Reportáž z Duhového Pridu 2019: kritickými očami účastníka. - Christianitas

Reportáž z Duhového Pridu 2019: kritickými očami účastníka.

Redakcia
26. júla 2019
  Revolúcia Spoločnosť

Ako minulý rok, aj túto sezónu sme si nenechali ujsť highlight slovenskej LGBTINZPRX scény, tzv. Dúhový Pride 2019. No proste, výkladná skriňa slovenského liberálneho sna. V celku normálne pôsobiaci ľudia, ktorých úplnou náhodou prezentujú médiá (aká náhoda) ako reprezentatívnu vzorku účastníkov, boli popretkávaní rôznymi exhibicionistami a ťažko identifikovanými… bytosťami. Čo sa týka diplomatického frontu, tradične povinne pro-LGBTI veľvyslanectvá Holandska a USA (a ďalších cca 30), tak nesklamali. Uvidíme, ako sa títo naši verní spojenci doma popasujú s výzvou ako skĺbiť idey pravého islamu s povinnou láskou k ideám LGBTI. Jeden z rozdielov medzi bratislavským Pride-om a tými západnými je ešte absencia sna o prijatí utečencov. Známe logo REFUGEES WELCOME sme totiž nezaznamenali. Ako nás však učí Štefunko, menšiny…

zdroj: Facebook

Politicko-ideologický front zastupoval tradične stánok Amnesty International. Prínos tejto organizácie do čohokoľvek okrem poberania peňazí zo zahraničia a PR na každej akcii je takmer žiadny. Ba, pardon! Zberali podpisy. Okrem pár neznámych mien tam bola spomenutá Poľka Alžebeta Podlesná, ktorá by vraj nemala byť stíhaná pre hanobenie náboženského presvedčenia. Škoda, že táto pani ešte neobjavila svoje umelecké vlohy tak, aby vykreslila vo farbách LGBTQ aj proroka Mohameda. Treba veriť, že raz nájde odvahu aj na takéto umelecké veľdielo.

zdroj: autor článku

Čo nás zarazilo viac ako dúhový panteón návštevníkov a zženštilých mužov v „teenage“ veku, bol hneď od začiatku prejav Martina Macka (organizátor gay pridu v Banskej Bystrici) s názvom “výzva politickej reprezentácii”. Veľká škoda, že tento profesionálny homosexualista svoje klišé o základných právach nechce konfrontovať v diskusii so zástancami reálnej rodiny. Vraví, že “zachovanie súčasného stavu nie je prijateľným kompromisom”. Keby táto veta nebola používaná po každej fáze salámovej metódy, dalo by sa s ňou aj súhlasiť. Keďže však ultimátny cieľ LGBTI je dostať do výchovy tých najzraniteľnejších – deti, musíme trvať na súčasnom “stave”. Právo detí na ženský a mužský vzor sa podľa Macka s právom na otvorene homosexuálny spôsob života nebije. Postavičky ako pani pseudo-ombudsmanka Patakyová asi ani netreba predstavovať, rozprávala to, čo sa davu páči a čo asi tušíte. Veď za ten plat…

Veľmi sme sa potešili účasti kňaza Prostredníka. On sa však momentke s LGBTI kňazom v červenom tričku potešil už menej. Veríme však, že jeho nálada bola zlepšená hudbou DJa/ky Matie B-komplex ktorý (ale no tak, vieme že je to chlap) ho podporil v predvolebnom spote do Eurovolieb.

zdroj: autor článku

Dobrá správa je, že ani liberálni kresťania sa nenechali zahanbiť. Skupinka kresťanských podporovateľov sexuálnej diverzity a lásky rovnakých pohlaví poňala slová Biblie po svojom. Tŕňová koruna a Duhový Pride? Veď prečo nie, také progresívne…

zdroj: autor článku

Ukázalo sa, že pán premiér Pellegrini je nesprávna karta. Ešte pred rokom mali transparent s jeho podobizňou a výzvou aby šiel s nimi. Tento rok si museli vystačiť so všeobecným povzdychom, že im je teplo.

2018

zdroj: autor článku

2019

zdroj: autor článku

Propaganda LGBTI si vybrala svoju daň na mladistvých. Už na Hlavnej stanici sa nedali prehliadnuť extravagantné typy, ktoré sa s dúhovými vlajkami vybrali na túto púť podpory. Ťažko povedať, čo im na ich outfit hovoria rodičia, ale nespomínam si, že by junák s ružovými lodičkami, alebo s obtiahnutým tričkom kde vyčnievajú bradavky bol ideálom Štúrovcov alebo klasických slovenských autorov. Nuž, hľa, Jozef Mak, človek milión 21. storočia.

zdroj: autor článku

Oproti minulému ročníku bola jedna obrovská zmena. Nadnárodné firmy nemali žiaden stánok, kde by propagovali LGBTI skupiny. Logá firiem a dúhovej vlajky mali na tričkách iba jednotlivci, ktorí sú zjavne iba zamestnanci „fanklubov“ v tej ktorej firme. Nedali sa nevidieť vlajočky s hrdosťou firiem LENOVO, DELL, ACCENTURE. IBM sme nezahliadli. Že by poučenie pochádzajúce z neúspešnej výzvy na stiahnutie videa, kde sú demaskovaní zamestnanci zo zahraničia? A výhercom sa stáva… návštevníci z Area 51! Ako veľmi musí byť mladý človek deformovaný, aby prezentoval inakosť bezpohlavnosťou, čiernymi šošovkami v očiach a rohmi na hlave? No nijako! Povedala si Lucia Nicholsonová.

zdroj: Facebook
zdroj: autor článku