Revolúcia na Kube pokračuje, avšak tentokrát ako „transkomunizmus“! - Christianitas

Revolúcia na Kube pokračuje, avšak tentokrát ako „transkomunizmus“!


29. septembra 2022
  Krátke správy

Kubánci v referende prijali ustanovenia tzv. „Charty rodiny“, ktoré viedli k novej definícii manželstva a rodiny. Nové predpisy legalizujú tzv. „homomanželstvá“ a adopciu detí homosexuálnymi pármi.

V pondelok boli zverejnené predbežné výsledky kubánskeho referenda o zmenách v zákonníku rodinného práva. Dokument s rozsahom takmer 100 strán hodnotili pozitívne dve tretiny účastníkov referenda. Nový zákon predstavuje revolúciu v chápaní pojmov „rodina“ alebo „manželstvo“. Homosexuálne páry budú odteraz uznané ako také a navyše budú mať právo adoptovať deti.

Ilustračný obrázok – revolučná propaganda v Havane
zdroj: flickr.com / Paul Stafford pre TravelMag.com

Podľa tlačovej agentúry AFP približne 66 percent voličov vyjadrilo podporu revolučným zmenám v zákonníku o rodine. Na to, aby bolo referendum záväzné, bola potrebná podpora najmenej 50 percent. Podľa predsedníčky volebnej rady Aliny Balseirovej výsledok hlasovania naznačuje „nezvratný trend“ na Kube.

Tento dokument, označovaný ako „Charta rodiny“, zavádza nielen legalizáciu tzv. „homomanželstiev“ a adopciu detí LGBT pármi. Zavádza tiež revolučné zmeny v oblasti náhradného materstva. Umožňuje „náhradné tehotenstvo“ a dáva viac práv nebiologickým rodičom. Referendum výrazne podporila súčasná kubánska vláda, ktorá zmenu zákona podporila a viedla kampaň na podporu tejto zmeny zákona.

Proti novým revolučným zmenám sa postavili biskupi, náboženskí vodcovia a konzervatívci. Katolícka Cirkev na Kube pripomenula učenie a poukázala na význam a chápanie rodiny a manželstva ako zväzku medzi mužom a ženou.

MH

Zdroj: bbc.com, lastampa.it, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com / Paul Stafford for TravelMag.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Byzantský mystik Gregor Palama vo svetle katolíckej viery (Druhá časť)

Nominalizmus a jeho důsledky – VI

Slovenský konzervativizmus už nepotrebuje diskusie, potrebuje kontrarevolúciu

Katolícky ateizmus – najnebezpečnejšia forma modernizmu?