Šeliga (Za ľudí) zvažuje trestné oznámenie na Kotlebu (ĽSNS) za nenosenie rúška


28. septembra 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

Koaličný poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) avizoval, že možno podá trestné oznámenie na Mariána Kotlebu (ĽSNS) v súvislosti s tým, že Kotleba si počas nakrúcania relácie RTVS O 5 minút 12 nenasadil na tvár hygienické rúško.

Polícia už dostala viacero sťažností kvôli vystúpeniu Mariana Kotlebu v diskusnej relácii, ktorá bola odvysielaná počas včerajšej nedele. Polícia komentovala sťažnosti ústami svojho prezidenta Petra Kovaříka nasledovne: „Polícia nie je oprávnená riešiť porušenie interných predpisov pri nakrúcaní audiovizuálneho diela. Výnimky pri nosení rušok stanovuje Úrad verejného zdravotníctva. Ak existujú pochybnosti o protiprávnosti konania účinkujúceho, tieto bude riešiť príslušný správny orgán. Nepovažujem ani za vhodné zasahovať do politického dialógu.“

Poslanec Juraj Šeliga neskrýva svoje rozhorčenie a na svojej facebookovej stránke včera napísal: „Dnes si Marián Kotleba odmietol nasadiť v diskusnej relácii o 5 min. 12 rúško. Priznám sa, že sa čudujem kolegyni Cigánikovej a kolegovi Šipošovi, že sa nezdvihli a neodišli z relácie, keďže Kotleba nemal nasadené rúško. … Marián Kotleba sa nás všetkých snaží infikovať vírusom konšpirácie, nenávisti a netolerancie. Toto odmietam a toto mu nesmieme dovoliť. Zajtra ráno preto podávam PODNET na Úrad verejného zdravotníctva, ako aj Okresný úrad v Bratislave, aby Kotlebovo nezodpovedné konanie riešili. Rovnako zvážim podanie TRESTNÉHO OZNÁMENIA pre podozrenie zo spáchanie trestného činu šírenia poplašnej správy.“

Na jeho rozhorčení je však zvláštne, že sa týka len určitých ľudí. Napríklad na svojho koaličného šéfa Igora Matoviča podnet nepodal, napriek tomu, že ten sa na 150 člennej svadbe zabával bez rúška v rozpore s obmedzeniami, ktoré on sám presadzuje.

Nebol to však jediný prípad keď členovia koalície kázali vodu a pili víno. Na verejnosť prenikli zábery oslavy v parlamente počas prvej vlny koronavírusu, keď boli prísne uzavreté reštaurácie a hromadné oslavy. Igor Matovič, Boris Kollár a ďalší sa však veselo zabávali bez rúšok, ktoré tak úpenlivo a prísne vyžadovali od občanov.

Sám Boris Kollár povedal o svojom koaličnom kolegovi Šeligovi kedysi nasledovné: „Niečo až tak odporne farizejské ako je pán podpredseda Šeliga som ešte v politike nestretol.

BM