Rýchlejšie získanie občianstva pre migrantov v Nemecku - Christianitas

Rýchlejšie získanie občianstva pre migrantov v Nemecku


22. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Nemecká ministerka pre migráciu presadzuje, aby migranti získavali občianstvo rýchlejšie, a vyzýva na reformu zákona o štátnom občianstve.

Migranti v Nemecku musia získavať občianstvo „jednoduchšie“ a „rýchlejšie“, aby sa Nemecko stalo „modernou imigračnou krajinou“, uviedla nemecká spolková komisárka pre migráciu, utečencov a integráciu Reem Alabali-Radovanová, čo podľa nej znamená zásadnú reformu zákona o štátnom občianstve.

V integračnej politike začíname nový začiatok v solidarite so spolkovou, krajinskou a miestnou vládou. Chceme byť modernou imigračnou krajinou. Znamená to tiež, že konečne ponúkame východisko z neúnosných reťazí „tolerancie“ pre tých, ktorí tu v Nemecku žijú už viac ako päť rokov,“ povedala politička v utorok na jarnom stretnutí integračných úradníkov spolkovej a krajinských vlád v Berlíne, uvádza sa v správe spravodajského rozhlasového servera Deutschland Funk.

Ministerka mala na mysli „tolerovaných“ migrantov v krajine, ktorí majú povolený pobyt v krajine, ale nebol im schválený azyl. Ak by zákon prešiel, 100 000 migrantov by po piatich rokoch strávených v krajine dostalo zrýchlené víza na trvalý pobyt namiesto obvyklých ôsmich rokov, čo by im následne umožnilo oveľa rýchlejšie získať občianstvo.

Nesmieme ich naďalej nútiť sedieť, ale musíme im poskytnúť spravodlivú perspektívu.

Nemecká ľavicová vláda, ktorú tvoria Zelení, sociálni demokrati (SPD) a ekonomickí liberáli zo Slobodnej demokratickej strany, už dlho dáva najavo svoju túžbu zintenzívniť masové prisťahovalectvo a prepracovať zákony krajiny, aby sa tento cieľ dosiahol.

Musíme umožniť, aby ľudia mohli mať viac ako jedno občianstvo,“ dodala ministerka.

Spolková vláda predloží návrh zákona tento rok.

MH

Zdroj: rmx.news, titulný obrázok – flickr.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!