Prostredník z PS privítal zákon, prijatý v Kalifornii, trestajúci odstránenie kondómu bez súhlasu ženy


26. októbra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Ako by to vyzeralo, keby sa na Slovensku dostali k moci „progresívci“ zo strany Progresívne Slovensko, svedčia častokrát aj ich príspevky na facebookových stránkach. Z nich môžeme vidieť, čo ich trápi, čo pokladajú za dôležité a čím by sa možno chceli zaoberať po prevzatí moci na Slovensku.

Ondrej Prostredník zo strany Progresívne Slovensko na svojej facebookovej stránke1 napríklad informoval o prijatí nového zákona v americkom štáte Kalifornia. Ten sa zaoberá nesmierne dôležitou vecou – korektným používaním kondómu, pričom odstránenie kondómu bez súhlasu ženy označuje ako protizákonné. A ako trest zákon stanovuje, že páchateľ je povinný platiť odškodnenie:

V Kalifornii bol za konsenzu Demokratickej a Republikánskej strany prijatý zákon, ktorý odstránenie kondómu počas sexu, bez súhlasu druhej strany, označuje za nezákonné. Kalifornia je tak prvým americkým štátom, ktorý sa rozhodol tento rozšírený fenomén postihovať. Podľa tohto zákona majú preživší a preživšie nárok na odškodnenie páchateľom. Zákon však nepostihuje toto konanie v trestnoprávnej rovine. V roku 2018 bol predložený aj návrh zákona, ktorý chcel tento akt zakotviť ako trestný čin, ale pre takúto úpravu sa nenašla dostatočná politická vôľa.“

Na konci svojho statusu Ondrej Prostredník tento krok kalifornskej legislatívy privítal: „V každom prípade ide o krok vpred, keď zákonodarcovia a zákonodarkyne v Kalifornii dali spoločnosti jasný signál, že takéto konanie je neakceptovateľné a nezákonné.“

Predstava takéhoto progresívneho parlamentu, zaoberajúceho sa detailmi intímneho života občanov, však akosi nekorešponduje s progresívnym obviňovaním odporcov umelých potratov, že svojou obranou nenarodených detí zasahujú do intímneho súkromia žien.

Avšak letmý pohľad na ďalšie titulky vo facebookovom spravodajstve PS, nazvanom Pestré správy, na ktorom sa podieľa aj spomínaný Ondrej Prostredník, dáva tušiť, že téma kondómov nie je jediná, ktorou by chceli riešiť reálne problémy občanov Slovenska, upadajúceho ekonomicky, sociálne, politicky aj morálne. Krátky výber hovorí za všetko:

Rodová rovnosť prináša nielen rovnosť, ale aj prosperitu (to bude zrejme riešenie ekonomických problémov).

Evanjelická biskupka vydala knihu o svojom rozvode a vstupe do nového manželstva (to bude asi príspevok k obnoveniu morálky).

Výskum ukázal, že dievčatá sú menej rodovo stereotypné než chlapci (vidno, že nechýbajú ani sociálne témy).

Spojené štáty americké sa opäť podieľajú na práci Rady OSN pre ľudské práva (trochu politickej obnovy).

No a nakoniec kontrapunkt, niečo o zlých nenávistníkoch: Nábožensky motivovaní antivaxeri sa obracajú na súdy.

V prípade, že si slovenskí občania zvolia stranu PS (rovnako, ako si zvolili stranu OĽaNO), a potom sa budú denne stretávať v obchodoch a pohostinstvách, pokiaľ to hygienik dovolí, zdraviac sa s nadávkou na adresu pána premiéra na perách, vzniká otázka, či si vôbec zaslúžia niečo iné.

BM

Titulný obrázok – Picpedia

1 https://www.facebook.com/prostrednik/posts/260080416133762


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!