Rozruch medzi katolíckymi žurnalistami: Nové fakty o odstúpení Benedikta XVI.? - Christianitas

Rozruch medzi katolíckymi žurnalistami: Nové fakty o odstúpení Benedikta XVI.?


9. januára 2023
  Krátke správy

Taliansky brigádny generál vo výslužbe Piero Laporta publikoval po smrti emeritného pápeža Benedikta XVI. na svojom blogu svedectvo, ktoré rýchlo prebrali katolícki blogeri a žurnalisti po celom svete. Podľa generálových slov sa totiž vysoký predstaviteľ NSA na začiatku Benediktovho pontifikátu vyjadril, že sa tajná služba postará o to, že pápež napokon „rezignuje“.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Generál Laporta, ktorý po odchode z armády začal písať svoj katolícky blog, spomína v blogu na slová čelného predstaviteľa americkej tajnej služby NSA, ktorý „sa vychvaľoval rezignáciou, ku ktorej bude čoskoro prinútená Jeho výsosť Benedikt XVI.“ Správu priniesol portál LifeSite News.

Podľa Laportu bol onen človek „vedúcim delegátom americkej vlády, ktorý má ruky v talianskych financiách a v talianskej politike“ a zároveň „figuroval medzi najvyššími predstaviteľmi Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA)“. Tento muž, podľa Laportu, hovoril o tejto záležitosti „nonšalantne a s aroganciou“ mimo svojho vlastného kruhu amerických politikov a diplomatov.

Generál vo výslužbe spomína aj ďalšie sily, ktoré spája so snahami o Benediktovo zosadenie. V prvom rade ide o tzv. „St. Gallenskú mafiu“ – a jej existenciu priznal vo svojich pamätiach aj zosnulý belgický kardinál Daneels, ktorý bol jej členom. Ten sa netajil ani tým, že táto skupina vysokých prelátov, ktorí sa stretávali v švajčiarskom mestečku St. Gallen, mala za cieľ zvolenie „liberálneho pápeža“.

Dodajme, že Národná bezpečnostná agentúra – čiže NSA – je tzv. „technická tajná služba“. Ide zrejme o najdokonalejšiu tajnú službu, čo sa týka metód odpočúvania a získavania kompromitujúcich informácií. K odposluchom používa globálnu sieť radarov a staníc, disponuje najlepšími kryptologickými a IT odborníkmi na svete, ktorí sa dokážu nabúrať kamkoľvek. Jej rozpočet je pravdepodobne prakticky neobmedzený.

MG

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne