Program návštevy Svätého Otca na Slovensku – zúčastniť sa môžu, len plne zaočkovaní


21. júla 2021
  Krátke správy - Cirkev

Podľa oficiálneho rozvrhu pápežskej cesty, ktorú vydalo tlačové oddelenie Konferencie biskupov Slovenska, navštívi Svätý Otec na Slovensku štyri miesta: Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín. Stretne sa najprv s prezidentkou, potom s premiérom a predsedom parlamentu, a rovnako tak sa stretne aj so zástupcami židovskej a rómskej komunity, či s predstavenými jezuitov na Slovensku.

Príchod pápeža Františka do našej krajiny je naplánovaný na nedeľu 12. septembra, kedy by na bratislavskom letisku malo pristáť lietadlo s hlavou katolíckej Cirkvi. Ešte v ten deň by sa mal pápež František stretnúť s členmi apoštolskej nunciatúry v Bratislave, ako aj so slovenskými jezuitmi.

V pondelok 13. septembra zavíta vzácna návšteva do prezidentského paláca. Stretnutie s prezidentkou SR, Zuzanou Čaputovou je naplánované na 9:30. Nasledovať bude stretnutie s predsedom parlamentu SR a s premiérom Eduardom Hegerom. Ešte v ten samý deň absolvuje pápež stretnutie aj s kňazmi a seminaristami v Dóme sv. Martina a popoludní sa stretne so zástupcami židovskej náboženskej obce.

V utorok sa pápež letecky presunie do metropoly východu. Z Košíc sa však najprv presunie do Prešova, kde sa zúčastní liturgie s gréckokatolíkmi. Následne sa presunie späť do Košíc, kde ho u saleziánov o štvrtej hodine popoludní privíta rómska komunita a o piatej sa zas na miestnom štadióne plánuje stretnúť s miestnou mládežou.

Posledný deň svojej návštevy – v stredu 14. septembra – bude pápež František tráviť v duchovnom centre Slovenska, Šaštíne. Najprv sa v tamojšej bazilike pomodlí spolu so slovenskými biskupmi a o desiatej hodine bude nasledovať svätá omša. Svätý Otec opustí našu krajinu ešte v ten deň o 13:30, kedy by sa jeho lietadlo malo odlepiť z povrchu bratislavského letiska.

Naposledy navštívil Slovensko ešte pápež sv. Ján Pavol II. v roku 2003.

MG

Titulný obrázok – 2.bp.blogspot.com

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!