Slovensko: Aktivisti sa cez víkend pokúsili zmobilizovať ľudí na „klimatický štrajk“. Márne…


25. októbra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Ľavicovo-liberálni aktivisti sa pokúsili zorganizovať počas víkendu „klimatický štrajk“ v šiestich slovenských mestách. Mal sa stať súčasťou „globálneho“ štrajku pod heslom „Zmeňme systém, nie klímu“. Akcii sa dostalo priestoru v liberálnych médiách, ktoré inokedy uverejňujú podhodnotené počty účastníkov alebo rovno zaryto mlčia pri nepohodlných demonštráciách a protestoch.

Fotografie zo sobotného „klimatického štrajku“, ktorý sa konal v Bratislave na Námestí slobody, zverejnené na portáli agentúry TASR1, ukazujú natoľko minimalistickú účasť, že to vyzerá len na prítomnosť organizátorov. O neomarxistickom pozadí tejto kampane svedčia aj heslá, ktoré si účastníci-organizátori priniesli so sebou a hrdo ich držali v rukách: „Kapitalizmus je katastrofou pre prírodu – Buďme katastrofou pre kapitalizmus“. Je teda zrejmé, čo je skutočným obsahom hesla „Zmeňme systém, nie klímu“: vytvorenie eko-socialistickej totalitnej spoločnosti, v ktorej samozrejme nepôjde o zničenie kapitalizmu, ale o jeho zoštátnenie a vyvlastnenie súkromného vlastníctva stredných a nižších vrstiev.

Pokiaľ bol v hlavnom meste o demonštráciu takýto katastrofálny nezáujem (pokiaľ odpočítame ľudí v pozadí, ktorí si zrejme vyšli na sobotnú prechádzku, akcie sa zúčastnilo cca 20 ľudí), dokážeme si domyslieť, aká asi bola účasť na týchto „globálnych štrajkoch“ napríklad v Žiari nad Hronom. Pokiaľ, samozrejme, nebola akcia spojená s rozdávaním tofu-vegetariánskeho guláša zadarmo. Akciu pritom sprevádzala niekoľkotýždňová propagácia. V Bratislave boli viditeľné plagáty na exponovaných miestach v centre mesta, pred vysokoškolskými budovami a propagovaná bola aj na internete.

Legitímna je potom otázka: Koho vlastne zastupujú títo bojovníci proti kapitalizmu, ktorí sa neustále dovolávajú demokracie, avšak predstavujú len úzku, kvázi elitnú skupinu revolucionárov, snažiacich sa za pomoci globalistických štruktúr, ekonomických aj politických, regulovať štáty a ľudí?

Ich nádeje sa upínajú ku globálnym politickým lídrom, ktorí sa na budúci týždeň stretnú v škótskom Glasgowe na konferencii o klimatickej situácii. A čo demonštranti ešte požadujú, okrem zničenia zákerného kapitalizmu?

Od politických lídrov chcú, aby sa na Konferencii OSN o zmene klímy, ktorá sa začína 31. októbra v škótskom Glasgowe, postavili voči klimatickej nespravodlivosti a presadili radikálne systémové riešenia. Bez nich sa podľa aktivistov nezabráni nárastu priemernej globálnej teploty o 1,5 stupňa Celzia. Požadujú tiež ukončenie financovania všetkých nových fosílnych palív a projektov z verejných zdrojov (uhlie, ropa a zemný plyn).

Študentka Natália z Rady študentov mesta Banská Bystrica, kde podľa videa zaplavilo námestie približne desať študentov, má strach najmä o tých najzraniteľnejších: „Každé ďalšie opatrenie, ktoré politici prijmú v oblasti klimatickej krízy, bude mať vplyv predovšetkým na najzraniteľnejšie komunity, ako na globálnej, tak aj lokálnej úrovni. Všetky politiky musia byť spravodlivé a zohľadňovať v prvom rade sociálne zraniteľné skupiny, obyčajných ľudí a prírodu, ktorú musíme chrániť. Politici by mali myslieť na budúce generácie.“

Študent Matúš z hnutia Z lavíc do ulíc (spomeňme si na heslo súdruha Mao Ce-tunga, ktoré maľovali na steny študenti z Paríža v roku 1968: „Kultúra je na uliciach“) burcuje: „Klimaticky spravodlivý svet v takom systéme nedosiahneme.“ Dúfajme. Budovanie spravodlivého sveta si tí starší už užívali celé 20. storočie, teraz by možno uvítali dožitie vo svete, v ktorom nepobehujú mladí ľavicoví aktivisti, neotravujú ľudí a neudávajú ich, keď na konci záhrady chcú spáliť kôpku lístia.

BM

Titulný obrázok – Pxfuel

1 https://www.teraz.sk/slovensko/v-siestich-slovenskych-mestach-straj/ 585378-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic& utm_campaign=click&utm_content=undefined


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!