Smutné novinky z Izraela: Na vykonanie potratu stačí elektronická žiadosť - Christianitas

Smutné novinky z Izraela: Na vykonanie potratu stačí elektronická žiadosť


29. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V štáte Izrael budú mať ženy ľahší prístup k potratom. Rozhodli o tom poslanci s tým, že tehotnej žene stačí poslať elektronický formulár so žiadosťou o umelé ukončenie tehotenstva.

V Izraelidoteraz ženy, ktoré žiadaliopotrat, predstúpili osobne pred komisiu ministerstva zdravotníctva, ktorá o ich žiadosti rozhodovala. Po novom im stačí len zaslať emailovú žiadosť. Zákroky na umelé ukončenie tehotenstva už nebudú vykonávať len veľké kliniky a nemocnice, ale aj malé zdravotnícke zariadenia.

Reforma, ktorú sme dnes schválili, posilní právo žien na ich vlastné telá,“ uviedlo izraelské ministerstvo zdravotníctva s tým, že tieto „novinky“ zodpovedajú požiadavkám modernej doby. Zmeny vstúpia do platnosti o tri mesiace.

Podľa údajov izraelského ministerstva zdravotníctva v roku 2020 požiadalo Výbor o umelé ukončenie tehotenstva viac ako 17 500 žien, povolenie podstúpiť potrat získalo viac ako 17 300.

Je predpoklad, že, vzhľadom na zjednodušenie celého procesu podstupovania umelého ukončenia tehotenstva v Izraeli, ich počet vzrastie. Ak totiž stačí k takémuto kroku len vyplniť formulár, vieme, čo môžeme očakávať. S veľkou pravdepodobnosťou rovnako rekordné vraždenie nenarodených detí, ako sme mohli sledovať v Amerike, až kým pred pár dňami Najvyšší súd nezvrátil rozhodnutie z roku 1973 v kauze Roe verzus Wade.

MM

Zdroj: TASR, Christianitas.sk, titulný obrázok – pixabay.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!