Protest proti covid-opatreniam pred talianskym parlamentom sa skončil bitkami s políciou


7. apríla 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

V utorok sa pred sídlom talianskeho parlamentu zhromaždili nahnevaní talianski reštauratéri, majitelia maloobchodov a telocvičných prevádzok a zariadení, ktorí protestovali proti neustále sa predlžujúcim koronavírusovým „lockdownom“.

Talianska vláda počas veľkonočných sviatkov celú krajinu uzamkla do čiernej zóny s najprísnejšími pravidlami. Tieto opatrenia sa síce po pondelka zmiernili, ale naďalej platia výrazné obmedzenia, najmä v oblasti gastronómie.

Protest prerástol do násilného stretu s políciou. Zátarasy pre parlamentom sa stali terčom útoku nahnevaných demonštrantov, ktorí sa ich pokúsili preraziť. Polícia, ktorá zrejme vyhodnotila útok ako ohrozenie demokraticky zvolených poslancov zakročila, čoho výsledkom boli zranení na oboch stranách. Informovali o tom účastníci demonštrácie, policajné zdroje aj agentúra ANSA.

Niektoré agentúry tiež upozornili na takú závažnú skutočnosť, že mnohí z demonštrantov nemali na tvári rúška. Polícia viacerých demonštrantov zatkla a predviedla k policajnému výsluchu.

Podobné protesty prebiehali počas včerajšieho dňa aj v iných talianskych mestách.

BM

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!