Šéf Svetového ekonomického fóra predpovedá „katastrofickú kybernetickú udalosť“, horšiu ako covid. Bude výnimočný stav? - Christianitas

Šéf Svetového ekonomického fóra predpovedá „katastrofickú kybernetickú udalosť“, horšiu ako covid. Bude výnimočný stav?


26. januára 2023
  Krátke správy

Generálny riaditeľ Svetového ekonomického fóra (WEF) Jeremy Jurgens varoval, že v najbližších dvoch rokoch môže nastať „katastrofická kybernetická udalosť“. Svoje predpovede založil na prieskumoch, ktoré zohľadňovali obavy špičkových technologických lídrov. O svoje zistenia sa podelil s občanmi „globálnej dediny“, pravdepodobne kvôli tomu, aby sa pripravili na ďalšie výnimočné stavy.

Generálny riaditeľ Svetového ekonomického fóra (WEF) Jeremy Jurgens
zdroj: flickr.com

Najšokujúcejším zistením, ktoré sme urobili, bolo, že 93 % kybernetických lídrov a 86 % lídrov kybernetického biznisu verí, že geopolitická nestabilita povedie ku katastrofálnej kybernetickej udalosti pravdepodobne v priebehu nasledujúcich dvoch rokov,“ povedal Jurgens na tlačovej konferencii. „To ďaleko presahuje akékoľvek obavy, ktoré sme doteraz videli v prieskumoch,“ dodal generálny riaditeľ a varoval:

Kybernetické útoky sa môžu šíriť nepredvídateľnými spôsobmi. Videli sme to pri útoku proti ViaSat na Ukrajine, ktorý mal pôvodne za cieľ vypnúť komunikačné služby pre ukrajinskú armádu, ale prerušil aj časť výroby elektriny v celej Európe,“ dodal. Zaujímavé je, že vie určiť aj časový horizont, v rámci ktorého by mala údajná katastrofa prísť – v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

Jurgens vo svojom vyhlásení vychádzal z ankety, ktorá sa uskutočnila počas konferencie Global Cybersecurity Outlook 2023, realizovanej prostredníctvom fóra v Davose medzi „kybernetickými lídrami“ a „lídrami biznisu“. Už v roku 2020 zdôraznil s podozrivou „prorockou“ predvídavosťou sám zakladateľ fóra Klaus Schwab, že takáto „kybernetická udalosť“ bude mať oveľa horšie následky ako pandemická udalosť: „Kríza Covid-19 by sa v tomto ohľade javila len ako menšie narušenie,“ povedal vtedy na Cyber Polygon Conference.

Všetci poznáme, ale stále dostatočne nedoceňujeme hrozný scenár komplexného kybernetického útoku, ktorý by spôsobil úplný kolaps energetiky, zdravotníckych služieb a celej našej spoločnosti,“ povedal Schwab.

Zdá sa však, že už čoskoro ho naši vládcovia dostatočne docenia a prijmú opatrenia. Čo prichádza do úvahy? Poučení z veľkého pandemického cvičenia už vieme, že všetko: výnimočné stavy, boj s dezinformátormi, vyhľadávanie škodcov, propaganda, ostrakizácia, špeciálne tábory (pardon karantény), blokovanie prístupu k internetu a pod.

Ako vidno, globálne elity sú zrejme pripravené využiť očakávanú krízu, rovnako ako využívajú „klimatickú krízu“, či Covid-19 na celkové sprísnenie režimu a boj s jeho nepriateľmi, či už reálnymi alebo fiktívnymi.

Dokážeme si zaiste predstaviť aké netušené možnosti sa skrývajú v „kybernetickej katastrofe“. Tá sa nedá spätne spochybniť ako pandémia a ľudia pri nej nemôžu posúdiť, či sa cítia alebo necítia zdravo. Dva týždne bez elektriny, dva týždne bez milovaného smartfónu, bez počítačových hier, bez všetkého toho moderného „zmyslu života“ a občania budú sami prosiť na kolenách svojich vládcov, aby zaviedli výnimočný stav.

No a s nepriateľom, ktorý by im zobral ich elektronických miláčikov nebudú mať zľutovanie. Udať a potrestať škodcu, to už nebude povinnosť, ale radosť a vlastne otázka prežitia.

BM

Zdroj: lifesitenews.com, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“