Skorší dôchodok, či útek pred vojskom? Stačí si zmeniť pohlavie - Christianitas

Skorší dôchodok, či útek pred vojskom? Stačí si zmeniť pohlavie


9. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Prešibaný Švajčiar sa rozhodol papierovo zmeniť pohlavie a odísť o rok skôr do dôchodku. Podobný prípad už riešia aj v Rakúsku. Zistilo sa tiež, že je to skvelý spôsob, ako sa vyhnúť povinnej vojenskej službe.

Švajčiari na zmenu pohlavia potrebujú doslova iba jeden kolok. Nevyžaduje sa chirurgický zásah, dokonca ani potvrdenie od lekára, stačí len žiadosť, 70-eurový kolok a 10-minútový rozhovor s úradníkom. A tak sa jeden „šikovný“ muž rozhodol, že si užije dôchodok o rok skôr, tak ako to majú ženy.

Papierovo si teda zmenil pohlavie a o rok, keď dosiahne mužský vek odchodu do dôchodku, si pohlavie bez problémov a bez návštev lekárov môže opäť zmeniť na mužské. Švajčiar je podľa informácií z tlače známym vtipkárom a nový zákon, ktorý takto zjednodušil cestu k zmene pohlavia, využil krátko po tom, ako začal platiť. Ukázalo sa zároveň, že je to aj skvelý spôsob, ako sa vyhnúť povinnej vojenskej službe.

Podobný prípad už museli riešiť aj v Rakúsku. Žena sa vo veku 57 rokov rozhodla, že už nechce byť ženou, ale mužom a upravila si na matrike pohlavie. Aj ako muž si však chcela užiť skorší odchod do dôchodku, ako je to u žien. Bránila sa tým, že predsa vychovala deti, úrady to však odmietli. Papierovo je totiž momentálne mužom, aj keď má ženské orgány.

MM

Zdroj: Le Figaro, Der Standard, titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku