Rozhodnutie v kauze „Roe verzus Wade“ ovplyvňuje aj sociálne siete - Christianitas

Rozhodnutie v kauze „Roe verzus Wade“ ovplyvňuje aj sociálne siete


29. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Rozhodnutie Najvyššieho súdu USA po zvrátení rozsudku v kauze Roe verzus Wade už vidno aj na sociálnych sieťach. Niektoré príspevky spoločnosti Facebook a Instagram vymazali a v tomto trende budú naďalej pokračovať.

Instagram a Facebook už začal mazať na sociálnej sieti príspevky, ktoré ponúkajú ženám tabletky na potraty. Takéto posty na spomínaných sociálnych sieťach mali byť cielené na ženy, ktoré žijú v amerických štátoch, kde už vstúpili do platnosti zákony obmedzujúce alebo zakazujúce umelé ukončenie tehotenstva.

Ako sme už informovali v tomto článku, Najvyšší súd USA na sviatok Božského Srdca Ježišovho zrušil rozhodnutie v prípade Roe verzus Wade z roku 1973, ktoré zakotvovalo právo ženy na potraty.

Krátko po tom, ako sudcovia zverejnili svoje rozhodnutie, sa na sociálnych sieťach začali objavovať príspevky, ktoré ženám ponúkali možnosť podstúpenia potratu a túto možnosť aj propagovali. Facebook a Instagram začali vzápätí niektoré z nich odstraňovať.

MM

Zdroj: ta3.com, Christianitas.sk, titulný obrázok – pixabay.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!