajúcej čarodejnice. Z reportáže – ako sa zdá – vyplýva, že za mnohými ultraliberálnymi politickými loby, ktoré zmietajú súčasnou Amerikou, stoja práve aktívni… okultisti. Ale pekne po poriadku.

Nebinárna ctiteľka gréckej bohyne

Už na začiatku sa mladá čarodejnica Boorsteinovej zdôveruje, že sa z genderového hľadiska nepovažuje za ženu, ale za tzv. „nebinárnu osobu“ (necíti sa ani ako žena, ani ako muž). Viv ukázala novinárke po jej príchode svoje tarotové karty (ale až po krátkej „meditácii“), ďalej kryštál labradoridu na „očisťovanie mysle a zlepšenie intuície“, či akýsi čarodejnícky prútik, ktorý slúži na jej „ochranu“. Na stole v detskej izbe mala aj ďalšie podobné veci, tie však Boorsteinová bližšie nešpecifikuje.

Novinárka upozorňuje, že „Bennettová praktizuje čarodejníctvo“ a že mnohých mladých Američanov skutočne fascinuje „mýtický jazyk a starobylé rituály“. Čarodejníctvo je podľa nej veľmi populárne najmä na sociálnych sieťach, kde mnohí mladí zdieľajú svoje zážitky, či tipy na zaklínadlá. The Washington Post uvádza:

Witchtok (niečo ako „čarodejnícky kútik“) na stránke pre mladých na TikTok-u má 19,4 miliardy (!) pozretí – (mladí) vyhľadávajú osobné skúsenosti, ktoré by pasovali do ich vlastnej duchovnej sily a identity, a pôsobia autenticky Sociálne médiá… vykazujú hlboký záujem a otvorenosť (mladých) voči nadprirodzenu, rôznym formám vedomia a sily, a to nielen od pohanských bohov a bohýň, ale aj od svätcov, anjelov a kresťanských a islamských démonov.“ (!?)

Reportérka vysvetľuje, že rôzne čarodejnícke praktiky sú veľmi rozdielne a že každý si vyberá to, čo „pasuje“ jemu. Viv podľa nej „experimentuje so zaklínadlami a veštbami (odvodenými) od jej keltských a tureckých predkov“ a tiež po zotmení vykonáva okultné rituály k feministickým bohyniam „ako je Hekaté, mocná grécka bohyňa čarodejníctva a noci“. Bennettová pre noviny hovorí:

Nikdy necítim väčší pokoj, ako keď som so svojimi bohmi. Čítam modlitby a robím rituál. Je to ako keby bola zem živá…

Influencerka“ a liberálna aktivistka

Viv si založila aj vlastný kanál na youtube, kde sa venuje práve čarodejníctvu. Je to menší kanál, no aj tak dosiahol 1100 odberateľov. Má tam akési týždenné podcasty, s veľavravným názvom Pekelná alchýmia. V najnovšom diele sa rozprávala s floridskou novopohankou podobného veku o ich „veľmi negatívnych skúsenostiach s konzervatívnym náboženstvom“ a o tom, ako toto „konzervatívne náboženstvo“ (čím sa zjavne myslí kresťanstvo) neustále „útočí“ na LGBT. Článok pokračuje:

Obe tiež hovoria o rôznych nadprirodzených bytostiach v ich živote, vrátane keltských a nórskych božstiev – nazývaných „patrónmi“ a „patrónkami“ –, ktoré im pomohli naučiť sa veci ako odpustenie a súcit.

Vivien sa začala čarodejníctvu venovať vo svojich 12 rokoch (a možno sa oprávnene pýtať, či na tom nemal zásluhu aj istý mladý muž menom Harry Potter). Začala navštevovať čarodejnícke festivaly, rôzne čarodejnícke trhy a dnes svoj sociálny a duchovný život „obohacuje“ najmä na internete. Boorsteinová vo svojej reportáži pokračuje:

Bennettová nezvykne súdiť (druhých ľudí)…, ale keď sa téma stočí na neúctu ku LGBTQ ľuďom, alebo kresťanskú kritiku iných duchovností, pohár môže pretiecť.“

Mladá čarodejnica aj na svojom youtubovom kanáli jasne napísala, že ktokoľvek ju v komentároch bude „nútiť“ do kresťanstva, toho príspevok vymaže. Vivien tiež vníma kresťanský spôsob života ako „pokrytecký“. Má aj priateľa, Etheausea, ktorého kresťanstvo sklamalo a tak sa dal na uctievanie staropohanského boha Odina. V kapse nosí mocné kamene s runovým písmom.

„Influencerka“ tiež, spolu s ďalšími okultnými stúpenkyňami, založila zbierku na pomoc texaským ženám, ktoré chcú ísť na potrat, no v Texase tak urobiť nemôžu (podľa najnovšieho sprísňujúceho zákona) a preto musia vycestovať za hranice štátu, čo je drahé. Bennettová a jej „kamarátky“ usporadúvajú akési okultné semináre za poplatok. Ich zbierka sa nazýva Lilith Fund, pričom „Lilith“ je tiež meno ženského starojudaistického démona.

Hoci sa Vivien považuje za „nebinárnu osobu“, predsa sú jej feministické témy blízke a rozhodne politický feminizmus podporuje. Je tiež veľkou zástankyňou vedy –, ktorá sa podľa nej s čarodejníctvom nevylučuje – a rozhodne podporuje čo najmasovejšiu vakcináciu proti koronavírusu. Dôležitú úlohu v jej duchovnej formácii zohráva aj niečo, čo sama nazýva „spoluprácou s bohyňami“ – na záver reportáže spomína, ako jej bohyňa Hekaté, ktorú uctieva, pomáha „odhaľovať lži iných ľudí“.

S nekritickými zástancami vedy – a masového očkovania – to ide naozaj dole vodou.

Sme v strede náboženskej vojny

Joy Pullmannová, editorka konzervatívneho portálu The Federalist, praktizujúca kresťanka a matka šiestich detí k tejto reportáži washingtonských novín napísala:

Aj keď sa o nich hovorí, že hľadajú „odpustenie“, „duchovnú moc“ a „pokoj“, títo praktizujúci čarodejníci predsa len niekoho nenávidia: kresťanov.“

Joy hovorí, že tzv. „kultúrne vojny“ nie sú o farbe pleti, mieste bývania, či predkoch – ako sa nám snažia liberálne médiá nahovoriť –, ale sú o hlbších duchovných skutočnostiach, o samej podstate ľudských bytostí, o tom, kým vlastne človek je; sú o jedinej objektívnej Pravde, ktorá je v celých dejinách ľudstva nemenná a niekto sa ju snaží zmeniť práve teraz. A sú aj o autorite. Joy pokračuje:

Pre kresťanov je tou autoritou sám Kristus, ktorý je Slovom Božím. Pre satanistov – a teraz v širšom zmysle pre ľavicu – je touto autoritou vlastné „Ja“. V literatúre aj náboženstve je Lucifer definovaný popretím akejkoľvek autority okrem svojej vlastnej. Kým Ježiš bol definovaný svojou podriadenosťou Bohu Otcovi, Lucifer bol definovaný svojou vzburou proti Bohu Otcovi.“

Joy preto ohľadom kultúrnych vojen dochádza k jednoznačnému záveru:

Kultúrna vojna ľavice je v skutočnosti náboženskou vojnou. Okrem iného to znamená, že naša politika a kultúra budú čoraz bizarnejšie, ale zároveň aj jasnejšie. Preto najlepšie čo môžeme urobiť, je nasadiť si brnenie a poriadne naostriť svoje duchovné meče.

Zrejme nie je náhoda, že aj slovenské liberálne denníky, ktoré sa tak oháňajú vedou a kresťanov nazývajú „spiatočníkmi“, mávajú na svojich zadných stranách… horoskopy a reklamy na veštice.

Zdroj: https://www.washingtonpost.com/religion/interactive/2021/witchcraft-witchtok-paganism-tarot-teens/


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!