Šéf OSN António Guterres má novú marxistickú zábavu – bojuje proti „patriarchátu“ - Christianitas

Šéf OSN António Guterres má novú marxistickú zábavu – bojuje proti „patriarchátu“


7. marca 2023
  Krátke správy

Tí skoršie narodení, ktorí mali to potešenie navštevovať školskú dochádzku v časoch budovania najpokrokovejšieho režimu v dejinách (teda toho minulého najpokrokovejšieho, nie súčasného najpokrokovejšieho), si zaiste dobre pamätajú na jednu zo základných poučiek marxistickej ideológie dejín, a síce tú o vzniku zlého patriarchátu, ktorý nasledoval po dobrom matriarcháte.

Generálny tajomník OSN, António Guterres
zdroj: flickr.com

Po šťastnej dobe ľudstva pod vládou žien sa vlády chopili muži a vrhli svoj útlak na ženy a deti, aby ich trápili v patriarcháte. Tak vznikla temná inštitúcia – rodina. Podrobnosti vysvetľuje súdruh Friedrich Engels vo svojom nehynúcom diele O pôvode rodiny.

A je to práve patriarchát, ktorý sa teraz ako ďalšia nočná mora po údajnej pandémii Covid-19 usadil v hlave generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa, aby mu nedal spať. Následky tohto duševného strádania vyvrcholili v pondelok, keď generálny tajomník vo svojom prejave na dvojtýždňovom zasadnutí Komisie o postavení žien (CSW) a dva dni pred Medzinárodným dňom žien, ktorý si podľa agentúry TASR pripomína celý svet 8. marca (okrem tmárov, ktorí oslavujú len Deň matiek), zakričal do sveta:

Patriarchát sa bráni. Ale my tiež. OSN stojí všade pri ženách a dievčatách!“ No, dúfajme že úplne všade zas nie.

Avšak späť k myšlienkam generálneho tajomníka. Ten ďalej vyhlásil, že „stáročia patriarchátu, diskriminácie a škodlivých stereotypov vytvorili obrovskú rodovú priepasť aj vo vede a technike.“ A pritom zrejme všetci pokrokoví ľudia už vedia, aký silný je vrodený pud žien a dievčat smerom k technike, však?

Generálny tajomník preto vzdal hold súčasným výskumníčkam – pionierkam pokroku: Francúzke Emmanuelle Charpentierovej a Američanke Jennifer Doudnovej, historicky prvému tímu žien, ktorý získal Nobelovu cenu za vedu – v odbore chémia. Poznamenal však tiež, že „mužské tímy získali cenu 172-krát“.

Tak to už je samozrejme nehorázne. Do budúcna by zrejme bolo najlepšie zabezpečiť, ak chceme dosiahnuť skutočnú rovnosť, aby bolo mužom zabránené vedecky konšpirovať a utláčať ženy. Možno by generálny tajomník uvítal povinnú lobotómiu pre mužov na obdobie ďalších 300 rokov.

Prečo 300? Tak totiž odhadol generálny bojovník proti patriarchátu v prorockom vytržení dobu, kým sa dosiahne úplná rovnoprávnosť žien. Agentúra TASR píše, že „vyjadril ľútosť nad tým, že rovnosť medzi ženami a mužmi vo svete je čoraz vzdialenejším cieľom, ktorý sa dosiahne prinajlepšom o 300 rokov.“

Vyzval preto na celosvetové „kolektívne akcie“ vlád, občianskej spoločnosti a súkromného sektora s cieľom poskytnúť vzdelávanie zohľadňujúce rodovú rovnosť, zlepšiť nácvik zručností a viac investovať do odstránenia nerovnosti pri vzdelávaní v oblasti počítačovej gramotnosti. Z toho si môžeme domyslieť, kam až siahajú pazúry všadeprítomného patriarchátu.

Svoje rozhorčenie nad stále prítomným zlom patriarchátu zhrnul v konštatovaní, že „práva žien sú zneužívané (?), ohrozované, porušované na celom svete“.

Medzi týmito právami, ktoré sú ženám odopierané a porušované menoval aj „reprodukčné práva“ žien, čo je humanisticko-pokrytecký eufemizmus pre umelú reguláciu pôrodnosti alebo inými slovami – pre legalizáciu umelých potratov. Tie ešte nie sú všade presadené do zákonodarstva krajín, čo je zrejme pre generálneho tajomníka ďalším dôkazom o sile atavizmu a patriarchátu.

Pokiaľ teda bude chcieť pokrokové ľudstvo túto hydru poraziť, bude musieť zrejme pozabíjať ešte viac nenarodených detí. A to ešte nehovoríme o najnovšom práve žien – stať sa mužmi. Tam je čo doháňať ešte viac.

Jediný problém, ktorý vyvstane pre nás po víťazstve pokroku bude ten, ako pomenovať výsledný spoločenský model, pokiaľ budú vládnuť predovšetkým transľudia, bývalé ženy a bývalí muži. No ale pokiaľ už budú mať vtedy ženy tých 172 Nobelových cien, tak sa určite k niečomu dopracujú. Dovtedy, zdá sa, musíme bojovať.

BM

Zdroj: TASR, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“