Rusko: Lokálni úradníci a oligarchovia plánujú povinné očkovanie proti Covidu


18. júna 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Lokálni vládni predstavitelia v Rusku vo štvrtok oznámili, že plánujú zaviesť povinné očkovanie proti ochoreniu Covid-19 vo firmách, prevádzkach a službách, pretože počty prípadov nákazy údajne stúpajú. Pred niekoľkými dňami podobné opatrenia oznámili úradníci v Moskve (hlavný hygienik), ako o tom informovala agentúra DPA.

Nariadenie sa týka širokého spektra obyvateľov: zamestnancov v školstve a v zdravotníctve, verejnej doprave a v neposlednom rade aj v salónoch krásy, fitness centrách a ďalších podobných prevádzkach. Podľa Oľgy Funtusovovej, oblastnej riaditeľky úradu na ochranu spotrebiteľov, s krkolomným názvom Rospotrebnadzor, budú musieť zamestnávatelia na ostrove Sachalin zaistiť, aby bolo do septembra zaočkovaných 60 % ich pracovníkov. Podobnú povinnosť ohlásila aj Kemerovská oblasť na Sibíri.

Väčšine Rusov sa do očkovania príliš nechce a s prijatím vakcín podľa médií váhajú. Preto ich bude zrejme nutné trochu postrčiť. Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov vyhlásil, že opatrenia sú „absolútne správne“, aj keď celoplošné povinné očkovanie sa v Rusku nechystá. Veď načo aj, keď sa možno zaočkujú regióny postupne.

Mýtus o Rusku ako krajine, ktorá je imúnna voči globalistickým tendenciám, zrejme speje do svojho terminálneho štádia. Pre mnohých to bude pravdepodobne veľkým sklamaním, aj keď vývoj za posledných desať rokov naznačoval, že Rusko sa čoraz silnejšie posúva od konzervatívnych očakávaní návratu k predrevolučným hodnotám a pomerom, k pragmatickej, ale schizofrenickej fúzii pravoslávneho kresťanstva, sekulárneho nacionalizmu, oslavovania porevolučných úspechov (vojnových aj budovateľských), legendy o Červenej armáde – osloboditeľke, veľkého oligarchického biznisu a participácii na prerozdelení globálneho smetiska, medzi najsilnejších svetových kohútov.

Momentálne rozhodnutie mašinérie spojenectva lokálnych úradníkov a oligarchov – nariadiť povinné očkovanie proti Covidu-19 – je ďalším dôkazom o tomto pragmatickom technokratickom smerovaní. Nepochybne, ešte stále v Rusku zostáva, podobne ako v Maďarsku a Poľsku, výhoda odporu aspoň v niektorých kultúrno-etických otázkach, avšak je otázne dokedy. Nie je totiž celkom isté, či tieto kultúrno-etické otázky neslúžia len ako propagandistická zbraň (navonok, aj dovnútra), ktorá bude rovnako pragmaticky odhodená v okamihu, keď sa jej účinnosť zasekne a väčšina obyvateľstva (domáceho aj zahraničného) už na ňu nebude reflektovať.

BM

Zdroj titulného obrázka – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!